© 2026 KISPEST közösség. All Rights Reserved.
| Cookie | Duration | Description |
|---|---|---|
| cookielawinfo-checkbox-analytics | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics". |
| cookielawinfo-checkbox-functional | 11 months | The cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional". |
| cookielawinfo-checkbox-necessary | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary". |
| cookielawinfo-checkbox-others | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other. |
| cookielawinfo-checkbox-performance | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance". |
| viewed_cookie_policy | 11 months | The cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data. |
Van szakmai stáb is időben.
https://www.honvedfc.hu/hirek/felallt-az-uj-szakmai-stab/2022-06-23
Nem jött be,hogy Kambit elküldik….szàmomra ez egy aprócska pirospötty a klubnak.(lehet kapok ezért az uccso megjegyzèsèrt,de nem érdekel)
Az ns is csak annyit írt,hogy lejár a szerződése. Már akkor is mondtam:)
..de ugye már megènekeltèk,hogy elküldik.Na mindegy,jó,hogy maradt!
☺️
A lejjebbi „anyaghoz” meg: ne veszekedjünk hülyeségeken. Adjunk türelmet úgy gondolom,de nem kell csodálkozni,ha ez valakinek már elfogyott. Ezen kár vitázni.
Igazsagod vagyon Hunor uram.
14 távozó 2 érkező ez így elég sz*rul néz ki elsőre de a két érkező főleg Maxim jónak tűnik!
A selejt kiszórása sosem baj, az elküldöttek távozásával csak erősödtünk!
Inkább kevesebb de minőségibb érkező legyen!
Sajnos még nem érzem, hogy minőségi javuláson ment volna át a keret, de nagyon szorítok, hogy tévedjek! Az új edzőről minél többet olvasok, annál szimpatikusabb és felkészültebbnek találom, csak remélem, hogy át is tudja majd adni azt, amit szeretne a csapatnak. Jobban örülnék azért néhány poszton a nagyobb minőségnek, de gondolom el már nem küldenek senkit, max fiatalt
https://index.hu/sport/futball/2022/06/23/gareth-bale-wales-real-madrid-cardiff-city-angol-masodosztaly-atigazolas/
Szerintetek ő jó lenne? Úgy hallottam megpróbálja a klubház felhívni…
Kungabesz már forgatja a Tanuljunk könnyen, gyorsan angolul csekély 45 perc alatt című kiadványt.
Öreg,nem magyar,alig játszott az előző csapatában,balhés is,lógós. Inkább Gale mint Bale
Sorvégi rímnek tökéletes! Tiszta rím…
Berla, Irimiás Horváth András off, amúgy nem baj, hogy kiszórjuk az olyanokat akik évek óta kölcsönben vannak.
Irimiás miért? Szakmailag hogyan indokolható? Ki se próbáltuk.
Szerintem ha nagyon akarták volna akkor kipróbálják. Jobban tudják ők mint mi
Gergőben több van, szerintem…sok sikert srácok!
ui.
lehet h mégis hozzuk azt az arab kapust és jövőre ők maradnak Szapival ?
Feri is a helyére került…
NB III: Horváth Ferenc lett a Dunaújváros új vezetőedzője
Azért a Dunaffer régebben Egervári Sanyi bácsival szép eredményeket ért el.Meglátjuk Ferit…
Radiátort fog szűlni?
Vasparipát.
Csak hogy egy örök klasszikust idézzek: Horváth Feri drága kincs, jó ha van, de jobb ha nincs!
Majd oda-oda kukkantunk. Sok sikert Neki.
Ami még kíváncsivá tesz, Petkovic-Vignyi alatti labilis játéka, Kurcnál melyik irányba ível?
Azért ő játszott anno a LA ligában is.Most csak árnyéka akkori önmagának.Bárcsak Curts kihozna belöle valamit?!
Nem láttam akkoriban,de itt egy gyenge meccsére emlékszem,a többit jól megoldotta és a támadásokat is megfelelően segítette.
Tényleg mérlegelni az elmúlt idényt, Szappanos bravúrjai bőven bentartottak az 1-ben! De látnám már a válogatotban, szrntm Rossi mester ad-neki bizalmat ha 1-félidőt is cool lenne!
Üdv! NB1.hu-NIKO DATKOVIC-ot a Honvéddal hozták hírbe, jó nekünk?
Sztem nem rá van szükségünk,de attól még beválhat.
Ha az új edző itt is a 4-3-3-at játszatja majd akkor kb. így néznénk ki:
Szappanos
Doka-Batik-Gomis-Tamás
Bocskay-Petrusenko
Nagy D. (sérült)-Plakuschenko-Új ember
Lukic
Tujvel
Petkovic-Klemenz-Lovric-Új ember/BB
Hidi-Banó-Szabó
Jónsson-Zsótér-Gale
Boubacar
Elvileg első csapatból maradt még Dúzs és Kerezsi +8an akik a felnőttekkel kezdték a felkészülést.
Egy balszélső biztos kell, talán egy balhátvéd és jobbszélső. Meg egy hasonló csatár mint Lukic csak fiatalabba.
Heló! Meg még 2-középső védő, így lennének 3-n, s poszt-motivácíós egészséges versengés a kezdő-csapatba!?
Mondjuk a Klemenz helyett lehetne valkit hozni, meg Lovric pótlására nézni valakit.
+elment Bardea, Boti… mindenképp kell vki Gomis és Lovresz mellé.
mindenféle infó és tapasztalat alapján 1 fokkal jobbnak tűnik, mint a lengyelek, vagy amit Boti mutatott tavaly.
de nem 1 Tandia minőség…talán 1 Ignjatovic light-ot tudna hozni.
Igen valahogy énis így gondolom!
Nem tudom ki mondta, ezt a preferált 4-3-3 felállást, de annyira azért nem játszik már sablont, hogy csak egy formációban gondolkodjon. Nekem inkább úgy tűnik egyértelműen figyelembe veszi az ellenfél játékát, ami nagyon pozitív. Utolsó meccsein a felállás:
a Celtic ellen – 5-4-1
https://www.dundeeunitedfc.co.uk/news/7314/MATCH-REPORT–LEVITT-STUNNER-SEALS-EUROPEAN-TOUR-FOR-UNITED-IN-ENTHRALLING-DRAW-WITH-CELTIC.html
a Ross County ellen – 3-5-2
https://www.dundeeunitedfc.co.uk/news/7317/MATCH-REPORT–DINGWALL-DREAMLAND-FOR-EUROPE-BOUND-TERRORS.html
a Hearts ellen – 5-3-2
https://www.dundeeunitedfc.co.uk/news/7281/MATCH-REPORT–HEARTS-TAKE-SPOILS-IN-DING-DONG-TOP-SIX-CLASH-AT-TANNADICE.html
az Easter Road és a Dundee ellen (igen ez náluk a rangadó, két csapat van, a Dundee United és a Dundee)
3-4-1-2
https://www.dundeeunitedfc.co.uk/news/7268/MATCH-REPORT–UNITED-SECURE-TOP-SIX-FOOTBALL-DESPITE-DROPPING-TWO-GOAL-LEAD-IN-DERBY.html
A kupában a Celtic ellen 4-4-2 támadásban és 5-3-2 védekezésben
https://www.dundeeunitedfc.co.uk/news/7241/MATCH-REPORT–UNITED-EXIT-THE-SCOTTISH-CUP-AT-THE-HANDS-OF-CELTIC-.html
3-4-1-2 – ezt a felállást február óta a legtöbbször játszotta a csapata. Mindemellett tényleg sok fiatal játékos mutatkozott be a csapatban edzősége idején. 🙂
Csak a TM-en azt írták, hogy azt használta a legtöbbször. Külön nem kerestem rá a felállásokra pontosan miket játszatott. Én úgy vagyok, hogy először csak kezdjük egy felállással taktikával, és azt gyakoroljuk. Nehogy az első 5 meccsen 5 különböző felállásban játszunk mert abból csak baj lesz. De az viszont jó, hogy nem ragaszkodik egy formációhoz.
Igen, igazad van, azt írták. közben az egyik ilyen meccsleírásban talán januári meccsen, említik, hogy a megszokott 4-3-3 helyett egy szokatlan 3-4-1-2 felállásban játszottak, úgyhogy kb. félévkor válthattak játékrendszert. Mindenesetre bíztató, hogy képes változtatni
A 3-4-1-2őt tudnám értékelni. De szélsőink nincsenek hozzá szerintem.
igen, ezt néztem én is a TM oldalán, hogy milyen széles skálán váltogatta a felállást.
erre mondja a Ferenczi Attila, hogy a lényeg a játékrendszer (stílus) és, ha az stabil, akkor ezen belül már variálhatod a védekezést, támadást
ide is feltettem egy kapcsolódó videót: https://kiskoz.hu/2022/06/22/ferenczi-attila-a-stilus-elmeletekrol-piros-feher-zold-unibet/
tettem be 1 visszaszámlálót, hogy lássuk mennyi idő van a következő meccsig…jobb oldalsávban fenn.
(Csak kérdem: Latabár megint törölte magát, vagy te törölted?)
Már megint lemaradtam.. A pikulába.
most én voltam.
elegem lett a „galambbal sakkozás”-ból… :/
de majd kifejtem bővebben is, ha lesz időm.
Én hagytam volna Latyeszt. Üde színfolt volt. :)))
Ha bekakilsz az is színfolt a gatyán,mégse akarja senki 🙂
Színfolt csak nem üde 🙂
szerintem is színfolt…kár h nem a focival foglalkozott.
Ez nem volt szép tőled. Szeretem tudni, mit gondol a másik oldal.
remélem ezt humornak szántad.
és ha van másik oldal, remélem, hogy nem ezt gondolja,amit ő itt előadott.
mert ez valami fura terápiás jellegű irkálás volt, amibe szokásához híven beleépített pár csúsztatást/tévedést némi sértegetéssel fűszerezve
Ezek szerint te vagy az egyik oldal…
Valahogy én pl. nem tudom a Latyit oldalak (no politics) szerint kategorizálni, ahogy mondjuk téged sem. Itt- legalábbis szerintem- nincsenek olyan jól kitapintható oldalak, legfeljebb véleménykülönbségek
Szerintem a két oldal inkább a Hemi korszakot színezők, és a jelenkorral szemben engedékenyebbek. Kisebb túlzással, de mindenképpen szükségtelen szembenállással.
Értem mit írsz, annak ellenére -és nem is a vitázás kedvéért- azt mondom, hogy itt is el-elmosódnak a határok. Szóval nem olyan durva (és remélem soha nem lesz olyan, mert akkor én elfejetek írni) mint az aktuálpolitikában.
Hálisten nincsenek késhegyre menő viták a hemisták és antihemisták között (mert talán nincsenek is ilyenek) inkább szurkálás, meg ironizálás és némi lenézés.
Egyetértek, a lenézést persze másik csapatok(táborok) felé irányítva. Ezt valahogy úgy kéne,hogy a hemisták előlről húzzák, az antihemisták hátulról tolják a Kispest szekerét, az pedig így vígan haladna.
Úgy kéne!
(Amúgy vizuális típusként rögtön el is képzeltem) :-))
Szerintem a véleménykülönbség és amit ő csinál itt pár hetente, az nem ugyan az 🙂
Attól függetlenül markánsan nem kategorizálható. A véleménykülönbség nem őrá vonatkozott, hanem válasz Sanya egyik oldal-másik oldal „állítására”. Szóval sztem nincsenek oldalak.
Fura figura lett a Latabár…asszem őt kibeszéltük. Én mostantól inkább kerülöm.
Jaja,én blokkolom az összes nicket amiről felbukkan,fura volt ő mindig (legalábbis amióta én „ismerem”):) Oldalak nincsenek,klikkek viszont vannak 🙂 De azzal semmi baj
Csak nekem furcsa az, hogy az új edző szakmai stábjáról se nem számolt be a klub, se a hétfői edzés képein nem láthatóak?
Ez nekem is furcsa, egy szó sincs a szakmai stábról..
Már csak egy hónap kilenc napot kell kibírni nb1 nélkül!
Már csak ennyi?
Nem tudom hova húzzák,az iskolában nincs ennyi szünet 🙁
Niko Datkovic?
http://www.csakfoci.hu/magyar-foci/nb-i/honved/nb-i-spanyolorszagban-es-olaszorszagban-is-megfordult-most-a-honvednal-kothet-ki-sajtohir
Tucatlégiósnak tűnik.
Nekem is.
1 fokkal jobbnak tűnik mint Bardea vagy Klemenz, persze jöhetne kettővel jobb is…
https://www.youtube.com/watch?v=WRN1TEQT9uc
Nagyon jó hogy bedobtad mint téma-vélemények zsír!
Az első nézhető meccsünk után lehet véleményt alkotni, addig csak összeesküvés elméleteket szövünk, meg találgatunk. A lényeg, hogyan illeszkedik be valaki a csapatba. Lehet egy zseni, ha nincs egység, eltűnik mint Lukics a második etapban.
Nem szeretem amikor ilyen optimista vagy, azt feltételezed: lesz nézhető meccsünk. :-))
Ha nézhető, ha nem, nézzük. Ez a focivírus mellékhatása.
Sőt, még olyanok is vannak akik utazgatnak azért, hogy személyesen buzdítsák a csapatot. „Ez már a végső stáció!” (a piócás ember)
Pont találgatni vagyunk itt,a lelátón vagy a tv-ben meg megnézzük,hogy mit találtunk el 🙂
Eddig ugye az új érában az volt, hogy a keretben van potenciál, de mégsem jött ki a lépés. Most úgy tűnik teljesen felforgatott, fiatalított keretünk lesz, ami lehet jó is, de nagy kockázatot is rejthet. Kíváncsi lennék a véleményetekre a kerettel kapcsolatban.
Eddig karcsúnak tűnik, a fiataloknak előszőr a kiegészítő szerepet kéne betőlteni, eddig még ott sem tartanak. Aztán majd meglátjuk, a tavalyi keret túlértékelt lett végül,az idei bizonyulhatna utólag alulértékeltnek.
úgy hallottam, h csak 3 UP-os srác marad a felnőtt keretben, persze kérdés, hogy alakul az mlsz szabályozás és marad-e egyéb átjárás az akadémiáról.
ami az igazolásokat illeti Gomis határeset…Maxim videójában nagyon bíztató, hogy 2 lábas, lendületes, egész jól lő távolról és kulcspasszokban is hozhat 1 Nono szintet.
nagyon képlékeny még a kezdő csapat…kérdés, hogy az izlandiból ki tudnak-e hozni vmit, amit eddig nem sikerült…mit látnak az újak Bocskayban, Kerezsiben esetleg Banóban?
mindenképp kellene 2 szélső és 1 normális alternatíva Luki helyett is.
ui.
Szappan – Doka, Batik, Gomis(?), Tamás(BB?)- Petrus, Maxi, Bocskay- Zsótér, Luki, Gale(?)
—
pad:Hidi, Petkovic, Jónsoon,Kerezsi, Lovresz, Banó
Nekem ez még vekony (ezt a komplett keretre ertem)…Galeben en nemigen latok semmit, mintha csak elore tudna jatszani, Bocskay nekem egyelore nem kezdo, vagy nemtom, nem biztos kezdo, az izlandit nem is ertem miért maradt (miért jott)
A ket szelso nagyon kene. Es igazad van, egy center is. Traore marasztalasat sem ertem…
Szerintem Bocskay és Petrusenko fog szűrni, előttük Maxim osztogat a cseréje meg Banó ha utoléri magát.Zsótér meg valaki megy szélre. Traore jó a meccsek végére mikor próbálunk beszorítani. Kevés fiatal van aki ennyi idősen tudott olyan veszélyes lenni mint ő 22 évesen
vszínű, hogy Bocskay a legéretteb fiatalunk és 1 mindenképp(?) fog játszani.
Gale nagyon hangulatcsávó, akár jól is hathat rá az új edző, persze a többségre igaz… 🙂
én szinte biztos vagyok benne, hogy az új szakmai környezet 1-2 emberből látványosan jobbat fog kihozni, mint, amit tavaly láttunk.
persze (hallom 🙂 ) nem volt magasan a léc…így van.
de vmiért most talán átszakad az a korábbi görcs és végre sikerül 1 stabil csapatot összerakni
Bocskaynak szurkolok nagyon. Azt, hogy tényleg érett-e remélem meg tudja élőben is mutatni, nem csak a blasz3-as csapatok elleni edzőmeccseken fog beállni tizenkét percre…én most ezt a maxi gyereket várom, hogy mit is tud, meg lukit (is) hogy mit tud a skót kihozni belőle/belőlük
videó, friss…
https://www.facebook.com/watch/?v=2550896451708803
Ezt a facebook maniat miert kell eroltetni? Nem lehet videokat videos platformon csinalni??
Azt gondolják, az fb-t mindenki használja. Én sem.
?
Lehet, hogy csak én nem tudom mit kell nézni? :s
bocsi, nem voltam közben, most ok.
ui. sok új nem derült ki, csak annyi hogy van még Klemenz és nem sikerült az aláfestő hero music…
Köszi!
Egy kis Plakucsenkó
https://m.kuruc.info/r/49/245137/
az a sok antiszemita kommentelő ott.. jesszus..
A hvg kommentszekció se kutya. Egyébként az antiszemitizmus kifejezés, csak a zsidóságra vonatkoztatva, értelmezhetetlen.
Azért egy kurucinfón nem várhatsz el pl egy migránssimogatást sem.
A kommentekre no comment…
Engem nem érdekel az ,hogyan írják a nevét.Örülök,hogy tetszenek neki az edzőpályák és az up.központ meg a stadion.Az érdekel,hogy játszon jól,és akkor nem bánjuk meg a leigazolását.(Ui.:Nem beléd akartam állni,csak a véleményem írtam le a cikkről.)
A Gale gyerek megint kummant valahol?
Bocsi ezt hogy érted?
Ugy èrtem hogy nem làtom sehol a kèpeken.
Oksz…
http://www.csakfoci.hu/magyar-foci/nb-i/honved/francia-csapatokkal-harcolhat-a-honved-egy-kiszemeltjeert-sajtohir
Remélem, hogy ez csak egy ordas nagy kamu.
Ez vagy kacsa, esetleg Szapi eligazol vagy egyszerűen folytatódik az átgondolatlan igazoláspolitika.
Mondjuk a Szappanos tavalyi teljesítménye után simán elképzelhető, hogy van megkeresés iránta..
Szapi szerintem nem igazol el,csak biztosítani szeretnénk az utánpótlást.
ez érdekes „hír”.
remélem nem ez a legfontosabb csapásirány most nálunk…kapusokkal pont megvagyunk erre a szezonra.
de jövőre akár jöhetne is ez a csávó, jó adottságú + benne van az állat…bár kérdéses ez a színvonal, ahol most tolja.
https://www.facebook.com/honvedfc/posts/425520392918220
remélem sikerül Petrusenkót is visszahozni a stábnak, mert nagyon nincs itt szegény…pedig erősségünk lehet, ha fejben itt van.
?_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=0debeb&_nc_ohc=oQcIhejrq68AX-LttXd&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=00_AT_KCwBBUzLarHAP5oEA6HH1Z3gt7JhBnLefxDHJe9Zxpg&oe=62B4D419
Off:
Szabi, nem figyelt kungabi a fenyegetésre és nem igazolta le. Kár,hogy az ilyen fiatalok nem a mi akadémiánkat választották. 🙁
https://m4sport.hu/cikk/2022/06/19/visszarendelte-a-patinas-olasz-csapat-a-szeged-kolcsonjatekosat-a-serie-a-ra-keszulo-keret-tagja-lesz
Súlytalan vagyok én ezek szerint a vezetőségnél, bár más fórumtársak azt hiszik, hogy befolyásoló tényezők vagyunk ugye itt páran. 🙂
Maxim-ról még1 kulcsfontosság, ha közel 1formán rúgja jobbal-ballal az nagyon-nagy s ritka erény!
Szép vasárnapot! Most néztem Maxi videóját, szrntm technikája mellett fejben is ott van, érti a focit ügyesnek tünik meglátjuk? Isten hozott a barlangba!
Na akkor most hogy nagyjából kiszórtuk a selejtet és lett sportigazgatónk szakmai tanácsadónk és edzőnk is nézzük hogy áll(hat)unk!
Mármint szerintem!
Tam Courts 4-3-3 -as felállást favorizál aminek Lukicunk nagyon fog örülni!
Igazoltunk irányítónak látszó játékost akinek Lukicunk nagyon fog örülni!
Nyilván (vagyis inkább remélem) igazolunk még de nálam most ez a helyzet:
Kezdőcsapat:
Szappanos
Doka-Batik-Gomis-Filip (ha jön)
Petrushenko-Plakushchenko-Zsótér
Nagy (ha felépül)-Lukic-Gale
Tartalék:
Tujvel
Petkovic-Lovric-Klemenz-Tamás
Bocskay-Hidi-Banó
Johnsson-Traore-Kerezsi
Vagyis két szélső támadó még kellene!
Balszélsőnek Holender nagyon jó lenne!
Banót, Klemenzt, Johnssont, Galet és Traoret én még elzavarnám szerződésektől függetlenül!
Az izraeli-ukrán játékos a videó alapján jól használja mindkét lábát,jó a technikája és elég mozgékony. A legjobb korban is van. Szóval…
Kíváncsi leszek rá.
Egyszer már csak jön valami használható is Izraelből…
Egy kis friss Hemi vlog a mostani állapotokról 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=1F5EU663pu4&t=51s
Az öregnek igaza van abban, hogy 3 év alatt egy fiatalt sem építettünk be a csapatba, ami nonszensz…
Ilyen ocsmány inget, atyaég…
Hát ezt így végighallgatva,sok igazságot mondott az öreg.Most még inkább nem tudom mit gondoljak.Bízom az új edzőnkben, az igazolásokban,mást nem tehetek.
https://www.youtube.com/watch?v=8sS45S6jelY
Soltész Gyirmótra ment, ezért nem volt sehol a neve.
elnézést, hogy megint hozzászóltam, de minket is érintő hír: https://nb1.hu/hazai-labdarugas/roman-valogatott-jatekosert-harcol-a-honved-es-a-mezokovesd
Nálam már csak ez az igazolás lenne értéktelenebb Kispesten 😀
én sem ebben a srácban látnám Tamás alternatíváját, posztriválisát…
https://honvedfc.hu/hirek/rutinos-jatekosainkra-is-szamitunk/2022-06-17?fbclid=IwAR1h2nF8oCr-11fTvSSM5_LTcMIFnwEUskLXgtexT62ZfdV8qu7dWPJip_k
Ki az a kis törpe a büntetőgyilkos kapusunk, Lovric mellett? 🙂
William Wallace 🙂
Danika… 🙂
interjú: https://www.nemzetisport.hu/magyar_valogatott/valogatott-egyutt-vagyunk-egy-celert-kuzdunk-ez-a-mi-titkunk-gazdag-2898219
Gazdit imádom, kíváncsi vagyok mikor kezdi őt a nemzetközi focivilág is értékelni és árban is felfelé húzni! Persze igaz ez a válogatott összes játékosára. Valahogy a mieink mindig töredékét érik annak árban, mint a felpontozott bajnokságokban játszók. Na persze, ezért van a „felpontozás” tudom én…
Csak érdekességképpen beírtam egy ilyen összehasonlítást. Biztos nem releváns sok dologban, meg almát a körtével… De azért elgondolkodtató.
ide is bemásolom, hátha érdekes:
találtam egy interjút új szakvezetőnkkel, Chris Docherty-vel: https://www.thescottishsun.co.uk/sport/football/7317314/dundee-united-scotland-rangers-michael-beale/
Azonkívül, hogy vannak (most már) ismerős arcok a képeken ( Ivan Kepcija,Tam Courts) egy kicsit talán megvilágítja mire is számíthatunk tőle(bocs, google translate):
„A Balkánon az összes sportágban az edzői stílus nagyon technika- és ismétlésközpontú, és a részletekben való elmélyülésről szól. Szerintem néhány skóciai akadémia játékosai úgy
jönnek edzésre, hogy vágynak a játékra és a szórakozásra. A horvátok nem úgy tekintenek az akadémiákra, hogy szórakoztatóak legyenek, ahogyan a skóciai iskoláknak sem kellene szórakoztatónak lenniük. Képzeld el azt, hogy, hogy egy iskola azt mondja: Módosítjuk a tantervet, lehet,hogy a gyereke megtanul írni és olvasni….. de lehet, hogy nem, de jól érzi majd
magát, amíg itt van.Azt senki sem tolerálná. A horvát megközelítés szerint az ifjúsági akadémia egy futballiskola.”
Egyértelműen a horvát utánpótlás minta az etalon neki, ehhez keresett edzőt is (Courts). Szóval elvileg arra számíthatunk, hogy fiatalok folyamatos beépítése a csapatba lesz a fő motiváció. Még akár jó is lehet. Fene tudja, kicsit optimistább lettem
Elolvastam, nekem az tetszett, hogy a Hoffenheimet és a Lipcsét hozták fel példának. Anno, mikor Hopp belerakta a lóvét a Hoffenheimbe, elmentek tanulmányútra az Arsenalhoz, meg a Benficához, hogy hogyan kellene ezt hasznosan elkölteni. Szóval ha őket veszik példának, akkor számíthatunk értelmes dolgokra szerintem. Persze az is benne van, hogy csak bankautomatának nézik a klubot és az a cél, hogy néhány látszatintézkedés mellett felvegyenek pár nagyobb összeget.
https://honvedfc.hu/hirek/rengeteg-a-klubban-a-potencial/2022-06-16
az a szoboszlai sprint…
https://www.youtube.com/watch?v=Jwk-hBdjZCM
Taps.
Tényleg mit szólnátok ha vörös-fekete Skót-kockás mezben tólnák a srácok?
Én személy szerint felköpnék és aláállnék. A csíkos maradjon csíkos a kockás meg a nyúl füle. (Pedig ugye én anyai ágon horvát – h nélkül- volnék, és ott van hagyománya kockás meznek).
Vesszünk össze, de jó lenne már egy kockás az unalmas csikos után. Kezdésnek jó lenne egy keresztcsíkos is.
Nem! Soha!
(vesszünk össze, úgyis nagy most a béke 🙂 )
Esetleg csíkos-kockás kombó? Bohócligában elférne
Gyűlnek a viharfelhők újpesten!?….KZ nem tudja állítólag a pénzt előteremteni a vásárláshoz. Körbejárták az összes vállalkozót, aki újpesten van, hogy összekalapozzák a pénzt, de nem nagy sikerrel jártak eddig.
Mégis mit várunk?
A köztv 10 percig dumál a dac új edzőjéröl, a mienket meg se említik.
Én már elengedem a PREJUDIKÁLT (tipik-Mo.-habitus) véleményeket, olyan mint 1 káros-szenvedély!
https://fb.watch/dGJ6y2QKii/
Lukic mintha fogyott volna 🙂
Jó ez a Courts, alig jött ide már fogyott Lukic
szemmel ver és fogyaszt.
a taktikát pedig agyhullámokkal sugározza ki a spílerek felé.
ezért lógott a sok kanóc a srácokon, most tesztelték, hogy vevők-e a programra
Vagy aki lassít a futópadon áramot kap így szezonkezdetre nem mernek fáradni se 😀
Csodaember, na.
Lehet sirni vagy nem sirni, de most, ha lassabban is, mint kellene, az történik, aminek történnie kell. Mindenki teljes változást akart, ez van most folyamatban. Az új szakmai vezetés mindenképpen megérdemli a tiszta lapot, elfogultsággal nem lehet vádolni öket,akik mentek, azoknak menniük is kellett. Értem én a Geri, Boti körüli hisztériát, de valljuk be, egyikük sem az a szint már, amelyikre alapozni lehet. Honvéd kötödésük megkérdöjelezhetetlen, de ez már kevés ma a profi fociban.A többiek, akiket elküldtek, elkényelmesedett, hajtai nem akaró, vagy a szintet meg nem ütő focisták, akik nem férnek be a jövöbeli valószinüleg hajtós, sok futáson alapuló, rakkolós,brit stilusunkba. Traoret én nem értem, Hidi is kérdéses nálam, többiek, akik mradtak, oda tudják tenni magukat. 5-6 új igazolás még mindenképpen kell, Szappanos adott, Tamás,Batik,új néger, Doka védelem is, Lovric,Petkovic mellé még kell 1-2új.Középpálya Zsótér, Bocskay,Petrusenko lehet a kezdö, Hidi van még ott, ide minimum2 ember kell. Csatárunk továbbra is Nagy Dominik, neki kérdéses, hogy áll a sérülése, Traore továbbra is vicc nekem, Lukic, ugye Lukic. Visszajött Kocsis, de ö 0 volt az nb2ben is, ide is 3 új ember. Edzö jó lehet, fiatal, perspektivikus, jó habitusú, még nem egy Klopp, de megvan benne a kellö motiváltság, nem kiégett, nem uram-bátyám, szerintem teljesen ok.Nagyon nem vagyunk még készen, de ha változást akarunk, és gondolom, mindenki azt akar itt, ez az út. CSAK
Dominik kb télig off sajnos.
1 jó kis elemzős beszélgetés a válogatottról!
//nem olyan mély és pszichoszomatikus, mint a taccson, de mindenképp érdekes ez is 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=j2BpZk1qODQ
Odaát taccson durva szájhúzás megy az új edzőnket illetően amit ősuintén nem értek!
Utánpótlás korú játékosokat előszeretettel bevető edző hírében áll!
A seggüket a földhöz kellene verniük örömükben!
De legalábbis megadni a bizalmat
Sztm Coleman jobb lett volna. De sebaj egyenlore nem szapulom az ujat majd elvalik. De a bizalmat ki kell erdemelni. Vakon minden jott mentnek nem szabad oda adni velemenyem szerint.
Tulajoknak ez egyenlore egyaltalan nem sikerult ergo ha barki akit ok hoznak mar alapvetoen minuszbol indul. Es esetlegesen egy jo pedigre ezt a kezdeti minuszt tudja nullara hozni.
Elképesztő, mégis kit vártak? Jehovát? Most már ott tartanak, hogy utálja a fiatalokat, 0 karier, stb. Semmi türelem, elfogadás, pedig a liberálisok erről híresek.
Az utánpótlás felszentelt apostolaiként kaptak egy olyan edzőt aki eddig utánpótláskorú játékosok zömével érte el legnagyobb sikerét de nem jó Ő sem!
Pedig még meg sem érkezett szinte!
Nem kell ezért hangulatot szítani, úgy gondolják és kész. Remélem nektek lesz igazatok és nem nekik és rácáfol az új edző a fanyalgókra, addig is CSAK!
100%ban Szabihoz csatlakozva, ez tényleg nem erről kellene szóljon, hogy kinek lett igaza, ki mondta meg a tutit.
a csapatnak szeretnénk jót, jobbat!
az elmúlt évben kb nulla volt a szakmai szint nálunk…
most idejön a horvátok egyik legígéretesebb szakembere és hozza, akivel már dolgozott.
hozzák a Dundee United edzőjét.
komolyan nem ér meg 1 kis türelmet ez az egész ?
Szerintünk igen
Köszönöm! Nekem elegem lett ezekből a szekértáborokból és szembenállásból. Egy klubnak szorítunk és mi sem vagyunk vakok és szemellenzősek, láttuk mindig is a hibákat és fogalmaztunk meg kritikákat nem? Talán nem olyan sarkosan, vérmesen mint a taccs közönsége, de minket sem hagy nyugodni a helyzet. Mi is szeretnénk sikereket, ami nem a kiesés elkerülését jelenti. Részemről itt lezártam ezt az edzőkérédés dolgot.
Miért kell itt mindig az igazat keresni és fitoktatni, hogy „bezzeg mi megmondtuk”, de ti „meg tapsoltok a szép új világnak” szlogeneket? Miért kell ez a két elkülönülő tábor? Bassza meg a Kispestnek akarunk jót nem? Én bízom abban, bízni akarok abban, hogy sokadszorra nem léphetünk ugyanabba a folyóba. Adjuk meg a lehetőséget és bizalmat a skót edzőnek. Leszarom, hogy milyen előélete volt. Anno Mourinho is outsiderként érkezett a Porto padjára…
Pont Mout hoztam fel példaként lejjebb!
De mondhattam volna Julius Nagelmanns – t is, aki játékosként mondhatni nem épp volt veretes és mielőtt átvette a Hoffenheimet, – akivel villantott – se volt jegyzett edző nagyon. Egy szónak is száz a vége, részemről megvan a bizalom. Lezártam ezt.
Nem kell már ezt a hangulatot szítani!
Gyakorlatilag olyan mint ha két különböző klubnak szurkolnánk de legalábbis nagyon másképp látjuk a dolgokat!
De csak ide írom le oda nem!
Remélem ide még lehet!
Mint az életben. Érdekesek ezek a párhuzamos világok.
Azért a játékos múltja nem túl veretes, profi csapatban szinte nem is játszott, 5.-7. ,osztalyú csapatokban tólta. Egy játékos -szerintem- jobban hisz egy olyan edzőben, aki járt hasonló cipőben.
Edzőként pedig 1 évet tud felmutatni profi csapatnál. Ettől még lehet a skót Rossi, -mielőtt elzavanátok károgni, -de a kockázat bőven meg van benne.
iGEN! De az életben v.lami hasonló válalkozás v. bármi mint kezdet-indulás, 50-50 a rizikó faktor! Szóval nyugtával a napot!
Erre a komoly játékos múlt = jó edző kombóra két nevet említenék:
1. Jose Mourinho
Értékelhetetlen játékos múlt mégis a világ egyik legjobb edzője!
2. Pietro Wierchowood
Nagyszerű játékosmúlt pocsék edzői karrier!
Szóval ez a jó játékos jó edző rossz játékos rosszvedző teória nettó faszság!
Na és Supka Atesz? Ő se futott nagy karriert játékosként 🙂
Engedd el
Az egyik srác levezette, hogy eredményei alapján nulla a srác és hogy zsákutca,minek ő jött miért nem nevesebb edző. Én meg rákérdeztem, hogy anno mikor Rossi idejött, akkor neki milyen volt a pedigréje? Mondjuk ki, az ő esetében is párnak húzták a szájukat, hogy idehoz Hemy egy 3 osztályú edzőt. Aztán! Én nem azt mondom, hogy lássuk mit tud! 10 forduló után már lehet látni, hogy megérte e idehozni, de hogy élből és zsigerből máris elkezdjük utálni!Hát nem tudom! De ugye ez divat most egyeseknél. Ami még fontos, hogy milyen lesz a keret minősége, mert ha megint primadonnákat hozunk, akik az edző mellkasán táncolnak és nem állnak be a sorba, akkor bizony nehéz lesz és jöhetne ide bárki edzőnek.
Úgy látszik nem csak a semlegesek fanyalognak
Nem, van ott egy mag, akik mindenbe is csak a rosszat látják, akarják belelátni. Nekem sem jön be amit eddig látok nagyon nem, és én is szeretném a változást, de most pl. az edző személyén nem kezdek el siránkozni. Tiszta lap és meglátjuk.
Azt azért ne tagadjuk le, hogy igenis van kockázat az új edzőben. A pedigréje még nem olyan, hogy a seggünket a földhöz kéne verni, attól rohadtul messze vagyunk.
Az kétségtelen, hogy a fikázás is emeletes túlzás.
Adjunk neki időt úgy, hogy tudjuk az edző a siker EGYIK tényezője, de messze nem az összes (játékosok, klubvezetés, öltözői összhang, koncepció, stb. stb.)
Igen, adjuk meg a bizalmat, és ne essünk túlzásokba.
(Most nem azért, de Tusinak abban nagyon igaza van, hogy ha a 8. hely(en vagy előtt) végzünk az nyilvánvaló előrelépés -még ha büszkék nem is leszünk rá- de kérdem én: mit is várunk egy alapjaiban felforgatott kerettel, egy full dilettáns klubvezetéssel, új sportigazgatóval, stb. a csávótól? És mit várnak a kungabeszék?)
Hasitasinak: (azért írom ide,mert eljött az aktualitása)
Szóval. Azért vártam Courts-t(Colemannal szemben,aki mint Eastboy is megírta az utóbbi pár évben eléggé leszállóágba került),mert fiatal,feltörekvő sikeréhes edző,akiről jó véleménnyel van a szakma és aki tud bánni a fiatalokkal.
Ilyen kell nekünk. Rossi sem vmi nagy extra edzői múlttal jött ide látjuk belőle pl mi lett. Nem mondom,hogy Courts ezt az utat fogja bejárni,de kategóriákkal ígéretesebb a csávó,mint egy kiégett Sannino pl. Ettől még simán lehet,hogy megbukik,de én bizakodok.
Oké, köszi. Én is bizakodó vagyok, örülök hogy hozzánk jött, és abszolút tiszta lappal indul nálam is. De ha rajtam múlt volna, én Coleman-t választom. Pusztán csak az alapján az infó alapján, amit a wikipedia-n olvasok a két edzőről.
Én is inkább őt, de hajrá Tam
Kiváncsi leszek,hogy a 4-3-3,hogy fog kinézni nála.
Remélem Lukic újra lubickol majd több támogatással s jobb játékosokkal körülvéve!
Reméljük. Vignijevic taktikájához nem volt jó. Hátha
Én is elég sokmindenre kíváncsi leszek. 😀
A Honvèd insta oldalàn Lanza is gratulàlt Tam Courts kinevezèsèhez.
Az elmúlt 25 év legjobb Honvéd játékosának elismerése jólesik!
Köszönjük
De ugye ő nem Ikon, egyes értelmezések szerint…. 🙂
Mondjuk ikonnak nen tartom őt én se. Lovric pl igen,de Lanza mitől az?
Miért nem Ikon? Meg is lett festve, ott volt a falon. 🙂 Nekem Lanza – minden hülyeségével együtt – olyan játékos, aki hatással volt a klubra és a csapatra, emiatt nálam magasabb polcon van. Az, hogy kinek mit jelent az ikon, az meg relatíve, valakinek azt, ha éveket húz le adott csapatban, vkinek azt, ha játékával, hozzáállásával nyomot hagy a klubtörténelemben.
Amit az emlékekből van mit kiemelni!?
Az biztos,hogy 20 év múlva is emlegetni fogjuk. De nekem valahogy a sok faszság miatt nem fér oda 🙂 Ha a második visszajövetelt nem bassza el talán,de így csak egy rohadt jó játékos aki 3x elment. Nálam 🙂
Pontosan így gondolom én is. A 2010-s évek egyik, ha nem a legjobb játékosa.
Ő egy „lehetett volna” szerintem.
Asszem nagybetűs Ikon soha nem lesz, de erről kizárólag (vagy nagyobb részben, legyünk plurálisak) ő tehet.
Courts lett a befutó!
Üdv! Na végre, számomra s remélem a többségnek is örömhír, visszahívták Kocsis Dominiket, kedvelem a játékát s remélem látom is, persze a többi fiatalt is!
Mai írott Ns nemrèg került a kezembe ès ezt olvastam.”Puskásék után most a Puskás akadémisták rendezték le az angolokat”. Hàt,baszki…No Comment!
És mi újság a heréddel? 😀
Gyerekek Kabangut megvették PÉNZÉRT:
https://www.transfermarkt.com/kadima-kabangu/profil/spieler/343497
Kicsit lemaradtàl,mert a Raja Kb.fèl ève vette meg.Igaz lehet megbànta,mert semmit nem mutatott eddig,holott sztàrkènt kezeltèk.
Kicsit lemaradtàl,mert a Raja Kb.fèl ève vette meg.Igaz lehet megbànta,mert semmit nem mutatott eddig,holott sztàrkènt kezeltèk.
Nosztalgiából nézegettem a régi játékosainkat, akkor leltem rá, de valóban nem mai story 😀
Elso 5-6 merkozesen kezdovolt.
Aztan jott egy uj edzo aki kirakta a keretbol meg 1-2 afrikaival karoltve.
Aztan vissza engedtek de nem nagyon jatszott max 1-2 perceket.
https://sport24.24.hu/foci/2022/06/11/kovacs-kalman-kadarkai-endre-sportarckepek/
Kovács Kálmán.
Sajnos nekem nincs előfizetésem.