© 2026 KISPEST közösség. All Rights Reserved.
| Cookie | Duration | Description |
|---|---|---|
| cookielawinfo-checkbox-analytics | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics". |
| cookielawinfo-checkbox-functional | 11 months | The cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional". |
| cookielawinfo-checkbox-necessary | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary". |
| cookielawinfo-checkbox-others | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other. |
| cookielawinfo-checkbox-performance | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance". |
| viewed_cookie_policy | 11 months | The cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data. |
Bocskay zsinórban negyedszer kezdő Topolyán.
Tusi neked van oda kapcsolatod. Mit mondanak róla?
Szia Hunter, ha rám Gondoltál, per pill infók nem nagyon vannak nekem sem. 1 kicsit belecsömörödtem a var nevű játékba, amit lélektelenül tolnak a jampik
Bocsi elütöttem a neved,javítom 🙂 A var mindenhol egy köcsög sztori. De ehhez hozzá kell szokni,mert úgyse szünik meg soha 🙁 Soha ne add fel 🙂 Ha lesz infód róla oszd meg velünk légyszi 🙂
Kovács Nikolasz az MTK ellen és most a kupa elődöntőben is kezdő volt a Paksban.
Jó volt látni, mennyi labda ment át rajta, sok támadás felépítésben is benne volt. Szerintem jól mozgott (bajnokit láttam).
A mi keretünk erősebb, mint a Paksé, ezért nem jutott nálunk szóhoz. Különben is könnyen vannak, őket nem fenyegeti a kiesés. 🙂
Hát igen,a paksból nem sokan férnének be hozzánk,mégis előrébb állnak.Bognárról lehet akármit mondani,de amit kihoz a keretükből az egy szép dolog.Ráadásul bátran nyúl a fiatalokhoz is.
Akkor egy közhelyet ide : ) a labdarúgás csapatsport, ha jól van összerakva a csapat (pl. bajnoki év) akkor működik, ha nincs nem működik lsd.az utóbbi két és fél évünket.
Kibasznám Dokát és visszahoznám hisz játszott 2 meccset. Osváth felépül és úgyis megy vissza a padra. A miénk erősebb,tele vagyunk bajnokokkal 🙂
Nem mondtam, hogy kibasznám Dokát, miért is tenném? Nagyon jó játékos, még a baloldalon is jobb teljesítményt nyújt, mint mondjuk Tamás. potlásáról elég lesz akkor gondolkodni, ha majd visszaviszik innen, mert kölcsönben van nálunk.
Látszik azonban, hogy Niko legalább NB1-es szintű játékos, aki ha bizalmat kap hozza az elvárt szintet. Nem érdekel, hogy ezt a lehetőséget azért kapta, mert Osváth sérült, nem is azt mondtam, hogy kiszorította Osváthot, hanem, hogy számítanak rá, bíznak benne és ő él is a lehetőséggel, ha megkapja. Nálunk akkor sem rakták be, ha egyáltalán nem volt más emberünk a posztra.
Egy kicsit aggaszt, hogy olyanok leszünk, mint a Fradi, a Vidi és az UTE, magyar játékosokat nyomokban tartalmaz. Az pedig, hogy a Fradi kezdőjében két kispesti nevelés van, míg a miénkben egy sem, az nem aggasztó, hanem elkeserítő és szégyen egy top 100-as akadémiára nézve.
A tendencia valószínűleg csak romlani fog jövőre, ismerve a Mester hozzáállását a magyar és főleg a fiatal magyar játékosokhoz.
Vignijevic kb 8 fiatalt épített fel újpesten,az mitől fiatellenes tendencia? Mikor volt olyan ,hogy Niko nem volt sérült nálunk és nem volt más? Szinte végig sérült volt,mikor visszatért akkor meg covid.De nem is neked írtam egyébként 😀 Dokát elvileg megvesszük. Jah,kár volt elherdálni Botkát.Nálunk itt van Hidi. De kérdezem én,a szenzációs akadémiánknak,ahogy lettek vetélytársai miért nem hozzánk jöttek a tehetségek?
Pl: Horváth Krisztofer,Csobith Kevin,Skribek,,Baráth ,Csongvári,Komáromi stb?
Anno Baráth Boti hazáig sprintelt mikor felhívták! Hol vannak a 21-24 éves fiatalok akiket idecsábítottak? Hol bizonyítanak? A fentiek létező és jó fiatalok. Nincsenek,mert inkább máshova mentek.
Botka hozzájárult a bajnoki címünkhöz. Menni akart, eladta Hemy, csapat meg ment edzőtáborba:) Botka és családja tiszta ződ. Nem siratom. A fiatal téma meg olyan szinten lerágott csont, hogy nálunknál okosabb -bocs ezért – szakemberek sem tudják annak okát, hogy egy ideig ok a fejlődésük, oszt beleállnak a földbe mint a gerely. Nézd meg Kocsis példáját. Elment diókhoz, abban a reményben, hogy ott fut egy jó szezont, felépíti magát, hát nem sikerült. Azt gondolom, hogy egyrészt a menedzselésükben és kiválasztásukban kellene vmit változtatni.Hangsúlyozom nem vagyok e téren szakember, csak műkedvelő.
egyetlen 1 esetben jött be a fiatal kölcsönadása, amikor Endi lement a Kecsóhoz és ott létrehozták Ivánnal a kispesti falat… 🙂
lehet csak hogy ezen múlik minden esetben, hogy van tehetség vagy nincs… ?
illetve azon, hogy hova van kölcsönadva, hogy olyan helyen van e ahol folyamatos a játéklehetőség, ahol jó a szakmai közeg. Lehet marhaságot írok, de ha esetleg a Kecsó feljutna én a klub helyében elgondolkoznék azon, hogy pár fiatalt kiemeljek és kölcsönadjak nekik, hogy az NB1-ben pallérozódjanak és mutassák meg, hogy érdemes velük számolni. Halkan jegyzem csak meg, hogy akár Iván cár is mehetne melléjük gardedámnak, ha esetleg nálunk másban gondolkodnak:)
Doka pótlásáról lehet nem kell gondolkodni. A tendencia sztem romlani nem, max stagnálni fog a bevezetendő új fiatalszabály miatt. Azt gondolom, hogy a klubunk nem fog nemet mondani/nem mondhat nemet azon pénzekre, ami azután jár(na), ami a fiatalok szerepeltetéssel jár. Azt gondolom, hogy Pl egy Bocskay igenis szerepet kell, hogy kapjon a csapatban, ahogy fel kell hozni a gárdához egy Benczleitnert, Kerezsit. Emellett körül kellene nézni a hazai fronton, mert a szegeden kölcsönben játszó – F.Hunter által is már emlegetett – Horváth Krisztofer megérne egy próbát. A srác technikailag nagyon ott van és érett játékot mutatott az NB2-ben is és úgy hordja a sportszárát mint Lanza :):) Itt csak az a kérdés,hogy akarnák e mondjuk őt Torinóból hazacsábítani, hisz az ő játékosuk.
Szerintem kölcsönbe ide lehetne csábítani. Ha Szegedre elengedték talán az nb1be is elengedik. De Csoboth Kevin miatt se siránkoznék. Ők ketten megmutatták,mit kell virítani ha valakit az nb2be küldenek bizonyítani
Írjunk akkor mailt Kunnak és csatoljunk mellé egy wizzair jegyet Torinoba és tárgyalja le a srácot. Csoboth nekem annyira nyerő,nem látom benne azt a pluszt mint Horváthban. De emellett fordítsunk fokozott figyelmet a saját kölykeinkre is.
Annyi nincs benne az oké. Horváthról még sokat fogunk hallani szerintem. Csobothot odaküldték és 10 meccs 5 gól 2 gólpasz. A mi fiunk Eördögh Bandi 28 meccsen 3 gól 4 gólpasz. Oké Bandi fiatalabb úgy 1,5 évvel:) Boldog lennék ha végre rámcáfolna egy huszas évek elején járó fiunk
Nálunk bizonyítson, hogy jobb, mint a légiós, aztán akkor kaphat lehetőséget. Ha felépül Osváth és 2.számú lesz, akkor is be-beteteszik – szerintem. Nálunk ez elmaradt.
Sokat segített volna a berakásában ha nem sérült állandóan. Én drukkolok neki ,szimpi gyerek,de hihetetlen szerencsétlen a sérülésekkel csórikám. Egyébként eddig a bajnokságban 6 percet kapott 🙂
Bocskay meg a Zvezda a vozdavac és a Cukaricki ellen 🙂
Üdv!
Én meg vidi fórumot most néztem,azt írják Fiola,Kovácsik,Stopira,Nego is a dózsába megy. Nem mintha kellenének ,de egy-két jó év még van bennük,pláne Fiolában és Negoban. A vízfejű jól összerakja a csajos szinű csapatát.
Nekem fura,hogy ezek a nevek,akik gondolom nem kevès pènzèrt fociznak a vidiben,így csomagban mennek a lilàkhoz,ahol mèg a tulaj sincs meg.Ha ezek valóban odamennek,akkor a Zivzivadze,Croizet,Beridze trióval egèsz masszív csapatot alkothatnak.Emellett szó van mèg Hangya ès kiskoko odaigazolàsàról.Igaz utóbbit a vasas is hívja.
Kiskoko elvileg nalunk is
Ő jó játékos lett volna,ha a sérülések nem akadályozzák.
Minek? Semmit se mutat az a gyerek..Plusz folyamatosan sérült..
na tessék..a másik fórumon, a „Ránézésre sz*rabbul állunk, mint egy éve” bejegyzés alatt RW-től már kapnád az ívet, hogy neked semmi nem jó 🙂
A srácban volt fantázia, de a folyamatosan sérült és megrekedt a fejlődése.. Felesleges leigazolni egy újabb maródit, nem jelentene erősítést
Igen,Hangyát is láttam(de őt kurvagyengének találom-így gyorsan ki is ment a fejemből-mondjuk ahogy Budu megtáltosodott úgy bármi elképzelhető).
Szerintem már kőkeményen tolják őket pénzzel a háttérben valamilyen úton-módon.Ettől függetlenül elég fura a helyzet,az tény.
Lehet,hogy toljàk,de akkor mièrt nem jelentik be,akár egy strómant is.Jelenleg sztem mèg a belga a tulaj.Na mindegy majd kiderül.Mi legyünk rendben,egyenesedjünk ki a többi nem èrdekel.
Egy adás-vétel elhúzódhat.
Nego, Fiola jöhetne hozzánk is…
nem mint ha aggasztana, de mi lesz így a vidivel ?
Fiola,Nego igen. Van bennük még pár jó év és odateszik magukat a meccseken is,viszont mi nemigen kerestük őket,ellentétben KZ-vel. Vidi engem sem aggaszt(még gyengébbek lesznek így) , annál inkább az ujpest megerősítése.
Isten őrizz, hogy ilyen patkány Fiola karakterek nálunk játszanak…
Nálam a győzni akarása és a védelekezésben való megbízhatósága a lényeg,de hülyeség lenne ezen vitázni,mert nem fogjuk őt megkeresni.
Jaja. Méltó utódja a juhászrolandizmusnak!
Nem akarom a Doka vonalat túldimenzionálni, de úgy gondolom, hogy mentalitásban, technika képzettségben az a szint, ami alatt nem lenne szabad légióst hozni.
(vagy nézzük pl. a ratyi támadójátéka mekkorát zuhant Uzuni távozása után)
Ezt az albán (macedón) vonalat erőltetném tovább és kíváncsi vagyok mi lesz az UP játékos szerepeltetéséből.
Az elcseszett szezon után megint jön a bizakodás a jó/jobb igazolásokban.
Ideje lenne 1 értelmes edző keze alá rakni már 1 használható keretet is.
Csak nekem sántít logikailag, hogy amennyiben a forduló válogatottjában a kapus Dibusz, akkor miért nincs a forduló válogatottjában Honvéd játékos 1 se?? Hát mitől lett olyan jó Dibusz teljesítménye a hétvégi meccsen? Ondó szabi lődőzött neki kapura, vagy ki a franc?
Bőle és Tamás lövésénél nagyot védett.
Jelzem előre, – jogi aggályokat kizárva – hogy Videoton szurkoló ismerőstől hallottam, tehát nem hivatalos és nem klub belügynek számító hír, 🙂 hogy a MOL nem kíván hosszabbítani Stopirával, akinek 06.30-án lejár a szerződése. Tudom, tudom 33 éves, de csapatunk esetében nem érne meg egy próbát?
Inkább légyszives ne
Mondjuk ezt mondtuk Lovrencsicsre is 😀 Ő ment a Horvát dobogóshoz mi meg szívtunk Mezhgranival 😀 Bár tényleg nem ő kellene talán 🙂
Ezt bizony. Én ki is voltam akadva. És ott milyen jól játszik.
Nem
ok 🙂
hajaismilyen…piros/kék… 😀
amúgy kevésbé kiégett versenyzőknek jobban örülnék és nálam Doka a szint!
Egy, két há’, négy, harcra fel,
A Kispestnek mindig győzni kell!
Engem semmi más nem érdekel,
Aki itt van beperel!
Abbahagytam, de ez még kijött. Szorri vagyok.
Akkor lassan oda kell érnem agyban,hogy nem fogom etetni a trollt.
Ok.
elkezdtük: https://honvedfc.hu/hirek/nir-bardea-tavozik/2022-04-19?fbclid=IwAR0ygmTi6k2vB_mlIyzof7vBsPBlcJrggXd_R4ndMy0hqitkltndwU4YBKU
Éljen!!! Csak ne Kispesten!
Emlékszem egy szurkertársunk mennyire istenítette, mikor megérkezett.
megmondom őszintén az első meccse után én is azt hittem, hogy ismét egy jó védőre leltünk..aztán kiderült, hogy nem:)
Én is. Aztán a második meccsén már előjöttek a hibái és azt mondtam kuka.
Na erre kaptam a mantrát,hogy esélyt kell neki adni stb. Csak hát,hogyha minden kóklernek adogatjuk az esélyeket,akkor a hibáikon meccsek mennek el.
Ezt én is benéztem anno.Meg voltam róla győződve,hogy erősítés lesz.
Akkó lehet te vótál, akire emlékszem :-). De nem, fizikum alapján magasztalták, szerintem kábé még akkor, amikor még meccset sem játszott. Klemenzet ugyanígy istenítették. Mondjuk én meg a videója alapján Drazsicstól vártam sokkal többet. Be lehet ezt nézni nagyon.
Mondanám, hogy távozása űrt hagy maga után, de nem…rossz igazolás volt és ilyenkor mindenkinek rossz, neki is, a klubank is és nyilván nekünk is.
Az nb3ban remekelt 😀
Jó, hát annyi meccsen könnyű 🙂
Ne bántsuk…istenke áldja
Remelem csak helyet csinaljuk valami ertelmes igazolasnak
„a gólok és a tizenegyesek megítélése már automatikusan a kocsiból történik, az alapvonali bírók elsődleges funkciójukat elvesztették, ha pedig tíz meccsenként találunk egy példát, amikor érdemben hozzá tudnak tenni, nem éri meg az alkalmazásuk. Az igazság fontos, de nem mindenáron!”
https://m4sport.hu/cikk/2022/04/18/a-chelsea-es-a-fradi-is-ramutatott-ra-a-var-egyik-legfontosabb-hianyossagara-hetvegi-hosok
Olvasva itt a kommenteket. Nem tudom eldönteni hogy Latabár kommentel-e, vagy Bendeguz Latabár néven ???
Mivel Supka zsenialitása még 1x sem került elő, így én az original Latyira tippelek
Mindenképpen érdemes elolvasni ezt a cikket a Népszava online-on,
„Trófeát hozott a nyuszi
A húsvéti tornagyőztes, olimpiai ezüstérmes Tóth Kálmán tíz évet töltött az NB I-ben, és negyven esztendeje gyúrja az ipart”
Talán más is látta közületek Őt játszani a 60-as évek második felében. Most is el kellene egy olyan remek baloldali támadó mint amilyen Ő volt. Egy kis nosztalgia és pozitív feltöltődés jól jön ebben a sanyarú években!
Hegyi az Iván 🙂 – https://nepszava.hu/3153753_trofeat-hozott-a-nyuszi
Sokszor lehet látni a Bozsikban, jóval nagyobb megbecsülés járna neki! Újpesten „befogadták” és megbecsülték. Hihetetlen, hogy még ilyen szinten aktív ma is!
Így van. Sokan a mai fiatalok közül a 80-as évektől nem is látnak hátrébb. Az sem lepne meg ha a tulajdonosok sem tudnák hogy ki is Ő.
Úgy làtszik drazicnak lassan lefő a kàvè.Nb3-as csapatunk,ESMTK elleni meccsén fèlidőben lekaptàk…na őt benèztük rendesen.
https://youtu.be/1L7p5lezYm0
Semmi vész. Futballszakemberek mondják mindig ha egy átigazolási idény alatt megvett játékosokból kb 35-40% válik be akkor már sikeresnek mondható a bevásárlás.
Ugyanis hiába jó egy játékos, rengeteg tényezőn múlik hogy be tud e válni. (beilleszkedés, a város, magánéletbeli nyűgök a költözés miatt, más labdarúgókultúrába belecsöppenés, stb).
Én azt mondom hogy télen jól, sőt KITŰNŐEN igazoltunk ! Javarészük rögötn az első csapatba került és meg is ragadt ott.
A nyári takarítást az öltöző másik szegletében kell majd elkezdeni.
Kevés szent tehén fogta fel hogy a mai NB1-ben már futni kell mint a nyúl. Pozitív példaként említem ( az általam nem csípett!) Hidi Patrikot, aki felfogta hogy meg kell újulni. Kezdi eltanulni Petrusenkóéktól ezt a kispasszos dolgot és olyan dinamikus sprinteket levág mint soha előtte karrierje során. Látszik rajta hogy itt akar maradni ! De a többiek…
Nagytakarítás alatt eddiv 8 tàvozóról hallok.
Kik?
Neveket nem ìrnèk..de lejjebb írtam Ray-nek pozíciókat.
Doka, Petrusenko,Drazic
https://youtu.be/1L7p5lezYm0
Egeszen biztos voltam benne, hogy jo lesz. Ahogy Ben Hatirában is. Amugy nem értem. A kepessegeik meg voltak. Mindegy, gyerunk tovabb. Azert remenykedjunk, hatha.
C’est la vie…
Nem rossz játékos. Csak nem ebbe a mostani játékrendszerünkbe. Ez viszont mutatja hogy mi alapján igazolunk. Hozunk játékosokat akiknek máshol volt egy jó szezonjuk. Viszont nem nézzük hogy a mi játéfelfogásunkba illeszkedik-e.
Drazic ha egy hajszállal is de Vignijevic előtt érkezett 🙂
Igazad van. Előtte játékstílusuk se volt. A mindenki játszon ahogy tud rendszerbe mindegy volt kit hoznak.
Hát Vignijevicéhez nehéz lett volna igazolni az biztos 🙂 Csak erre utaltam
Vignjènek vannak kapcsolatai,sztem nyàron fognak az ő sugallatára érkezni jàtèkosok.Olyanok,akik talen jobban passzolnak a stílusához.
Szerintem olyan nagyon sok nem kell. 2 hónap alatt össze tudta gyúrni a csapatot olyanná aki megállította az azóta is menetelő újpestet ,a fradis emlék még fris 😀 Ergo képesek rá,de mikor rotálni vagy cserélni kell álltalában meg vagyunk lőve.5-6 játékost úgyse lehet egyszerre beépíteni a nagykönyvek szerint 🙂 Lukic helyett/mellé vki,védelembe Kecskés, plusz úgyis kell fiatalt játszatni. Azon kívül a padon ülőket cserélném jobban
7-8 jàtêkos elviekben tàvozik a keretből.Ebből 3 a vèdelemből.Ezeknek egy rèszét pótolni kell!Ezek egy rèsze lehet akadèmista,de azonnal bevethetőre is szüksèg van.Megítèlèsem szerint 5 ember kell.
Esetleg egy Klemenz Bardea és Boti? (vagy Lovresz)
Csak kíváncsiságból kérdezem.
Boti elviekben maradna.
Köszi az infót.
Klemenz és Bardea kb tuti.
Igen, őket gondoltam is, azon kívül Boti van aki az mb3-ban játszik mostanában, és Lovresz akinek talán lejár a szerződése.
Tegnap óta a játékvezetésen gondolkodom.Elképzelhető,mivel folyamatosan szidjuk őket”néha jogosan”a játékosaink meg mindig reklamálnak,ezért tudat alatt is úgy vannak vele,hogy a véleményes dolgokat ellenünk ítélik meg.(Mondjuk ez nem magyarázza meg a tegnapi szögletet.)
Ez akkor lenne igaz, ha a ződmajmok meg a setétvári parasztok reklamációját nem ennék meg állandóan.
Fradi fórumon is csalózták Andó-Szabót, de szerintük az ő kárukra tévedett többet. Nem értem, hogy láthatjuk ennyire máshogy ugyanazt.
Hajrá! Pantelicet nem említette senki, szrntm 1k legjobb meccse volt, ha nem a legjobb mióta ittvan!
Szóról szóra:
Vignijevic:
„Jó meccset játszottunk egy jó csapat ellen, jobbak is voltunk – értékelt a mérkőzés után az M4 Sportnak Nebojsa Vignjevic, a kispestiek trénere. – Az ellenfél az első helyzetéből gólt szerzett, utána sokáig irányítottuk a mérkőzést, helyzeteket alakítottunk ki. Sajnálom a fiúkat, mert legalább egy pontot megérdemeltünk volna, de gratulálok a Ferencvárosnak, sajnos a cseréink nem tudták továbbvinni a lendületünket.”
Sajnos igaza van. A cserék nem váltak be. Habár Hidi elég jól szált be. Bőle viszont egy nagy nulla volt. Gale meg érthetetlen. Egy fiatal játékos akitől lendületet várnánk szinte csak sétálgat. Egyszer megindulhatott volna a szélen, de mindha húzták volna vissza. Számomra érthetetlen olyan fiataltól aki a kezdőcsapatba kerülésért harcol.
Gale egy őstehetsèg…csak mi nem làtjuk,tudod?Amikor esèlye lenne megmutatni mit tud nm èl vele,mehet isten hírè el,Bőlèvel kezen fogva.
Gale ráadásul oltári tehetségnek vannak kikiáltva.
Lehet hogy oltári tehetség. Csak az qurva kevés még ebbe a magyar Nb1-be is.
Sajnos sok meccsen van az,hogy a cserék semmi pluszt nem adnak,sőt. Hidivel nekem álltalánosságban nincs nagy bajom.
Még mindig füstöl az agyam a dühtől, egyszerűen nem tudok napirendre térni a tegnapi bíráskodás/VAR-ozás fölött.
Amit végképp nem tudok megemészteni, hogy amikor Makács úr úgy átb.szta botkát, hogy elterült mint a sz.r, rögtön feltette a kezét, közben Makács úr szöktette Lukicsot aki szintén átb.szta a védőjét, aki erre felvágta. A bíró miért fúj bele egy igéretes támadásba, miért nem hagyta végigfutni a támadást. Persze botka nevű pondrónak kutya baja, nem is szabálytalynkodott vele senki. Majd a játévezető a Lukics felvágásának helyétől jatékvezetői labdát oda adta a sz.r zöldeknek. Semilyen szabálytalanságot nem követtünk el, a fradival ellentétben, mégis minket súlyt a játékvezető. Az a játékos aki indokolatlanul, felteszi a kezét és tovább játszik az egy csaló. A meccset végignézve majdnem minden szabálytalanságnál a sz.r zöldek rögtön emelik a kezüket, még akkor is ha ők a szabálytalankodók.
Így van! Amikor a meccs 21:03 percében, a kapura törő Lukicot rúgta fel Kovacevic, utolsó emberként. Elmaradt a piros lap vizsgálata, pedig a visszajátszás egyértelműen mutatja a szabálytalanságot. A labda akkor még játékban volt, utána állította csak meg a geciputtony és adta a fradinak a labdát
https://m4sport.hu/video/2022/04/16/otp-bank-liga-budapest-honved-fc-ferencvarosi-tc-merkozes
Kiváncsi lennék ezt a folyamatot, hogy tudnák megmagyarázni,mert ha nem történt semmi, akkor mi dobunk, és nem játékvezetői labda.
Ezek azok a dolgok mikor a bírók nem látványosan de segítik az egyik csapatot. Mint pl. a egy az egybeni párharcoknál mikor lehetne fújni ide is-oda is. És általába mindig csak egyik oldalra fújnak. Nem beszélve arról, hogy nekem tegnap a helyszínen úgy tünt hogy a fradi megúszott pár sárga lapot míg nekünk osztotta elég könnyedén. Persze én elfogult vagyok egy kicsit.
https://youtu.be/HSSPBOS5HHM
Jászberényi Dr. elemzése a tegnapi meccsről! Fradista létére viszonylag tárgyilagos!
Roppant korrekt csávó.
Máskor is meggyőződtem már erről.
A VAR egyértelműen az amerikai major sportágakból onnan is kifejezetten az NFL ből átvett újítás!
Ott minden Touchdown (gól) után kötelezően kameráznak amit a stadion kivetítőjére is kitesznek, tehát nincs titkolózás!
A bírón is kihangosító van, döntéseit az egész stadion hallja!
Éppen ezért ott helyesen és értelmesen alkalmazzák!
Persze hogy az európai futball nem amerikai itt a folyamatos, nem pedig a széttördelt játékra kellene törekedni!
De a legfontosabb irányelv az kellene legyen hogy a mérkőzést közvetlenül befolyásoló szituációk különösen a gólok, gólhelyzetek, súlyos szabálytalanságok után VAR ozzanak!
A fagyi mindkét gólja szabálytalan volt mert mindkét góljuk előtt téves ítéletek születtek!
Mindkétszer fagyista játékosról került ki a játéktérről a labda!
Na EZEKET a szituációkat kellene KÖTELEZŐEN visszanézni különösen akkor ha gól van, mert ez mérkőzést befolyásoló eset!
A szerényebb képességű, kiesés ellen harcoló hazai csapat nem érdemelt vereséget, megnehezítette a listavezető dolgát. Szerintem ennyi törtènt.
Ezzel a hozzáállással és játékkal nem lehet gond a Gyirmót otthonában. A ZTE vagy az MTK otthonában előadott produkcióval viszont nem sok esély lesz.
Aztán ha sikerül megőrizni a 10.helyünket, akkor -szokás szerint- kíváncsian várom a nyáron érkező légiósokat, biztos lesz köztük értékes. Csak a tervezett fiatalszabály nehogy meggyengítse a csapatot!
Jó lesz ez, remélem nem csúszunk vissza 1 helyet sem!
Bocskayval pont van fiatalunk akivel szerintem nem gyengülnénk. Nyáron úgy kell erősíteni,hogy a cserék ne lefele húzzák a csapatot. Na meg Vignijevicnek se bsjnokság közben élesben kell majd csapatot építeni. 2 hónapja jött lejtmenetben.
Egész jó kis meccs volt. Nagy kár, hogy a vége nem lett szép. Sajnos a VAR kb arra jó, hogy vétlen kezeket tizinek fújjanak, illetve cm-es lesek esetén percekig húzogassák a vonalakat majd gólokat vegyenek el. Kispesti szemmel ez a VAR olvasata.
VAR tól függetlenül az is elkeserítő hogy szerteszét igazolt kerettel agyonfizetett/egykori sztárokkal három éve a kiesés elől menekülünk!
Úgy néz ki idén is összejöhet de nem minden évben lesz két balf*szabb gárda nálunk!
Addig járjuk a diósgyőr útját amíg mi is alászállunk a pokolba
Ez tetszett két bal..szabb gárda.Komolyra fordítva a szót,ez a szomorú igazság.Az bánt,hogy nekünk nem itt lenne a helyúnk,ha a vezetőség nem lenne ilyen nyomák gyülekezete.Nyáron tényleg megfontoltan kell igazolni.
Szomoru vagyok.
Ondo Szabo egy köcsög.
A tábornak adnek 3 pontot ha lehetne. Sajnos azzal nem vagyunk előrébb.
Azt hiszem harom csapat között dől el a kieses. Mtk, Gyirmot es mi. Mar megint. Kezdem unni es felek a Diósgyőr szindromatol: evekig a kieses küszöbén, aztan ossze is jon. Kieses.
Utalok kullogni haza. Es iden annyiszor sikerul, hogy már fáj.
Azért a 6 pont előnynek elégnek kell lenni.Nem vagyok szomorú,mert ha így játszunk akkor jó lesz ez.
7 pont mert jobb a gólarányunk. Azonos ponttal előrébb vagyunk Ha verjük a Gyírmótot már elérjük a 2018as szintet ami még a kritikusok szerint is jó volt 🙂
7 pont mert jobb a gólarányunk. Azonos ponttal előrébb vagyunk Ha verjük a Gyírmótot már elérjük a 2018as szintet ami még a kritikusok szerint is jó volt 🙂
Kaptal jegyet ma?
Igen,kicsit távolabb mentem,c9-be egész jó volt.Csak folyamatosan hallgatnom kellett a zöldeket.
Ki nem fogunk esni,de szar ez az èv megint,aminek oka a klubhàzban hozott rossz döntèsek sora.Nyáron takarítani kell és sikerre éhes jàtèkosokat kell hozni.Felőlem jöhetnek akadèmiáról vagy gibraltàrról,de nyerő típusú emberek kellenek!
Nem, nem. Ugy gondoltam, hogy a diok ezt jatszottak evekig (utolso pillanatos bennmaradas) aztan egyszer nem sikerult…
Amugy egyetertes van, persze.
Koszi Nektek, hatalmasat toltatok. Le a kalappal mindenki elott aki kiment es nem szotyizni meg kussban ülni
Szeretek szotyizni és kussban ülni :))) elnézést kérek emiatt!
Akkor áruld már el, miért nem szurkoltok vagy tapsoltok? Nem fikázás, komolyan érdekel a lélektana
Más a habitusunk biztos. Én meccset nézni megyek ki, nem konkrétan szurkolni. Persze tapsolok és kiabálok szituációtól függően, de nem éneklem végig a mérkőzést. De nem értem mi ezzel a gond.
Köszi mindenki neveben. Hianyoztatok ti is.
Ogy kinn volt amugy, de ezt asszem tudod.
Ez a VAR arra jó hogy elvegye a maradék kedvemet is a labdarúgástól!
Mi a faxnak meccsre járni vagy nézni ha sorsdöntő szituációkban ezer százalékos esetekben hibásan sőt szándékosan tévesen ítélkeznek más legalább ennyire fontos dolgokban pedig egyáltalán nem???
A változatosság kedvéért ezúttal szimpatikus vesztesek vagyunk. Picit unom már a vesztes szerepét. Nem birói hiba miatt kaptunk ki, vagyis nem csak az miatt, hanem a védöink szokásos balfaszkodása miatt. Az elsö gólnál integetünk, ahelyett, hogy figyelnénk, a másodiknál meg röhej, hogy egy méterröl két fagyista teljesen üresen fejelhet. Vajon hol voltak a középsö védök, és hol volt Szappanos, hogyan voltak leosztva az emberek. Bölét lehozni és Zsótért kivinni a szélre nettó butaság volt.
Most vitatkozom!Igenis, két súlyos bírói hiba miatt kaptunk ki!Bőlèt meg már most elzavarnàm a picsàba,nulla a teljesítmènye.
Ne játsszuk már a tolerancia-bajnokot, ha kérhetem. Elég gáz a látottak után azt mondani, hogy nem bírói hiba után kaptunk ki.
A gólunk elötti szabadrúgásnál hozzá sem értek Pantelichez. Ha azt vizsgálják, nincs szabadrúgás és nincs gól. De nyugodtan dugjuk csak homokba a fejünket és szidjuk minden héten a birókat.
qrvára hozzáértek…
Nem.Majd nézd vissza. Batik ellen a végén nem volt szabálytalan a zöld. Simán mélyre hajolt. Legalábbis véleményes.
Te most tulajdonképpen melyik csapat szurkolója vagy? NEM csak?
Ja, bocs. Ha nem szidom habzó szájjal a birókat, nem vagyok neked eléggé kispesti? Olyan bájos ez. 🙂
félreérted…az a gáz, ha csak egyiket látod…
Nem, pont az van, hogy ti 2-3an látjátok csak az egyiket…
Ogy-nak is mondtam ma telóban, ha ennyit hibaznánk melóban, már rég megköszönték volna a munkánkat és lapát
Batiknál igen, de a Pantelic dolgot simán lehetett fújni…
és baromira nincs köze egymáshoz a játékosok hibázásainak és a fair játékszabályoknak!
Batik eseténél megkaptuk az esélyt, nagyobbat, mint amit a szöglettel elvettek. Csak mi nem éltünk vele. Mondom, nézd vissza, Pantelichez hozzá sem értek. De nem is ez a lényeg. Ha a biró szögletet itél, szöglet van. Nekem ezt tanitották anno. Nem reklamálsz, hanem mész a helyedre és csinálod a dolgodat. Ha véleményes szabadrúgást itél neked, azt is elvégzed legjobb tudásod szerint. A biró téved, ide is oda is.
” nagyobbat, mint amit a szöglettel elvettek” ???
azt hogy a picsába lehet, hogy kaptak 1 gólt a semmiből/jogtalanul és mi nagyobb esélyt kaptunk ???
komolyan nem tudod szét választani, hogy hol hibáztunk és hogy hol basztak ki velünk ?
nem ua. a kategória…
Na, itt van köztünk a véleménykülönbség. Szerinted gólt kaptak, szerintem meg egy szögletet. A jogtalan szabadrúgásunkat a 16os sarkáól kaptuk, jobb helyröl, mint egy sima szöglet. Erre gondoltam.
A ZTE,paks elleni meccseken szarok voltunk,azt senki nem vitatta.Azokon senki nem bírózott és dugtuk fejünket a homokba.De most igenis súlyos bírói tèvedésekből kaptunk gólokat.Most jól játszottunk.
Dehogynem, ugyanigy ment a birózás Szabolcs. Igen, gólokat vett el tölünk a VAR.Igen, miliméteres lesek voltak. De ez nem menti fel a csapatot pl. a ZTE elleni teljesitmény alól. Mint ahogy az alól sem, hogy két ellenfél teljesen üresen áll a kapunktól 2 méterre.
Ja, a játékosokat látom nem mented fel, de játékvezetőket folyamatosan. Korrekt. Tipikus öntökönszúró hozzáállás a tiéd. Ooolyan kurva jóóó érzés „semlegesnek” és „tárgyilagosnak” lenni, igaz?
Kurvára nem vagyok semleges, és az öntökönszurás pont az, hogy minden bajunkért a birókat okolod. Nem látod a fától az erdöt.
Tudod nagyon jól,hogy igyekszem reàlis lenni.Zegen ott voltam làttam a szart.Paks is detto,el is mondtam,hogy az nulla teljesìtmèny volt.De most jól játszottunk ès veresègünk oka a bírói tèvedès,amit folyamatosan vitattak a jàtèkosok,azzal voltak elfoglalva.ok ez fegyelmezetlenség volt rèszükről.Azonban most veresègünket nagyban a bìrónak köszönhetjük.
Azért egy rosszul megitélt bedobás nem súlyos tévedés. A vicc az, hogy gólt kaptunk belöle, mert nem azzal foglalkoztunk, amivel kellett volna. A szöglet is tévesen lett megitélve, ez is igaz. Van ilyen 3-4 minden meccsen. Mi is rúghattunk egy szögletet két perccel az övék elött, meg utána is még. Csak ök nem balfaszoskodtak a kapujuk elött.
CSAK nincs ha meg de.. Amit beint a tetves az van
Jól de most a fagyi az a csapat amelyik minden meccsen 12 en van!
(Illetve az intézményesített csalás = VAR) óta kb 15 en!
Na szóval.Elmehet a magyar bírói kar a jó büdös picsàba:a mocskos,ződ nagypofàjú horda ès annak iq bajnok szurkoló örömködnek,amikor két szabàlytalan góllal nyertek.Első gólnàl Botka sodorta ki a labdát,nekünk kellett volna dobással jönnk.A szöglet meg..basszátok meg,hogy nem làttàk,hogy fradista fejelte ki a labdát.Egerszeg,paks ellen centiken szaroztak a var-al,itt meg làtható dolgokat nem vizsgàlnak.Ezt a meccset nyerni kellett volna!Hajdú B.is megmondta,nem érdemelte meg a tetves ződ ganè a győzelmet.Amúgy ezek a dolgok amik az elmúlt meccseken èrintettèk a csapatot-nem felmentve őket!-nagyon rombolóak az önbizalomra.Ettől függetlenűl a csapatnak nagyon nagy àtömlesztès kell!
Szögletet és bedobást nem vizsgál a VAR, te is tudod…
de ebben vajon mi lehet a ráció ?
Gondolom az, hogy ne tördeljék szét még jobban a játékot. Ha mindent vizsgálnának, többet állna a játék, mint amennyit játszanának. Akkor minden apró szabálytalanságot vizsgálni kellene.
Szerintem az,hogy ha mindent vizsgálnak akkor kb 3 óra lenne egy meccs
Szerintem nem. A tovabb engedett jatek pl les is visszafujhato, ha gol. Ez a var, simán 10 mp alatt felul biralhato, hisz kamera kepen tisztan latni. Raszolnak a birora es annyi.. Csak egymást szopkodjak, védik es pont erre kellene 1 testulet, aki fuggetlen, akik kontrolalnák a bmlszvart
Sima bedobásnál sem egyszerü. Gyorsan elvégzik, megy az akció, erre vissza kellene fújni. Kis szabálytalanság a mezönyben, megy tovább, VAR visszafújja, szögleteknél a fogások, lökdösödések, mindenki szabélytalan, mindig lehetne 11 est adni, de szabadot is kifelé,stb. stb. Teljesen szét lenne tördelve. Nem hiába csinálták meg igy.
Szaz szonak is egy a vége: a var jelenlegi formájában nem tölti be a neki szant szerepet.
Ez pontosan igy van.
CSAK a qrva gólnál kellene nézni, az nem 3 óra….!!
Kaptunk úgy gólt,hogy az ellenfél tizenhatosánál szabálytslsnkodtak ellenünk. Végig rohantak beverték. Ennyi erővel azt is vizsgálni kellene. Az egész var geciség, de az lenne a vége,hogy minden gólnál vmit kitalál a másik,hogy ezért meg azért nézzük csak meg. Fájó a vereség, de 100%osan nem lehet a bíróra kenni.
Elég lett volna, ha a bíró és a partjelző vizsgálja…
És miért nem? Akkor minek a VAR??????????????????????,
Mondjuk ha vizsgálná egy meccs 3 óra lenne 🙂
Mert ezek a szabályok az egész világon. Tudom,toleranciabajnok.
Mi értelme a VAR-nak, de tényleg MI ÉRTELME, ha így ki van mondva, hogy bedobások meg szögletek jogosságát NEM LEHET vele visszanézni? Ha tényleg annyira az EGYENLŐ ESÉLYEK számítaNÁnak, akkor azonnal rá kellett volna szólni a játékvezető fülére, hogy kirúgás, és nem szöglet! Mocskos csaló banda. Semmi értelme meccset nézni, meccsre járni, mert nem a pályán dől el. Megérdemelnék, hogy a játékvezetői döntésekkel súlyosan károsított csapatok peticiót adjanak be, vagy visszalépjenek a bajnokságtól. Ennek így semmi értelme, ez ellen FEL KELL SZÓLALNI!
Legalább L örülhet 😀 Nagyot mentek ma, Dibusz tartotta őket meccsben. Faszért nem lehetett így a paks és a zte ellen. Hajrá Kispest
Ha ennek örül,akkor nem igaz Honvèdos.A vak is làtja,hogy ezen ződ jàtèkosok ellen a N.G ès Màjer,Banók kevesek testfelèpìtèsben.Tehetsègük meg nem kompenzàl!De hangoztassuk csak a hülyeségeket!
Nem vèletlen,hogy a zte meccsig nem jelent meg. 😀 Egy sörbe,hogy legkésőbb holnap előadja magát. Aztán remélhetőleg a szezon végig a csapat így játszik és csendre intik. Nyáron meg kell hozni játékosokat mert a padról alig van kit behozni. Kb csak azért vannak ott emberek mert kötelező
Leszarom az öreget,keveri a sz.t,mert…na hagyom is.Nyáron nagyon nagy takarítás kellene.Kèrdès,hogy az szakmailag megoldható e ès lesz e rà pènz.Sokadszorra nem lèphetünk ugyanabba a folyóba.
Szerintem már elengedték,hogy a múlt nagyágyúit hordják ide. Remélhetőleg játékosokat hoznak
De az idehozott idegenlègiósokat is jobban fel kell(ene) térkèpezni.Egy Burekovics pl.jöhetne.
Doka,Khadiri, Petrusenko,Lukic nem azok akik hátráltatnak. Machach is többet jó mostanában mint nem. Több felesleges magyarunk van mint légiós.
Dehogynem szabad!
Majd én:
Nagy Gergő
Májer Milán
Banó-Szabó Bence
Baráth Botond
Hidi Patrik
Bőle Lukács
Ketten öszsedobtunk tizet. Ha helyettük lenne 5 jó…. Akikre lehet számítani a padról
…akkor a következő bajnokságban végre nem a kiesés hanem a dobogó lenne a cél!
Ami a Budapest Honvéd FC mindenkori célja kellene hogy legyen!!!
Kellene kellene 🙂 Mikor volt az? Rossi elvitt minket kicsit a magaslatokba de a koromnál fogva (pedig nem vagyok fiatal) nem gyakran jártunk a felsőházban. Inkább a 8-12 közt meneteltünk mindig 🙂 Eddig sajnos inkább a nosztalgia dominált. Idecsődítették King,Lanza,Eppel,Zsótért,Botit,itt volt melléjük Lovric,Kamber,Hidi,NagyG,Gazdag. Az eredmény: edzőbuktatás,urbányi buktatás, bunyó,széthúzás kiesés elleni küzdelem,menekülő vagy motiváció vesztett játékosok. Kötve hiszem,hogy az új játékosok miatt van ez.
Lehet itt „nincs megbecsülve a Kispesti” izni csak full kamu. Erre a nagy megbecsülésre ment rá 3 év. A Bajnokság meg nem fejlődik,sőt szarabb. Muhahaha
Meg lehet nézni a 17.ben harmadik vasas játékosait,kettő kivételével az összes nb2 vagy német3 jelenleg. Na ezeket egy Gyírmót tavaly elpicsázott. Fradiban is moutari Varga Roli. Mi meg azokkal akarunk bajnokságot nyerni akik kizárólag Rossi miatt 1x meg tudták előzni ezeket. Rossi nélküli 2018at már nem szeretjük emlegetni. Pedig elég közel volt már a kieső pozíció a bajnokcsapattal.
Súlyos bírói tévedés miatt kaptunk ki!
Már meg sem lepődöm!
Nagyon dühös és csalódott vagyok, mert nyilván nem védekeztük le jól a szögit, de ez nem volt szöglet. Sokadszorra bírói tévedések sokasága ellenünk és még mindig minden féle tét nélkül tehetik meg. Nagyon kellene valami, hogy ne csak a játékos és edző lehessen bűntethető, hanem a játékvezető is, mert ez már több a soknál. BMLSZ
Nem baj majd a varkocsiban kipiheni a tetves szarházi
Tetves fradi.
Annyira felesleges Honvéd – fagyit nézni!
Mindig ugyanaz a forgatókönyv!
Mindig!
Jó játékkal kiszopunk!
Az összes f*szom tele van vele!
De nem is ezzel a meccsel hanem a többivel!
Mert ha a fagyi ellen így tudunk játszani zsinórban akkor a nevetlen senkik ellen miért nem???
Micsoda egy köpedék csőcselék ez a kurva fratyi.
Nem volt szöglet és jó játékkal mi szívjuk meg az egészet
Csak a szokásos 🙁
ezt bezzeg nem nézi vissza a VAR
Kirúgás helyett szöglet, szopjon le az MLSZ meg az összes kibaszott csicska fradista féreg.
Szokásos…
Jelenleg több Honvéd nevelés van pályán a fradiban mint nálunk :DD
Edit: Gál Lajos egyenlített
Batik balfaszkodott! Visszafejelte a második hullámba a labdát
Na Gél mutathat valamit.
Nem mutatott semmit…
Ondószopó most nem annyira itél ellenünk mint szokott
Várjuk ki a végét….
A próféta szólt belőled. A végén hozta a formáját.
Bőlével nem vagyok most sem kibékülve.
Szokád szerint súlytalan,semmilye..
Szar is volt de ez hogy a középen jól játszó Zsótért rakja ki a helyére és Hidit hozza be ez mellényúlás szerintem
A szaros zöldek, ha elvesztik a labdát azonnal felteszik a kezüket, hogy a csaló állítsa meg a játékot.
Tisztàtalanul ès alattomosan játszanak.Elvárjàk,hogy a bíró segìtse őket…
De ugye ezen most nem vagyunk meglepődve?
Tetszet, Makacs csele, gátszakadása lett botkának, de azt nem értem miért állította meg a csaló a játékot.
Azt nem értem,hogy az egyik meccsen kurvajók vagyunk,aztán a következőn értékelhetetlenek. Ma eddig egyelőre az első(de nyugtàval dicsérd a napot).
A VAR jelen formájaban az eredmény befolyásolása kiválóan használható. Kb. erre jó.
Kábé mint a legtöbb nyugati simli, amit bekajálunk, hogy „egyenlőbb” lesz tőle a világ, aztán lóf.t. Csak azt vizsgálja a var, amiből az 1-2 kedvenc csapat jól jöhet ki, a többi nem számít.
Ahogy mondod.
Ondó Szopó a régi.
Gondolkodtam a meccs előtt hogy feldobjak-e egy szavazást, miszerint „szerintetek elkezdi ma a VAR visszaadni, amit eddig elvett” címmel. Hát persze hogy odébb van még az, sohanapján.
Hogy sújt minket ez a gyönyörű kurvaélet….