© 2026 KISPEST közösség. All Rights Reserved.
| Cookie | Duration | Description |
|---|---|---|
| cookielawinfo-checkbox-analytics | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics". |
| cookielawinfo-checkbox-functional | 11 months | The cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional". |
| cookielawinfo-checkbox-necessary | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary". |
| cookielawinfo-checkbox-others | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other. |
| cookielawinfo-checkbox-performance | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance". |
| viewed_cookie_policy | 11 months | The cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data. |
Ez a hajdubé egy ritka nagy gennyömleny…
Olyan nincs hogy a var nekünk ítéljen!
nincs és nem is les(z).
Hát ez szar megint…
Ha boti futott volna a labdàèrt,nincs szöglet…
Zseniális nagy dominik…
Boti egy lèpèst nem tett a labdàért,hogy elérje…indiszponàlt nagyon
Teljesen megérdemelten nem fér be a kezdőbe
Jön a démon!
Eddig nem is rossz!
Hősiesen védekezünk de ez így baromi nehéz lesz
Ezt a kis patkányfejű stiebert de felrúgnám műholdnak.
Most kellene GBDémon.
Vagy Gél.
nem vagy… inkább és
a támadó mögötti hármas nagyon gyenge ma…
remélem NV összerántja őket a szünetben!
Nv sztem elrontotta ezt a meccset.Makàcs helyett drazsèt kellett volna kezdetni és pressingelni az mtk az első 20 percben.
Reméljük mert így egyedül Lukic is csak fuldokol!
Ha nem megy akkor nem sok jóra számítok!
De legyen így HAJRÁ HONVÉD!!!
honvéd a jelenlegi helyezésével ideális alany, ha van olyan akarat fent, hogy összerántsák a tabella végét. úgy gondolják, honvéd most jól áll, ennél feljebb ne menjen, emtáká viszont jöjjön feljebb, ha izgalmasabb legyen a vége. az egész körítés hasonló ahhoz, mint amikor a kieső helyen lévő újpest jött hozzánk az ősszel. az egész közvetítés egy emtéká hájpolás. remélem elég tökösek leszünk és nem hagyjuk hogy megcsinálják a forgatókönyvet. hajdúbé undorító honvédofób közvetítést nyom.
Sajnos gyengén játszunk…
nagyon…. de HBI undorító stílusban tolja
petkovicnak nagyon elfutásai voltak, amíg bent volt. g.ci szabó belenyúlt, persze hogy borult a játékunk.
ész nélkül szabálytalankodott…nem lehet mindent a bíróra tolni
nem így látom. mind2 lap necces volt. 10 bíróból 5 adja, 5 nem. ez a g.ci megadta mind2-t.
Sajnos ezen kèzhasznàlatokat büntetik…egy petkovicnak tudni kellett volna.
A „honvédofób”-on felkacagtam. 🙂 (mármint magán a kifejezésen, még sosem hallottam ezt így.)
most alkottam :]. mit lehet arra mondani mikor minden mondata burkolt honvéd alázás, gyalázás.
Szapi ma is válogatott formában véd
Nagyon nehéz lesz, nagy teljesítmény lesz, ha nem állítanak ki még valakit és nem kapunk ki…
Fasszopó bíró bazdmeg!!!
Ha így folytatódik nem maradunk heten sem…
Sajnos mindegyik lap jogos volt…fejben nem vagyunk a meccsen.
Pont ezen gondolkodtam. Lehet elhitték, hogy már jò csapat vagyunk.
Sajnos Lovresz a fiatalok ellen már lassú!
Dominik meg szokásosan reklamálgat!
Mindkettőnek esélyes a piros a második félidőben de ne legyen igazam!
Meglattam Ondo vezeti nem vartam mast …. Szanalmas hogy ez a patkany nekunk vezethet merkozest
Nab+.
Machach,Zsótèr nulla…
eddig NagyD is
Zsótér igen meg Hidi is De Machach nema annyira gyenge
„…
Fényszórók tüzében csillag ég,
Ha a vörös-fekete színre lép,
Kötelez a múlt fiúk előre hát,
Még egy gól kell és semmi más.
…
Budapesti Honvéd SE – MTK-VM SK 8 : 0
1984.03.03.
ha valaki csak neten tudja nézni : https://m4sport.hu/elo
SZAPPANOS PÉTER
—-
PETKOVIC MARKO
BATIK BENCE
LOVRIC IVAN
DOKA ALBI
—
HIDI PATRIK
PETRUSENKO OLEKSANDR
—
NAGY DOMINIK
ZSÓTÉR DONÁT
MACHACH ZINEDINE
—
LUKIC NENAD
Semmi meglepetés,a legjobb 11 jelenleg. Baráth sérült vagy Vignijevic nem kedveli?
Reméljük, hogy Lovresz úgy játszik, hogy nem fér be Boti…. 6. helyre jöhetünk 3 ponttal….be kell húzni!!

Napra pontosan 36 éve történt : Egy őrült meccsen, mindkét csapatban igazi sztár-sereggel : MTK-Honvéd 5-5 !
https://www.youtube.com/watch?v=9nXxxATs78w
Drazic al mi volt a loki ellen?
Keretben sem volt!
Lemaradtam valamiről?
Sok jegy elment holnap a vendégbe.Ennek örülök,valószínű a meccsnapon már nem lehet személyesen venni.A hangulat garantált,a többi a csapaton múlik.
Vignjevics interjú az M!Sport jóvoltából. Még friss , ropogós :
https://www.youtube.com/watch?v=ThWhXfAeZLs
Közben..
A bal felső sarokban KISPEST KÖZÖSSÉG logóból készül az ujpest ellenire 90 darab matrica 80mm hosszú 30mm magas méretben. Az érintettek jelezzék igényüket és ujpesten vagy otthon a paks ellenin nálam találtok belőle ingyen. Le laminálom, úgyhogy valószínű az eső ellen is bírni fogja 1 ideig.
Transfermarkt kukkoló : tudtátok hogy a télen jött játékosok szinte a legértékesebbek jelenleg a Transfermarkt szerint a keretben ? A sort a nyáron jött Lukics vezeti (1,5mill€) majd utána Doka (850e€) és bronzérmes Kadiri (800e€). Aztán a 4. helyen egy kakukktojás,a viszonylag „rég” ittlévő Nagy Dominik (700e€) majd ismét a téli újak következnek, Jonsson 600e€, Drazic (550e€). , majd a keret többi tagja utánuk következik csak.
Ez annyit jelent hogy a tulajdonosok tényleg kioldották a pénzeszsákot, magyarán ha új játékos érkezik az már leginkább a 500e€- 1,5mill€ közötti kategóriából érkezik.
Megnézve például az utolsó meccset hogy mennyire kell az ilyesfajta minőség : A Debrecen ellen Doka (850e€) hihetetlen jobb külsővel meglőtt passza a védők közötti milliméteres alagútban eljutott Nagy Dominikig (700e€) aki klasszis módon becsapta az egész védelmet az áruló kapussal együtt.
Valószínűleg ezt a góllal végződő támadást egy Urbányi féle Kesztyűs – Tóth-GáborKristóf még enyhe helyzetecskéig sem tudta volna lejátszani .
Illetve érdemes megnézni a bűn gyengén kezdő, majd Loki ellen beálló Jonsson (600e€) labdakezelését, indulósebességét és mértani középrecenterezését, amibe Bubbának már csak bele kellett „lehelnie” hogy gól legyen.
Szóval magasabb polcról guberálunk végre…
Nekem az új érkezők közül eddig Drazic teljesítménye nem elég, mondhatni kevés. Abban srácban több van, csak vagy nem akar kijönni, vagy nem akarja, hogy kijöjjön. Az izlandiról még nem formálok véleményt. Egy dolgot azonban ne felejtsünk el. A hétközi fordulóban Kerezsi góljával nyert a Siófok. Nem akarok Bendi lenni, de arra a srácra oda kellene figyelni a klubnál. Alakítsák, formálják, pakoljanak rá kis izmot és lehet ő lesz a következő „Gazdag”.
igen szrntm is drazsé jó támadó, csak lehet nincs még meg az erényes posztja? pl:kipróbálnám irányítóként…?
Drazic egyenlőre adós a jó teljesîtménnyel, a felcsút ellen majdnem összejött neki a gól…hátha az utsó szakaszra formába lendül, de egyetértek eddig nem sokat mutatott
Na a felcsut elsokent ki is hasznalta, hogy ingyen lehet igazolni az ukran ligabol.
Egy gólerős center meg egy irányîtó nem lenne rossz…hátha hozunk valakit…
nekünk nem sikerült…..
Egy balhátvéd jó lenne..
Amúgy Doka megoldotta.Habár a Loki egyenlítö gólja előtt,azt hitte,a jobb oldalon van.
néztem a madrid-párizs „derbit”. eggyikse a szivem csücske, de őszintén kárörvendezve mosolyogtam a párizs kiesésén!
Úgy látszik a PSG-nél állt munkába H.F és levetített nekik pár Kispest meccset 🙂
Komoly ez a psg,ennyi pénzből 0 siker 😀
Flusztrált is az arab tulaj……Amúgy nem biztos, hogy ha nagy neveket igazolsz, azok garanciát jelentenek a sikerre…mintha valahol ezt már tapasztalhattuk volna kicsiben:) Nekem ez a PSG annyira mű és mesterkélt. De nézd meg, hiába van pénz dögivel a M.Citynél Peppnek sem sikerült eddig a BL siker.
Nincs elég jó edzőjük!
Ehhez a dream teamhez már nem egy Pochettino kell!
Pontosan igy van. Ma az edzö, a taktika, a motivációs képesség tud hozzátenni az eredményességhez, mivel a nagy csapatok játékosai között minimális különbségek vannak. Ez hiányzik a PSGnél, egy modern,felkészült, naprakész edzö. Egy Klopp vagy egy Nagelsman pl. Jó ez az új felület, gratula Pelso.
oroszlánok ujpesten élek,40éve dühödt kispest szur. vaok. ujpesti szurkolók stuffólnak hogy mi ez a mókus őrs létszámában kispesti b-közép?
Üvölts rájuk lion 🙂
Ők aztán többen vannak…
Amióta az uvb kiállt a lilák táborából, azóta ők sem olyan szervezettek már. A Fidelity nem tudja azt a színvonalat hozni, mint anno az UVB. Ezt egy lila haver mondta nekem, de azt el kell talán ismerni, hogy létszámban előttük vannak. Amúgy én azt látom, hogy nálunk is elindult vmi megújulás szurkolói téren.Sok új, fiatal srácot látok, mint anno, amikor a Guardia létrejött. Bordi előénekesként jól muzsikál, mentesítve Pistit.Így tovább!
Mindenben előttünk vannak. Létszámban, hangerőben, és az utcán is.
a létszámot írtam, ebből kifolyólag a hangerő is nagyobb lehet, de sztem más szinten: énekek, szervezettség, koreo biztos, hogy nem.
lila haver mind igaz, fidelityről mosolygok persze no színvonal, bebélyegezve(lsd) meg még stb…(természetesen magánügy) csak a kispest!
Most volt a guardia „szülinapja” jó nagy semmi volt ünnepelve publikusan a lelátón.
Bordi tényleg jó csak még néha ütemet csúszik vagy rövidebbre vesz 1-1 refit. Az állandó dobosunk hiányzik nagyon, mert aki mostanában tolja az olyan gyorsan pergeti néha, hogy se tapsal, se énekkel nem lehet lekövetni. Erre figyelni kellene pont a caponak.
Most volt a guardia „szülinapja” jó nagy semmi volt ünnepelve publikusan a lelátón.
Bordi tényleg jó csak még néha ütemet csúszik vagy rövidebbre vesz 1-1 refit. Az állandó dobosunk hiányzik nagyon, mert aki mostanában tolja az olyan gyorsan pergeti néha, hogy se tapsal, se énekkel nem lehet lekövetni. Erre figyelni kellene pont a caponak.
A drapit jó volt újra látni,de meg is lepődtem, hogy semmi nem volt? Nem tudom mi lehetett az oka. Bordi lelkes és sztem bele fog jönni. A szőke dobos gyerek, aki eddig volt hova tűnt? Vagy leadta a dolgod?Tudsz esetleg vmit?
Na kérem Vignjevic Mesterrel a bajnokságban négy meccs óta veretlenek vagyunk sőt Vele „A Bozsik Stadion (immár Aréna) számotokra bevehetetlen erőd” szlogen is él még!
A csapat egyre jobban néz ki mind taktikai mind erőnléti téren!
A legnagyobb fegyver Lukic is éledezni látszik újra úgyhogy pozitív a jövőképem!
A múlt héten nem kellett elhagyni az Erődöt a következő hetekben sem kell Budapestről kimozdulni!
Ha ezt a három meccset 7-9 ponttal tudnánk zárni akkor nem hogy a kiesés rémétől szabadulhatnánk meg de egyenesen mehetnénk a 4. helyig ami tekintve a katasztrófális őszi szereplést igazán széppé tenné ezt a szezont!
Mikor volt utoljára négymeccses veretlenségünk a bajnokságban?
*Budafok decemberi pótlással volt.
Ja, és köszönöm, hogy létrehoztátok ezt a felületet, sikeres üzemeltetést kívánok.
Csak a Kispest itt is, hajrá Pelso!
szemanr48@gmail.com
mtk-kispest?
0:3
mtk-kispest?
Minden köszönetre reagálva: Szívesen csináltam és örülök, ha sikerül olyan tartalommal megtölteni az oldalt és olyan hangulatot fenntartani, hogy mindenki jó érzéssel nézhet körül és oszthatja meg a véleményét.
Részben ehhez is kapcsolódva idézem Lassiet
én is javasoltam már korábban Hantának, hogy legyenek tematikus postok, amihez mindig vissza lehet térni, ha a témában aktuális történés van vagy valaki kommentelt .
Ha jól értem Lassie is hasonlót szeretne.
Írjátok meg, hogy ki mivel ért egyet, mit szeretne és úgy alakítjuk itt az elején.
Egy megjegyzésem van, szerintem a jelenlegi szereplés témát hagyjuk az offtopicban, mert itt követjük a mindennapi eseményeket.
Valahogy így terveztem alakítani: OFF tartalom, ahogy előbb írtam; a meccs összefoglalók, edzői nyilatkozatok stb. külön kategórizált megosztásokban és cimkézve, hogy később 1 kattintással elérhető legyen 1-1 téma.
Még hozzátehetnénk az instant-Insta kategóriát. Azaz a játékosok intaképeiből, videóiból csemegézni, ugyanis azok 99%-a nyilvános. viszont sokan az itteni szurkolók közül nem használnak instagramot és nem követnek focistákat. a játékosoknak is ez egy jóféle reklám ha insta tartalmaikat a legcélzottabb réteg láthatja
Nagyon jó ötlet a tematizálás támogatom. Valóban vannak jól elkülöníthető és állandó jelleggel vissza-visszatérő témák!
Témaötlet: legendás meccsek amelyeken személyesen ott voltál!
Élménybeszámoló formájában!
Én is köszönetet mondanék Pelsonak, hogy létrehozta az oldalt.
ST
https://www.youtube.com/watch?v=udh1By7EJ4g
Reméljük az nb2 ig meg sem állnak…
Az azért komoly lenne 22 millás kerettel!
Már az is hihetetlen hogy mindössze 1 pont van közöttünk!
Alapvetően inkább legyen egy Videotöltényparmalat a bajnokságban, mint egy csút’, vagy egy kisvárda, mezőkövesd. Igazából csak azért szeretném, hogy kihulljanak a bohócligából egy-két évre, hogy az ST-s vidista hülyegyerek kicsit visszavegyen a túl nagyra nőtt arcából.
Teljes egyetértés. Ezt mondom mindig: DVTK, Vasas, stb. sokkal inkább idevalo, mint a falu, meg a többi felpumpalt szar…
Igen én is a tradicionális klubokban hiszek nem az ilyen egyperces senkiháziakban mint akik mostabában az NB1 ben szaladgálnak!
Sőt, tök jó lenne, ha lennének stabil ingázók is (milyen szép képzavar), tök jó lenne egy-két szezonra egy jó Szeged, egy jó Kecskemét, egy Békéscsaba, a Szpari… feljönnek, kicsit vitézkednek, aztán kizúgnak. De nem, a nagy focihagyományú városok helyett mindenféle falusi és kisvárosi politikusok települései lettek stabil szereplői az élvonalnak.
Haller! Béke!
Hali mindenkinek! Koszi Pelso, de nem tudod mire vallalkoztal ;(
Látom itt bújkáltok. Köszi Pelsó. Beszámolnál arrafelé milyen megszállt területen lenni. Itt nálunk a hegyek(na jó dombok) között még nincs változás.
Kik szállták meg a Balcsit?
Látom nem tájékozódsz. A NATO a Duna vonaláig. Persze hozzájárultunk, önként dalolva, pöcsünkel a satuban.
Erről hol lehet olvasni Sanya? Nem találom sehol…
https://mandiner.hu/cikk/20220307_magyarorszag_megengedi_hogy_nato_csapatok_telepuljenek_a_dunantulra
Mondjuk nem értem a különbséget. Eddig is Nato tagok voltunk. És van bázis (vagy csak volt?) pl. Taszáron… Ehhez képest mi változott? Na ez a mondat meg totális logikai bukfenc (számomra):
„A rendelet nem engedélyezi az Ukrajnába való áthaladást, ezen kívül
azonban a NATO csapatainak szabad az átvonulása az ország területén
szárazföldi és légi úton egyaránt.” Ha szabad az átvonulás az ország területén, akkor hogyan kell elképzelni az Ukrajnába való áthaladás tiltását? Az ukrán határ magyar oldalán a magyar határőr fordítja vissza a nato konvojt?
Lefordítva, azt csinálnak amit akarnak, nem véletlen, hogy sehol sem reklámozták. Laktanyákat foglalhatna le, szét cseszhetik az útjainkat, és mivel ettől kezve felkerültünk a barátságtalan országok listájára, most már képtelenség ebből a szarból kimaradni.
Nyaralni be fognak engedni vagy már most kérjem vissza a pénzem?
basszus…én sem hallottam még.
reggel körülnézek a távcsövemmel környező szőlőhegyeken és lebuktatok minden nátót…
Itt Tatán állandóan lőgyakorlat, meg harci gépek jönnek mennek az útjainkon.. Fel se fog tünni
Ahol szőlőhegyek vannak ott a népi bölcsesség szerint jó borra is lehet lelni
Köszi, légy résen.
Tényleg nem tájékozódom. Nem könnyű innen az atombunkerbol… még a netet is úgy kapom, kosárban…
Amúgy tényleg nem tudtam, hogy bevonultunk onmagunkba
Látod, látod, még csodákra is képesek vagyunk.
Köszi Pelso!
Csak a Kispest! Csak a Balaton!
Másnál is az van,hogy az új kommentek lent a régiek meg fent vannak? Azt meg tudom csinálni,hogy az ujjakkal kezdjen? Pl kermon az első nálam aki 4órája írt,Karesz meg az utolsó lent pedig 26 perce írt Vagy ez csak nálam van így? 😀
nem, mindenkinél így!
itt a jobb felső sarokban próbáltad állítani ?

Pelso!
Vajon a három szmajlis hozzászólásom miért van függőben órák óta? Nem a hatalmas tartalmi értéke miatt kérdem, megvagyok nélküle, inkább kíváncsiság.
most „sajnos” megyek 1 vacsira, addig pls. mosolyogj itt. 🙂
Siker,Köszönöm:D Ennyire értek hozzá
juhú, dankesön!
Köszi szépen! Én is beszállnék hogy ne a te pénzed égjen el e miatt.
Isten vagy, Pelso!
Újfent felajánlom anyagi segitsegem ha igényled.
Pelso for prezident!
A doboz cigi ára amúgy is túlzás 2 szál cigiért, ne is Eröltesse kolléga!
Havi 2000 elmegy csak rükvercben úgyhogy fixen annyit én is felajánlok a köz javára.
Isten… ? túlzásnak érzem Bolgár úr… 😀
de majd gyakorolni fogom én is, a parton… (ha nem ott indulna, akkor 1 óra 31-nél a vonatkozó rész)
https://youtu.be/or1mnpTSueo?t=5470
Az anyagi felajánláshoz csatlakozom 🙂
Köszi Pelso! Üdv mindenkinek itt!
Indítanék is:
Vajon nálunk kit lehetne kötelező fiatalnak játszatni? A tippem Bocskay, bár egy teljes szezont nem lesz 21 év alatti, januárban lesz 21
https://m.nemzetisport.hu/labdarugo_nb_i/itt-az-mlsz-terv-jojjenek-a-fiatalok-2879883
Sajnos a jelenlegi kezdőcsapatból én nem látok olyan posztot ahonnan a jelenlegi utánpótlásból valaki fixen végig kellene játsszon egy meccset!
Lukic/Kerezsi vagy Tamás-Doka/ Benzenleitner
azért minőségi visszaesést hozna!
Meg is látszik hogy Vignjevic sem nagyon tud a fiatalokhoz nyúlni mert nem nagyon tépik le a mezt az idősebbekről legalábbis kezdőként számításba véve!
Magyarán szólva sajnos egyetlen jelenlegi fiatalunk sem jobb most a kezdőcsapat bármelyik tagjánál!
Hidi helyett Bocskay vagy Irimiás talán nem lenne minőségi visszaesés, persze, ha mindenkinek kötelező, akkor.
ha pl. megnézed a Paksban a fiatal srác, milyen jól tolja…máshol nem nagyon lenne esélye nb1ben játszani és hozzátesz, nemhogy rontana.
Ez igaz ott valahogy nagyon tudnak „magyarul”
Példakép az a Paks ráadásul 60 gólt lőttek!
Igaz 46 ot meg kaptak!
Egykori fagyista klubvezető Nagy László talán mondta a tv ben hogy szép-szép a Paks vitézkedése de az a klub a semmiből tart a sehová!
Ki sem esnek ki sem jutnak nemzetközibe!
Igazi nihil klub!
Nem kötelező a fiatal, rosszul fogalmaztam. Csak ajánlás
szerintem ez még képlékeny, remélem h lesz kötelező és választható része!
ez szerintem qrva jó lenne nekünk!
nem csak Bocskay, ott van Irimiás, Benczenleitner, Kerezsi, Feledy Balázs..stb.
ebből csak jól jönnénk ki…lehet, hogy így nb1-be is tudnánk kölcsönadni tehetségesebb srácokat, ha újra lesz kötelező kvóta.
már kissé megkésett a dolog, de legalább végre lépnek.
Ez oké, csak mindig felvetődik bennem a kérdés,hogy ki helyett? Az élcsapatok közül egyedüliként a Felcsút nem szív ezzel mert nekik most is van 21 év alatti. Nálunk még az nb2ben sincs 21év alatti aki megállta a helyét.
egyelőre nem tudom, hogy ki helyett, de ez legyen az edzők dolga, azért 2017 megmutatta, hogy tud ez működni és csak idő kellett, hogy belerázódjon Bobál, Gazdi és Koszta. (és szerintem mind3 beférne hozzánk ma is!! )
ebben a kérdésben egyetértettem bendivel, ami most megy ez a magyar foci halála…szabályozni kell sürgősen.
Abban én is egyetértek hogy ez a három játékos most is beférne!
Koszta visszahozatalát mindig is szorgalmaztam mint ahogy Prossert is!
Kosztát adom,de Prosser azóta se virított,most a Dán utolsóban se játszik.
Ez 1x sikerült,Rossival,a következő évben Rossi nélkül már csak álom volt a dobogó. Abban minfenki egyet ért,hogyha van jó fiatal azt játszatni kell, de azt is látni kell,hogy Gazdagék óta csak Szendrei jött ki aki megragadt az nb1ben vagy legalább egy nb2es élcsapatban . De majd meglátjuk 🙂
Ez így van!
Mindig itt volt az ütközőpont Bendivel is!
Ő alanyi jogon követelte a csapatba a saját csikókat csak sajnos 2-3 éve kb mindegyik sántít a hasonlatnál maradva
Lehet hogy én nem értelmezem jól. De nem lesz kötelező. Viszont aki játszat fiatalokat szép pénzt kaphat. Ezzel megint előnybe lesz a fradi meg a vidi. Hisz ők úgyis megkapják a pénzüket ha játszatnak ha nem.
Jogos,nem kötelező csak ajánlott 🙂
az igazi az lenne, ha lesz legalább 1 kötelező, mert különben nem fogja mindenki követni, ez sanszos
Köszönjük szépen. Csak A Kispest!