© 2026 KISPEST közösség. All Rights Reserved.
| Cookie | Duration | Description |
|---|---|---|
| cookielawinfo-checkbox-analytics | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics". |
| cookielawinfo-checkbox-functional | 11 months | The cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional". |
| cookielawinfo-checkbox-necessary | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary". |
| cookielawinfo-checkbox-others | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other. |
| cookielawinfo-checkbox-performance | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance". |
| viewed_cookie_policy | 11 months | The cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data. |
Üdv! Netán Norbi visszajövetele valjuk be, nem lenne a KISPEST kárára!
Egy mai pletyka. Balogh Norbi visszajön ???
Egy olyan játèkos jönne vissza akit akarati ès hozzààllásbeli dolgok miatt rúgtak ki a DAC-ból?Aki anno alig várta,hogy eligazolhasson tőlünk?Fasza Kispest, csak így tovàbb.Ha ez megvalósul,akkor nem vàltozott semmi a vízfejűeknèl.
Nem tudom. Ahogy írtam, tegnap hallottam egy pletykát. Állítólag szó van róla. Azért tettem kérdőjelet, hátha valaki kicsit többet tud az ügyről.
Még egy aki nem váltotta meg kint a világot.
Csak akkor jöjjön, ha megjött az esze..
Egy Enninhez képest kész főnyeremény.
Az lenne, ha nem önzőzne és nem halna bele a szépségbe
10 huzogatásából 9 azért volt,mert nem érkezett senki mellette.
Ez igaz, de én nem is erre értettem amit írtam..
És azért nem volt 11, mert közben szerelték. Amúgy, ha szólnak neki, hogy nem ér önzőzni, felőlem jöhet.
A húzogatásaitól én is agyfaszt kaptam,de ahogy írod,abban nem feltétlen ő a ludas,ha nincs kinek odatenni a lasztit.
Azért ezek ellenére is, ha a posztján játszana, szerintem sokkal hasznosabb lenne Enninhez képest. A jelenlegi csatárhelyzetünkben megváltás lenne. Ide illik az a mondás, hogy vakok között a félszemű a király. 🙂
Mi a posztja?
Talán akkor valaki végre meg tudja mondani nekem, hogy mi a posztja. Center nem ér, mert ahhoz fejelni kell, meg megtartani a rád lőtt labdát.
Na, az pont nem megy neki…
Én azért inkább centerben középen játszattam volna, mint a szélen. Persze centerben egy jó Lukics lenne az ideális megoldás. De ahhoz itt kell maradnia és oda kellene tenni magát. De ezekre én kevés lehetőséget látok. Az lenne a legjobb, ha hoznának egy Lukics szintű centert, aki akar is játszani.
Vele olyasmit lehetne jól játszatni amit Szalai játszott Rossinál.
Csak az a baj, hogy nincs meg hozzá a fizikai ereje, mint Szalainak
Nem gyenge azért Norbi sem. A fizukumot meg erőltetheti. Rossi is a helyére nézte anno, persze nem felelt meg,de nem a fizikuma miatt 🙂 Mikor legyen egy csatár extra motivált ha nem most? 🙂
Inkább Sallai féle hamis kilencest. Futni, érkezni tud. Szalai féle játékhoz se fizikuma, se akaratereje nincs.
Úgy beszéltek már róla mintha lába sem lenne,miközben 50kilós nullgólosokat istenítetek…
Mi van? Leírtam, hogy Szalai féle erőcsatárnak vicc, de Sallai szerű gyorslábú érkező vonatnak jó. Hol írtam, hogy nincs lába? Ki a frászt istenítettem?
Korán kezdted a pénteki bulit?
Képzeljük el egy pillanatra, hogy Norbi átlagos magasságú. Az ügyessége, gólérzékenysége kiváló, illetve nagyon önző és céltalan. Akkor milyen poszton lehetne játszatni? Szélső? Hamis kilences? Egyik ék, kettő közül?
Egyébként Lukic sem center. Neki sem megy ez a felívelős, megtartós játék. Abban még Traoré is jobb (lenne, ha nem lenne bamba).
Én nem bánnám. Fél lábbal technikásabb,mint sokan mások kettővel. Pisont tudna rá hatni.
én nem úgy emlékszem hogy nagyon hatott volna rá, bár ritkán játszott az „igazi” posztján, biztos h több van benne.
de ha eddig nem jött ki ?
Hát én is abban bízom vele kapcsolatban,hogy több van benne. Amúgy jogos.
Egy tehetséges gyerek, de valami baj van a fejével..
tökre örültem, amikor idekerült hozzánk.
aztán lőtt is pár gólt, de csak az a fölös, béna húzogatás maradt meg róla, de az be is égett rendesen
Ez igaz,de sokkal több van benne sztem.
Isstenem…És ezt „többet” mikor rakja le az asztalra? 50 évesen a putris kocsma teraszára,mikor meséli hogy mekkora spíler voltam..
Istenem vagy sem,mindenesetre Sampeiron és Domingues-en kívül a játékosaink hozzá sem szagoltak azokhoz a bajnokságokhoz ahol ő játszott. Jelenleg mint keretből kitett játékos 450k a TM-nél. A stabil játékosunk Kocsis pedig 75.
Isstenem… A száraz kenyér is jobb a semmitől.
Látom rendesen kiverte a biztosítékot a hozzászólásom!
Nem ez volt a szándékom vele s ami kérve lett azt ki is javítottam!
Leszögezném hogy én is egy jobb, a történelméhez méltó Kispestet szeretnék végre látni aminek 1992 óta szurkolok!
Nyilván én is frusztrált vagyok igen elismerem és talán felesleges dolgokkal foglalkoztam illetve túlzottan borúlátó képet vízionáltam az új ügyvezető bemutatkozó nyilatkozata kapcsán!
Boldog lennék ha lenne akár csak egy valóban késznek látszó bátran bevethető akadémistánk akit méltán dícsérhetnénk!
Véleményem szerint nincs egy sem jelenleg!
Tartok tőle hogy kieshetünk amit egyre nehezebb kincstári optimizmussal elfedni!
De ha bármelyikőtöknek is kellemetlen pillanatokat okozott a hsz em vagy annak megfogalmazása s emiatt nem jött át a tartalmi része attól elnézést kérek!
Nem szándékozom bomlasztani, pont a kirekesztő hozzáállás miatt jöttem át ide a másik felületről!
CSAK A KISPEST
Nem pont,vagy nem csak rólad volt szó,ne vedd csak magadra.
Rólam is szó volt.
részemről lépjünk tovább!
ha csak nem kell még mást is meggyőzni, hogy mi az ami belefér és mi az ami nem, de nem szeretnék sok időt elcseszni ilyenekkel.
ui.
azért nem komplikált: a focit, elcseszett spílereket lehet fikázni, DE ne egymást minősítgessük már!
elég sz@rul fogalmaztad…ne ragozzuk tovább, ugorjunk!
Rendben
OFF
Csak gondolkodok, hogy a fradi ellenin kinek volt kaput eltalált lövése? Nem a milyensége érdekel, hanem a lövés. Mert Kocsisnak volt, de segítsetek ki, hogy kinek volt még kaput találó. Köszi….
Meg ha már eljutottunk oda itt (sajna), hogy kiemelt szöveg van a jelenség miatt, ami farokméregetős, minősíthetetlen hangnem újabban a mérvadó, akkor – 1 Tusival lesztek gazdagabbak vagy szegényebbek (döntse el mindenki maga). Zülleszteni persze mindenki szíve joga, de támogatni is a felületet. Ne mindig kölcsön lapáttal homokozzanak már a nem helyi lakótelepi gyerekek!
ON
Szerintem Kocsison kívül senkinek
Nehogy mar te menjel el! Vagy menjen aki nem tud viselkedni, vagy moderalja onmagat, ne Pelsonak kelljen. En amúgy lábon feltetelezem, hogy mindenki képes a kulturalt vitára (félreértés ne essék a trágár beszéd nem zavar, en is bazmegolok, illetve a célratörő fogalmazas sem zavar, nem kell egymast korbenyalni. Figyeljunk a keskeny hatarmezsgyere ami a bunkot a hatarozottol elvalasztja).
Aki meg basztatni jar ide masokat, vagy atüzenni a masik feluletre, az felejtse el ezt a blogot.
Köszi.
Én semmi olyat nem tapasztaltam ami ne férne bele egy vitába ha labdarúgásról van szó .
amennyiben a szurker társad buzizása szerinted a labdarúgásról folytatott vitába belefér, akkor lehet, hogy rossz helyen jársz,
mert itt nem szeretnénk megszokni.
Ott van világosan; ” nem tapasztaltam” .Én. Az is lehet hogy nem láttam. Esetleg az aki írta általam tiltott.Vagy én általa.
ott volt világosan CSAK A KISPEST kommentjében is, amit lájkoltál.
erről ennyit….lezárt sztori.
//de örülnék, ha valóban nem láttad
Az mindjárt más. Nem emlékeztem vagy a lényegi részre koncentrálva átsiklottam rajta.
Prenga asszem az első félidőben, meg Kocsis után még Zsótér próbálkozott, de az csúnyán mellé.
Valóra vált azon szurkolók (Hanta, RW, Latabár, Bendegúz, stb) álma akik kizárólag az MFA ra alapozva képzelik el a Kispest jövőjét megadva ezeknek a srácoknak akár évekig tartó sokszor ok nélküli bizalmat türelmet és kitartást!
Nem marad más választásunk nekünk sem mint bízni abban hogy Kocsis szélső támadó létére maj csak átéli végre a góllövés/gólpassz adás örömét, hogy Bocskay mutat végre némi ellenállást és szervettséget a középpályán, hogy Kerezsi megtalálja az utat a kezdőcsapat felé (habár most majd nem nagyon lesz más helyette) hogy Szabó Alex sokat nézegette Dokát hogyan is kellene elképzelni ezt a jobbhátvéd dolgot!
Várjuk szép sorban valamire való játékosaink kiröppenését és a neves ellenfelek (Ajka, Kozármisleny, Csákvár, Bivajbasznád, ….., stb) elleni véres rangadókat!
Kiváló jövőkép!
Sokra nem fogunk menni vele de azt is várom amikor a La Masiaval… ja nem az MFA krémjével úgy megyünk majd lefele a másod (harmad?) osztályba mint a nyeletlen fejsze szóval akkor kedves fiatalokban bízó szurkertársaink majd vajon ideírják e majd hogy Bocs tévedtünk!?!?
Az Ajka degradálását kikérem magamnak! Nem azért, mert ott születtem, hanem mert a mellette említett falvakhoz képest, a maga harmincezres lakosával egy metropolisz(Kisvárda, Mezőkövesd duóhoz képest is!). Nagyjából Pápához hasonlítható. Mellesleg az Nb2-es múltja messzire nyúlik vissza (hetvenes-nyolcvsnas évek). Hol az Ajkai Bányász, hol az Ajkai Alumínium, hol mindkettő az Nb2-ben vitézkedett.
Kérem újragondolni az írást!
Egyébként: CS.A.K.
Pápát inkább feldjtsd el, olyan szülöttei vannak, akikre nem lennék büszke.
S Szerinted a Honvéd mellé való?
Vagy egy Honvédhoz képest egy lapon említhető?
Mert fennáll a veszélye hogy egy lapon (osztályban) kell majd említeni a két klubot!
Ez nem az Ajkáról szól!
Miért a Felcsút mellé való?
Az Ajka ott van jó helyen, ahová mérete és focimúltja miatt predesztinálódott és nem az általad írt sormintába: „Kozármisleny; Csákvár; bivalybasznád”.
Illetve nyilván a mi helyünk pedig az NB1-ben a dobogóért való harcról kéne szólni.
Sajnálom timby ha megsértettelek „Ajkaiságodban”
Nem ez volt a szándék csak a megfelelő polcra kívántam helyezni a Honvédot!
Semmi gond! Egy csapatért szorítunk!
pls hanyagoljátok már ezt a fikázást, buzizást ill. az utóbbit korrigáld a kommentedben!
utoljára ismétlem, nem csak neked, hanem mindenkinek:
szerintem mostanában elbeszélés van 1más mellett.
1. a „továbbgyengítésnek” senki sem örül, csak aki eladásban gondolkodik, valahogy más irányból közelíti a témát.
2. vagy… aki nem utálja/fikázza okkal, ok nélkül az akadémiásokat még nem fiatalbuzi…
—
ha nem megy a kommentelés a másik minősítgetése nélkül, akkor ne kommentelj itt!
// ellenkező esetben törölni fogom, mert nem azért lett létrhozva ez az egész, hogy egymás fikázásával éljék ki páran a frusztrációjukat.
köszönet!
Javítottam!
Nem fikázok senkit sem!
Csak reménytelennek és oktalannak látom az akadémistáinkba vetett túlzó bizalmat!
Számtalan példa van rá mi lett azokkal a csapatokkal akik ebben vélték a megváltást!
Osztályt váltottak!
Vicc amit az új csávó mondott.
Irány az nb2 kb,az a lényege.
Viszont szerintem Lati,Bendi,RW és Hanta sem olyan hülye,hogy egy eleve nem működő csapatot telerakjon rutintalan fiatalokkal,ergo őket kár belekeverni.
Amúgy Kun2 kb egy öngyilkosság. Ha valaki,akkor én szoktam bizalmat adni magamban mindenkinek is(ami a csapatot illeti),de ezt most nem érzem.Egy működő csapatba fokozatosan beépíteni fiatalokat,az más tészta,de mi most nem ott tartunk,ebben nagyon egyetértünk.
És te is leírod, hogy bocs tévedtem, ha a tavaszi első fordulóban (és később sem) nem „kizárólag az MFA-ra alapozva” fog kifutni a csapat a pályára? Egyrészt senki sem szeretné ezt, másrészt talán meg kellene várni, hogy milyen kerettel vágunk neki a tavasznak. Addig kár itt feleslegesen provokálni és hangulatot kelteni. Ez nem vezet sehova.
Rendben így lesz!
Én leszek a legboldogabb ha nem az U19 cel akarunk bent maradni!
Szerintem senki sem szeretné ezt a csak fiatal forgatókönyvet és nem csak te leszel boldog. Nekem mindegy, hogy magyar, vagy külföldi, fiatal, vagy nyugdíjas, csak nyújtson megfelelő teljesítményt.
Mindenesetre ez az új,szerintem focihülye,ezt mondta. És nem is kell a sorok közt olvasgatni,betöltő pacekba. És még bonusznak ez a Klafuric is ehhez lett hozva,amint jól látható volt a ződek ellen is. Feladta a meccset a ruppótlan fiatalok miatt,akik még egy 40%-ön ketyerésző csapat ellen is momentum nélkül szaladgálnak összevissza.
Mindenesetre ez az új,szerintem focihülye,ezt mondta. És nem is kell a sorok közt olvasgatni,betöltő pacekba. És még bonusznak ez a Klafuric is ehhez lett hozva,amint jól látható volt a ződek ellen is. Feladta a meccset a ruppótlan fiatalok miatt,akik még egy 40%-ön ketyerésző csapat ellen is momentum nélkül szaladgálnak összevissza.
Ezért kár volt.
A többit leírta H. Csaba és októberes.
Azért szerintem nem kell végletekbe esni…senki sem azt akarja (vagy abban lát racionális megoldást), hogy 11 MFA-s fut ki a pályára. Egyszerűen csak arról van szó, hogyha választani lehet egy nb1-s átlagot éppen lehozó légios (Jonsson, Ennin, Klemenz, stb) és egy tehetséges MFA-s között, akkor inkább a mi kutyánk kölke fusson ki a pályára. Nyilván ahhoz hogy hatékony csapatról beszéljünk, kellenek az olyan rutinos játékosok melléjük, mint mondjuk Szappanos, Nagy Dominik, Lukic, Samperio, Gomis…de ezek tényleg átlag feletti tudású játékosok legyenek. Nagyjából erről szólnak az általad idézett emberek elvárásai. 🙂
Az nem jutott eszedbe, hogy a jogos feszültségedet azokon vezesd le, akik felelősek a kialakult helyzetért?
Az általad megszólítottak ugyanúgy a csapat sikereiért szorítanak, ahogy Te.
Érdekes ezt én is írtam már amikor rajtam viccelődtek!
Hogy én is a csapat sikereiért szorítok!
Nem ez volt a mondandóm lényege de mindegy is!
Sajnos a jelenlegi MFA mezőny alkalmatlan az NB1 re!
Pátyolgatással majdegyszercsak talán igen de erre nincs idő!
Ez volt a lényege az írásnak!
Szerintem senki nem állította, hogy az MFA játékosai nb1-es szintűek. Azt viszont többen állítjuk, hogy fokozatosan haladva lehetne 1-2 közülük nb1-es játékos.
Nagy a különbség a 2 hasonló állítás között!
Akkor mégegyszer!
Egyetértve Veled a probléma az hogy nincs idő erre a folyamatra és nincs illetve a jelek szerint nem lesz megfelelő rutinos játékos melléjük!
Ez nem vitás, nem áll jól a szénánk.
Vannak még más csapatok is akiknél ugyanez a helyzet. Csak egyik sem hord össze annyi faszságot mint mi.
Jó,de te is tudod mire értette.
Az itt a gond, hogy mi nem haladunk fokozatosan ,hanem olyanokat teszünk stabil kezdőjátékossá,akik egész egyszerűen nem ütik meg az nb1 színvonalát. Legalábbis kezdőként semmiképpen. Régen úgy ment,hogyha tényleg jó volt úgyis bekerült,ha nem érezték annak de mocorgott benne valami akkor meg biztos vezetésnél be-be dobáltták őket. Ma meg ha jár utána pénz akkor is kezd ha hasraesik az oldalvonalban.
Én meg megyek aludni és álmodni egy újabb bajnoki szezont a ner1ben. Cső
Pár éve még újabb bajnoki címről és/vagy kupagyőzelemről álmodtunk…megváltoztak az idők. 🙁
Ott kellett volna erősíteni és nem árulgatni klubot,edzőt és játékost,akár ingyen is, a vén bolondnak.
Jól látod, a „vén zsugori” taszajtott bennünket a vonal környékére, most már alá. (i)
senki nem vitatja el a mostani vezetés „érdemeit”, károkozásukat, de az is igaz, hogy, ha a bajnokcsapatot egyben tartja és leigazolja az a két embert,a kit kért Rossi, akkor sztem mi is tudtunk volna a BL-ben sikereket elérni, de ugye Hemy sosem tartotta elsődlegesen szempontnak, hogy a nemzetköziben is legyen kis siker.
A ratyinál látszik, hogy ennél nagyságrendileg több kell időben és pénzben is. Rossi érthető módon többet akart és azt max a ratyinál vagy a váloatottnál kaphatta meg – szerencsénk van, hogy nem az előbbinél kötött ki.
Ez sem vitás, jobb lett volna egyben tartani a csapatot. A bajnokság megnyerésekor este már bemondták a hírekben, hogy távozik Rossi, ezzel el is indultunk a lejtőn.
akkor azt hittem, hogy csak a pia miatt hallucinálok, másnap az NS-ben olvastam, hogy tényleg megy…
Az a hír pedig alapos ok lett volna az ablakon kiugrásra. És még azt is megtudta fejelni a vénuzsorás azzal,amikor bejelentették a ződek Lanzát.Na,az még nekem is odabaszott,jól emlékszem.
Azt úgy intézte el,hogy átküldte Gácsot kb 5 méterrel arrébb egy „szerződéstervezettel” már jóval előtte. Pontosan tudta,hogy nem fogja elfogadni illetve megsérti ezzel,amit Rossi ( akiről azértlehet tudni sok megnyilatkozásából hogy elég érzékeny gyerek) a szívére is vett. Mondom jóval előtte. De még a „jóvalelőtte” után vagy 2-3 hónapig azt hazudozta,hogy tárgyal vele. Emlékezzetek csak vissza nyugodtan.
ritkábban értek egyet Highlanders-szel, de ebben igaza van, hogy ott elqrta gyuribá…
amikor nem tartotta meg Rossit és nem tarotta egyben a csapatot.
nyilván ennek nincs direkt köze a mai nihilhez, de minden másképp (is) alakulhatott volna
pedig anno rossi nem kért sokat bérben magának és csak két játékos igazolását az akkori csapathoz…ettől függetlenül a mostani tulajokat sem lehet felmenti a 3 év „ámokfutásuk miatt”.
Ebben tökéletesen egyetértek mindhármótokkal (High..,Pelso,te) . Az öreg egyik legsúlyosabb, végzetes hibája volt ez.
A maiak legnagyobb hibája az volt, hogy elverték a rengeteg pénzt a bajnokcsapat kiégett NB2-es szintű sztárjaira, ezzel csináltak csapaton belül 2 tábort, hatalmas káosszal, a már meglévő kovid káosz mellé. Nem vették észre, hogy nem az edzőkkel van a hiba, hanem a megbúvó belső ellenzékükkel. Mire megszabadultak tőlük elfogyott a pénz, ezt fokozza a 12%-osnak hazudott 30%-os infláció. Az öreghez visszatérve Sanino mesternek nem volt normális 15 játékosa, mert pecás ember úgy kiárúsított. Arról most nem beszélve, hogy az újonnan igazolt játékosokról ,még játszani se játszottak, de rögtön villággá kürtölték hogy hasznavehetetlen bénák, ami közel se igaz, làsd pl. Gomist. Tudom szart se értek a focihoz, de azért is leírom, nekem kezdettől fogva NG volt az antifutbalista mintapéldánya.
emiatt untam már nagyon az öreg hülyeségeit és alig vártam h elhúzzon…
erre jöttek ezek… mint üveges tótnak a hanyattesés.
Ez alapján még az is lehet, hogy Szapi még nem írt alá.
https://www.csakfoci.hu/magyar-foci/nb-i/nb-i-szappanos-mellett-egy-masik-valogatott-kapust-is-kiszemelt-a-fehervar
vagy csak sokat kérünk
Vagy csak bedobta ezt a nevet is a fidi,hogy jobb alkupozicióba kerüljön….
pontosan így értettem 😀 megszokott trükk
Meg kell mondani nekik,ha van pénzetek egy papíron drágább kapusra is akkor emelünk Szapi árán 😀
Mint tudjuk, a világon mindenhol úgy kötik az üzletet, hogy ki mennyit ér éppen a transfermarkton. Véletlenül sem fordulhat elő, hogy többet/kevesebbet fizetnek értük.
sokat…
Másfél éves élő szerződéssel, egy válogatott kapust, akinek a piaci értéke 2-300 milla olcsón nem érdemes elkótyavetyélni.
Szerintem ő alsó hangon 800K inkább 350-400 millát tippelek
Még az is lehet, mert nagyon jó szezont ment és a válogatottba is bekerült. Bár szerintem ennyiért hülyeség kapust venni.
Aki örül a továbbgyengítésnek(Zsótérék eladása),mert hogy az milyen jó,meg milyen ésszerű,azoktól őszintén pár kérdés(az én válaszaim utána):
1.)Lesz hozva hasonló minőség? Nem!
(eddig sem igazán volt,ez tény)
2.)Tovább gyengülünk? Igen!
(évről-évre gyengülünk,ez is tény)
3.)Nagyobb valószinűséggel esünk ki? Igen!
(ez is egyértelmű,amúgy is most nézünk ki a legszarabbul a hátul lévő csapatok közül)
4.) Megéri eladni a szerződésük lejárta előtt pár hónappal(két fillérért),miközben sokkal nagyobb összegeket bukhatunk,ha kizúgunk az nb2-be? Nem!
(menjenek nyáron,mi meg maradjunk benn valahogy,aztán kezdjük a teljesen új csapat építését tiszta lappal).
szerintem néha elbeszélés van 1más mellett.
a „továbbgyengítésnek” senki sem örül, csak aki eladásban gondolkodik, valahogy más irányból közelíti a témát.
én sem mindig bírom követni ezt a logikát, de azt remélem, hogy mindenki jót akar a klubnak, különben nem lenne itt.
Ez oké szerintem is a nagyrész,aki itt van az jót akar a klubnak(sztem sok olyan is,akire ráfogják,hogy nem),de mégis olyan fura dolog számomra némelyik logika.
Azért reménykedhet bárki abban,hogy az irányító pozícióba egy Samperio ,Gomis,Prenga,Dominges,Capan,Doka,Szappanos,Nono vagy akár Lukic szint kerül ? Vagy tény ,hogy innentől már csak Enninek jönnek? Mert senki se abban bízik,hogy tovább gyengülünk,hanem abban ,hogy az irányító középpályásunk előre is eredményes lesz nem csak besegít hátra
Mindig mindenki reménykedhet,de a tendencia nagyon más irányt mutat,mint ami nekünk jó lenne.
Nekem a kókler brigád felé nincs már bizalmam,hiába jött az új csávó hangzatos szavakkal,nekem ez kevés,én a szememnek hiszed.
Ráadásul számomra biztatót igazából nem is mondott Kun2.
Az utolsó átigazolási szezon tendenciája amiben már a sportigazgató keze is benne van :
Lazar Csirkovics
Albi Doka (kölcsön után végleg)
Christian Gomis
Nikola Mitrovics
Makszim Plakuscsenko
Herdi Prenga
Jairo Samperio
Brandon Domingues
Luka Capan
Kölcsönbe érkezők: Richlord Ennin
Ezek közül aki gyász az Maxim,Ennin,Mitrovic. Cirkovic ha nem talál magára bekerülhet a szégyen hármas mellé. 9 újból hármat nézetek be nyáron a home officos brigáddal.
És ebből, ha jól emlékszem a három leggyengébb az elején jött. Az is lehet, hogy ez még örökség.
Gomist Nagy Laci hozta,de Kepcija névlegesen már itt volt. Nem tudom kérdezték-e a véleményét.
Mondjuk ő pont jó. Én főleg Makszimra és Mitrovicsra gondoltam, de lehet, hogy őket már az új brigád hozta. Főleg Mitrovics egy talány nekem. Valószínűtlennek tűnik nekem, hogy az éppen érkező skót-horvát páros egy kitett nyugdíjasra gerjed rá.
Gomis jó. Talán a legjobbunk. Ha hoznak igazolási szezononként 6jót és 3 olyat aki nem válik be az nem lenne rossz arány azért.
Ezt az arányt én is elfogadnám.
Nem, ő az egyetlen, akit kaptak az újak.
Azért reméltem,hogy ha már a tavalyi szezon végén itt volt a home officeos,miközben Dochertyt lebeszélték Gomist is megemlítették neki 🙁
Állítólag volt nagy meglepetés az első edzés után, hogy mi a francot fognak vele kezdeni (ugye akkor még védőként érkezett), elzavarni nem lehetett, aztán végül csak meglett a helye. Nem tudom, hogy ez kinek az érdeme végül.
Pár játékos terjesztette,hogy béna és amúgy is,hogy fut. ( Én is bevettem)A futása vicces, de mint kiderült nem béna. Docherty mutatta be aki azt mondta: Christian egy olyan játékos, aki a belső védő posztról könnyedén cselez és passzol a középpálya felé, ráadásul maga is bevethető ebben a pozícióban.
Bejött.
Ui: Maximnál is úgy rémlik,hogy Nagy Laci találmánya. De erre nem mernék megesküdni
Úgy tudom, hogy csak Gomis az örökség.
A bemutatkozó alapján Enninek sem fognak jönni. Mert az a szintet olcsóbban hozzák az akadémisták. Szóval ha igazolásokat szeretnél látni, nagy valószínűséggel az NB3-as csapatban kell nézelődni.
Ebből következik,hogy Enninek se?
„Külföldi játékost csak akkor igazolunk, ha belső erőforrásaink – a saját nevelésű játékosaink – az adott posztra nem állnak rendelkezésre, de ebben az esetben is kizárólag olyan játékost, aki komoly potenciállal bír”
Az nb3as csapatban /lehet megdöbbentő/ de minden posztra van játékos. Akkor miért beszélt egyáltalán külföldiről?
Te magad írtad le a választ a kérdésedre.
Jó kérdés, hogy mennyire lehet örülni a váltásnak, ha abból indulunk ki, hogy eddig minden tulajdonosok által beharangozott váltás lejjebb vitte a Klubot. Megint más kérdés, hogy minden váltásnál valóban a jobb teljesítményt remélte mindenki, ami sajna rendre elmaradt.
Az, hogy egy saját elmondása szerint is kockázatkezelő, bonyolult pénzügyi folyamatokon edződött, vezető beosztásban dolgozó ember került a Kispest élére az számomra a következőket sugallja:
– szeretnének eredményt látni a klubba tolt pénzek után
– eddig nem volt olyan gazdálkodás, ami működött volna rendesen
– lehet, hogy kevesebb a pénz amit racionálisabban kell beosztani, vagy a pénz nem változott, csak most más szeretnék, hogy az racionálisan lehessen elkölteni.
– a kispesti kötődése (ha tényleg így van), az számomra pozitív, pláne, hogy Kun Gabi inkább zöld-fehér indentitású volt
– valószínűleg jobb kapcsolatokkal rendelkezik (pénzügyi berkekben), mint az elődje
– aki azt hangsúlyozza, hogy történjen bármi, a szurkolók tartsanak ki a Klub mellett, az számomra végtelen pozítiv, mert legalább kimondja, hogy szar van a palacsintába és nem ezzel a „mindent megteszünk, hogy szurkolóink elégedettek legyenek” sablonnal operál.
Ami Szappanos, Lukicot illeti, nos láttunk már olyat, hogy valakit nem engedtek el, mert kell a játéktudása, aztán végigszabotálta a következő szezon. Egy 30+ játékos már nem fejlődni akar, hanem pénzt keresni, úgyhogy ha a Klub pénzt kap érte, akkor menjen….anno Grófot is hogy bántunk, hogy elment, aztán jött Tujvel, Szappanos aki mellett Gróf sehol sincs. Sosem az a kérdés, hogy ki megy el, hanem mindig az a kérdés, hogy kivel tudják pótolni. Kvázi egy Lukic akit nem engednek el, hogy több pénzt kereshessen, az lehet többet árt azzal, hogy dafke azért sem töri magát, mintha kapunk érte egy korrekt összeget, és mondjuk jön helyette egy bajnoki év szintjén lévő Eppel. Szóval ez az eladjuk – ne adjuk el dolog számomra mindig kétélű.
Ami a fiatalokat illeti nyilván nem lehet egy MFA csapattal elmozdulni a kieső helyről. Szerintem egy ép gondolkodású vezető sem gondolja így. De az tény, hogy a tehetségeinkre jobban oda tudnánk figyelni. Mert akkor lehet most lenne egy Vidánk, egy Schön Szabink, egy Gergényink.
Szóval szumma szummárum nagyon kiváncsi leszek Kun Gergelyre, remélem beváltja a vele kapcsolatos reményeket. Előre róla vitázni teljesen felesleges, úgyis menet közben derül ki, hogy mit tud kezdeni lehetőségével.
Szappanos és Lukic jelenleg a mi anyagi helyzetünk szerint PÓTOLHATATLAN!
De a góllövés ellen beoltott két agyatlan futóbolond Tamás és Zsótér is hiányozni fog a csapatból mert kellenek ilyenek is oda!
Tehetséges akadémistáink lehet hogy vannak de NB1 es szintű NINCS EGY SEM!
Ezt be kell látni!
Aki a nemlétező kispesti utánpótlásban látja a felemelkedést az minimum optimista de még ha igaza is lesz valamit figyelmen kívül hagy!
Rendkívül kiélezett a bajnokság!
Nincs idő pátyolgatni a gyerekeket!
Főleg nem járható út RÁJUK ÉPÍTENI A BENTMARADÁSÉRT VÍVOTT HARCOT!
Szappanost és Lukicot nem eladni kellene hanem megduplázni a fizetésüket (már ha volna miből) mert ez a két játékos HOZOTT PONTOKAT jórészt az ősszel!
Sztem Lukic fizetését háromszorozni kellene, főleg az idei teljesítménye alapján.
Ennyi.
Ha ezt a koncepciót végig viszi,akkor végünk van,kiesünk a picsába. Látjuk mit érnek az akadémia „gyöngyszemei” a nullgólostól a vándormadarakig.
Nyugi,legalàbb a kispesti szurkolói réteg kènyesebb fele megkaphatja vègre,hogy sajàt fiataljaink jàtszanak,akikkel mêg a kiesès is ugyebár elfogadhatóbb. Ez egy pr cikk…innen hátra lehet dőlni ès megnèzni,ahogy felhoznak tèlen mèg 5 fiatalt.Minden arra klappol,hogy MFA lesz a merítès.Klafu interjú is ezt alapozta meg.Minősègi lègióst meg nem tudunk igazolni,ha megszorítás lesz,szóval ez a rèsze màr bukott is.
Nem értelek Szabi… írt valaki olyat, hogy szeretne kiesni sok fiatallal ?:)
Ha vki annyit ír, hogy a fiatalok sem voltak rosszabbak, mint a húzóembernek idehozott légiósok, ő sem szeretne kiesést…csak tele van a töke a túlfizetett légiósokkal, akik azért lettek idehozva, hogy a fiatalok tanuljanak tőlük, segítsék a beilleszkedésüket
Amikor Jonsson vagy Ennin segít, akkor ilyen lesz a végeredmény, Plaku.ról nem is beszélve de, sajnos a levezetni érkezett Mitrovic is ide sorolható.
Samp lehetne a kulcsfigura, de ki tudja mi van vele, milyen a sérülése…látjuk-e még?
Anno Vécsei, Filip, Boti vagy Bobál és Gazdi sem volt sokkal átütőbb figura, amikor gyerekként bekerültek a felnőttek közé.
De ők Ignjatovic vagy/és Lanza mellett tanulták ezt a beilleszkedést, nem pedig 1 széteső/össze sem állt csapatban, ahol egyszerűen nincsenek egyéniségek!
Hogy várhatnánk akkor, hogy 1 kiélezettebb bajnokságban támogató karakterek nélkül produkáljanak valami látványosat?
Nem védem őket sem, mert nagyon gyenge őszt toltak, de csak 1 szakmailag alkalmatlan vezetés próbál egyszerre 3-4 fiatalt beépíteni 1 ilyen semmilyen csapatba. :/
Ezt nagyon jól összefoglaltad. Ez a lényeg. 🙂
Azért ez nem szar terv.
„Terveim szerint 21 éves kor előtt nem adunk majd el olyan fiatal futballistát, aki kiemelkedően teljesít az akadémián. ”
Ha már kifogunk egy jó fiatalt ne menjen el 16-17-18 évesen. Így nem a maradékban akar Ronaldot találni
Ne viccelj már! ” meglátásom szerint egy magyar klub hosszútávon csak így lehet sikeres”. Mondjon már egyet ,baszki! Vagy ez nem nézi mennyien estek ki ezzel a faszsággal hosszú évek óta? Meg mi az hogy nem adja 21 éves kora előtt?! Szerinted a szülő vagy maga a játékos ( ha olyan jó) nem szól egy kukkot sem ha például hívja 17-8-9-20 évesen mondjuk a Róma vagy akár Wofsburg? Ugyan!
Aztán kimegy ezekhez a csapatokhoz majd kiköt a vasasban,barcikán „jobb” esetben fehérváron. Nagy karrier 🙂 Aki meg a másik irányból támadt az amerikában király, Holinak is volt 2 jó éve, Vécsei se égett meg. Az anyagi résszel viszont mindenképpen jobban járt az utóbbi hármas.Igaz az utóbbi kettő nagyot se durrantott,de azért nem ugyan az mint 1-2 évet nem odakerülni egy nagycsapathoz:) Nem is tudom így hirtelen,hogy bárki megragadt volna kint akit gyerekként kivittek. Kiégtek fiatalon és hazakullogtak. Országos szinten sincs túl sok.
Rekedt vagy nem rekedt,a lényeg az,hogy hát lóval sem tartod itt. Nemhogy még ilyen 21 éves korig maszlaggal. Hát ide sem jön így a jó. Néz egy másik akadémiát, ahol nincsenek ilyen hülyeségek ,és azt választja. Aki meg most vám itt és jó, az meg baszik módosítani a szerződését. Mármint ha van esze. Mi következik ebből; a kutyaütő maradék lesz ugyanúgy.
Pontosan.
Évekig nem jött ide jó úgy se,hogy a leigazolásánál a nyakában volt az eladó tábla. Az első pár évfolyam óta Koszta , Szendrei és Banó az összes tudományunk.
Pont erről beszéltem. Hogy a szart sem érő akadémia akar alapozni.
Jó én azt nem tudom,hogy jelenleg milyenek a gyerekek. 🙂 De ha van eg Schön Szabi és nem adjuk el gyerekként hanem belőle csinálunk nb1es játékost és úgy adjuk el azzal jobban járunk,vagy lesz egy olyan játékosunk mint a vidinek :). Azt mondta ott fog játszani légiós ahova nincs fiatal. Nem azt,hogy csak a fiatalok. Ezt a ben adjuk el dolgot úgyis 2-3 év mire tapasztalhatjuk 🙂
Meg ne haragudj, de ez ures duma. Most merek fogadni, hogy semmi nem lesz belole. Egyreszt hianyzik a termék, másrészt ki az a hulye aki terminusokat hataroz meg elore??? Aki nem ismeri a piacot. Lassuk mit alakit a csavo, de egyre inkabb ugy gondolom, hogy felszamolo. Átvitt értelemben.
Azt nem tudom,hogy mi valósul meg de az jó,ha nem mindig a maradék fiatalok közül az jut az első csapatba aki nem lehetett elpasszolni gyerekként.
Ui: de utálom, már most leszögezném fikciók előtt:D
En nem utalom, inkabb szomoru vagyok.
Aranytanyerban kapjuk a szart vacsorára. Sőt meg a tanyer is hamis. Mar arra sincs penz
Amugy feljebb a Hegylalo leirta közérthetően amit en tudomanyoskodva. (Ezt nem azert mert te nem ertetted meg, félreértés ne essék)
Én meg leírtam neki közérthetően,hogy szerintem miért nem nagy kaland elpasszolgatni a gyerekeket fiatalon. Amit egy jó cégvezető csak le tud tolni egy szülő torkán. Azt nem tudom,hogy ez jó-e,de ennyit csak tud 🙂 Kölcsönbe még so-so,fél,egy évre. De nemár,hogy egy olasz nagycsapat második harmadik csapatában jobb egy fiatalnak mint ugyan annyi idő az nb1ben.
A termék nem hiányzik, csak selejtes..:(
Szerintem Kocsis, Kerezsi, Szabó Alex és Bocskay semmivel nem volt rosszabb ősszel, mint az igazolt külföldiek nagy része. Pl. Ennin, Plakuschenko, Traoré, Mitrovic és Jonsson. Kevés volt a tényleg minőségi igazolás. Sampeiro egyértelműen jó volt. Meg van bennem sok kérdőjel. Több jó képességű külföldi játékos elég gyenge teljesítményt nyújtott.
Melyik kapott annyi lehetőséget ,mint a nullagólós Kocsis? Már ha 4 támadót is felsoroltál Mitron kívül.
Feleslegesen vivsz szélmalomharcot. Aki azt akarja látni, hogy még az nb2ben is peremember Kocsis, vagy a semmit nem mutató Kerezsi, esetleg a hétröl-hétre a még ebben a szarban is leggyengébbek közé tartozó Bocskay az új Puskás meg Bozsik, az minden tény ellenére azt fogja látni. Ez itt kb 7-8 ember, elég nagy a Honvéd tábor, elférnek ök is. Meggyözni nem lehet és nem is kell öket. És mielött valaki megint adekvát cáfolat helyett ideirja, hogy Mitrovic meg Plaku is szar, ne tegye, látom én is. De ez nem jelenti azt, hogy a Honvéd számára járható út a diosgyörben bebukott játékosok szerepeltetése. Mint ahogy nem út a kiöregedett, kiégett légiósok idehozatala sem. Remélem, lesz harmadik út, mert ez a kettö szakadékba vezet.
Meg fogsz lepődni a játék percek ismeretében (NB1+MK). Jonsson 892 perc 1 gól (ugyanúgy jobb szélső, mint Kocsis), Ennin 907 perc 2 gól 1 gólpassz, Kocsis 895 perc 1 gól MK, Kerezsi 362 perc 2gól 2 gólpassz.. Szerintem ezekből is látszik, hogy a Jonsson-Ennin páros több lehetőséget kapott külföldiként a Kocsis-Kerezsi párosnál és biztos vagyok benne, hogy lényegesen több pénzért vannak itt. Nem azt írtam, hogy ők váltják meg a világot. De ilyen külföldieket kár fizetni.
Kocsis mind a 15 bajn9kin pályára lépett, az eredetileg ugyanoda hozott Jonsson meg jobbszélsőben úgy kb 15 percet.A Kupát meg ne vedd az nb1-hez még véletlenül sem másodosztályú csapatok ellen,mert nem releváns. Tehát az nb1-ben 1 gólt lőttek mindahányan vannak. Összesen.Aztán azt az egyet is szinte hiába,mert utána az egyik fentragadt a másik meg feleslegesen felbaszta a támadót a helyén és 2 pont ugrott.Tehát felét 4-en 5-en, mint Ennin
egyedül. A
Ennin egyszerűen képtelen 5m² alatti területen lekezelni a labdát.
Lehet az ötösre kellett volna állítani és megmondani neki ne lőj csak kezeld le ott 😀
Íme a tények, Csak NB1: Jonsson 15 meccs 721 perc 0 gólpassz 1 gól. Kocsis 16 meccs 758 perc 0 gólpassz, 0 gól. Pont ugyanolyan szar volt mindkettő. Jobbszélsőként ketten közel 1500 perc alatt 0 darab gólpasszt hoztak össze. Én sehol nem írta, hogy a magyar fiatalok milyen jók. De semmivel sem szarabbak, mint pár külföldi, akit egy vagon pénzért fizetünk.
Jonsson általában nem a jobb szélre állt be. A védelem szélein játtszott többnyire. 1500 percet nem is lehettek ketten a szélen mert 1440 perc telt el a szezonból és rajtuk kívül is vitt onnan perceket más 🙂
Jó, ez tényleg csúsztatás volt a részemről. De ettől még Jonsson ugyanannyi időt kap és nem ér túl sokat. 🙂
Viszont ezért én tőled búcsút veszek…
Reméljük lesz nála jobb 🙂 Beugrósnak a saját posztján nem lenne tré szerintem,elé kell mindenképpen valaki.Kocsissal rugassanak télen 4-5 gólt és beindul 🙂
A másik oldalon hanta is leírta,elemezte,hogy Kocsis szereplèsèvel gyengèn muzsikàlt a csapat…
Aztán ott az kb az utolsó meccsig toronymagasan az idény legjobbja volt a nullgólos csatár. Vicc,baszki.
..ennek oka,hogy nem szakmailag,hanem érzelmek àlfal szavazgatnak.No comment.
Az a baj, hogy mindkettőtöknek igaza van!
Highlandersnek abban, hogy még nemigen ütik meg a szintet.
Neked meg abban, hogy kár ilyen légiósokat szerepeltetni helyettük.
Ebben benne van a megoldás is: Normális (akár légiós) csatárok és a fiatalokat pedig szépen felépíteni . Kapjanak 20-30 perceket. Következő szezonra meg már teljesértékűek lehetnek, ha valóban jók.
Ezzel szemben most erőltetjük őket, felelőséget rakunk a vállukra, amit még nem bírnak el. Inkább csak görcsöket kapnak és nem tudnak a csapat hasznára lenni.
És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a középpálya finoman fogalmazva sem segíti hatékonyan a támadásokat.
Nézd vissza, mit írtam eredetileg. Arra akartam felhívni a figyelmet, hogy az új mókus által mondott dolog, hogy kár olyan külföldit hozni, aki nem jobb a posztján lévő fiatalnál akár még igaz is lehet. Ezért hoztam fel, hogy pár külföldi (felsoroltam a neveket) semmivel nem jobb, mint a felsorolt fiatalok. Megnéznék egy fizetési listát a felsorolt 9 névvel. Nem jók sajnos a fiatalok, de a jelenlegi külföldiek felét el lehetne zavarni. Erre nekem ugrott mindenki. Egyébként meg a szakmai munka és a koncepció a lényeg. Lásd. Kecskemét. Érdekes, hogy itt Banó-Szabó is szar volt és ott meg szárnyal.
én meg ezt írtam:
Neked meg abban, hogy kár ilyen légiósokat szerepeltetni helyettük
Nem ugyanezt mondod?
De. 🙂 Főleg úgy, hogy szerintem sem ütik meg a szintet. Csak eddig nem nagyon működött ez a normális (akár légiós) csatár megtalálása. Lukics megfelelne ennek, ha odatenné magát folyamatosan és nem csak két jó meccse lenne szezononként. Ha Lukics tényleg elmegy, el kellene még küldeni Ennint és Traorét is és hozni egy tényleg jó támadót. Ha Sampeiro marad, a fiatalokkal még működhetne elöl.
Senki nem ugrott neked.
Lehet, hogy a COVID már az agyamra is ment. De pár ember hozzászólását annak érzékeltem. 🙂
Ez egy fórum. Mondasz valamit amire mások elmondják a véleményük 🙂
Kocsis a dióknàl is epizódista volt.Pedig ott lehetősège lett volna felkèszülni az èlvonalra.Sajnos nem sok hasznàlható fiatalunk van…
Ezért írtam oda, hogy ha jók!
http://honvedfc.hu/hirek/jobb-szereples-gazdasagosabb-mukodes/2022-11-22
ha nem mazochista, akkor csak van ebben vmi pozitív elmozdulás a felelősségvállalás és klub kötődés irányban…vagy nem ?
Vagy csak duma. Valtottak a ‘minden jo lesz, minden fejlodik’-rol az ‘őszinte vagyok, hihetsz nekem’-re. Ez egyelore semmi. Amugy ha azt keri, hogy legyunk turelmesek, mert mostantol aztan hej, de kiraly lesz, akkor nem kapna a szar szereplesert a meccseken?
Elebe megy a pofonnak. Ennyi.
Üdv! Ezen gondolat sorain megtorpantam, mélyen elgondolgoztam, mert ritka 1-nyilatkozat! Nem hinném a mostani „éles v. életlen” állapotban hogy duma volna, mert az lenne az igaz hazugság pofátlan szívtelenségbe burkolva!
Üdv! Hát igen,Mo-n viszonylag a jó eggyesületekhez, Kispestről indul a vezető út! (Most-Pl:Szapi ha……)
Egy jól megírt interjú. Szimpatikus. Persze mögötte lehet akármi. Remélem, hogy sikerül bent maradni és racionálisabban vezetni a klubot. Ez a Kun minőségi igazolásnak tűnik a másik után. Persze az ilyen gödröket néha évek alatt lehet csak kiheverni.
Hát Kun1 nem mondott ilyen hülyeségeket, hogy a magyar fiatal a jövő hosszútávon. Mert rövidtávon kiesés velük a f@szba és ott is maradsz a 2-ben középtávra is. De még ott is az alján légiósok nélkül
Szerintem olyat nem mondott, hogy elzavarjuk az összes légióst és csak fiatal fog játszani. Én úgy értettem ezt, hogy nem igazolunk külföldit, csak ha az adott poszton nincs megfelelő játékos és ha külföldit igazolunk, annak minőséginek kell lennie. „Külföldi játékost csak akkor igazolunk, ha belső erőforrásaink – a saját nevelésű játékosaink – az adott posztra nem állnak rendelkezésre, de ebben az esetben is kizárólag olyan játékost, aki komoly potenciállal bír. ” Egyénként, ha meg el is hiszed, amit ígér, akkor olvasd el a főcím kezdetét is: Jobb szereplés
Ha elküldjük azt a 5-6 játékost, akikröl most szó van, és helyettük az akadémiáról hozunk fel táltosokat, garantálom neked, hogy nem hogy nb1de nb2 sem lesz Kispesten jó ideig.
De ezeket nem elküldjük, hanem eladjuk, mint egy profi klub, nem?
Profi klubnál tervezes van, nem kiárusítás. Azt ad el, akit pótolni tud, és nem azt,akire van kereslet. Rendben, adjak el Szappanost jo pénzért, megérdemli, hogy ne a kiesés ellen harcoljon minden évben, de hozzanak is helyette olyat, aki pótolni tudja. (Tujvel nem ilyen, könyörgök, 38 éves) Ha lehet, olcsóbban és máris nyereség van. Ez nem lehet gond, válogatott kapusról van szó. De az, hogy eladják a keret legjobbjait es probálják toldozni fiatalokkal az nb3bol, az nem profizmus, hanem megyei szintü amatörizmus.
Így van! (Lesz sajnos)
Kint a bemutatkozó interjú az oldalon: A sporteredmény-központú, igazolásorientált modellt felváltjuk a képzésre és annak hatékonyságára fókuszáló modellre. Meglátásom szerint egy magyar klub kizárólag így lehet hosszú távon sikeres. Külföldi játékost csak akkor igazolunk, ha belső erőforrásaink – a saját nevelésű játékosaink – az adott posztra nem állnak rendelkezésre, de ebben az esetben is kizárólag olyan játékost, aki komoly potenciállal bír.
Hogy egy örök klasszikust idézzek: „Lófasz jön itt csikánó, nem csillag!”
Elkezdték elhagyni a süllyedő hajót!
Mr. „Basszájba” távozása még jó hír is lehetne ha nem egy újabb nímand jött volna a helyére!
A jobb játékosaink menekülése törvényszerű sajnos!
Senki nem akar nb 2 es lenni!
Menekülés? Kettőnek nyáron lejár q szerződése, most lehet csak pénzt csinálni belőlük..
Felejtsd már el ezt a faszságot baszki.
Szerintem meg érzelmek helyett kezdj el logikusan gondolkodni.
Te is.
Én reálisan gondolkodom és azt látom, hogy a klub akkor dönt helyesen, ha eladja őket..
Hülyeség.
Nem akarod megérteni,hogy egy pár hónap van a szerződésükből és nem sok pénzt látunk belőlük.
Ellenben sokkal nagyobb a vesztenivalónk,ha nem tudunk ilyeneket sem igazolni a helyükre.
Penzt, ami kurvara nincs…
Így van
Kezdődik..
https://m.nemzetisport.hu/labdarugo_nb_i/fehervar-celkeresztben-a-valogatott-ujonca-ns-info-2925363
Honnan fogunk szerezni egy olyan irányítót aki 15 meccsen nem rúg gólt de ad 2 gólpasszt 🙁
Ezért mondom, hogy Zsótér pótolható, mondjuk nem ezzel a Maxim gyerekkel..
Nem,vele nem. De Dominges is elvan azon a poszton aki negyed annyi idő alatt mint Zsótér eljutott 1 gól 2 gólpasszig. A „hajtásra” meg nála se lehet panasz.
Remélem Maximot elküldik, mert csak a bérkeretet terheli
Nem olyan ügyetlen az a gyerek pedig.
Lehet, de eddig nem mutatta meg, hogy mit tud..
Akár vele is, de elég sérülékenynek tünt
Ezt nem tudom. Egy kupa és egy meccsen nem volt ott. A többin vagy játszott vagy padon ült. A franciáknál ha jól tudom középen számoltak vele.
Ha ezek a játékosok távoznak akkor valóban nem marad miért izgulni tavasszal!
Azért ezek közül csak Szappanos és Lukic pótolható nehezebben.. Zsótér és Tamás pótolható simán
Szerintem jó kapusból annyi van mint égen a csillag. Itthon is,a környező országokban is,meg kint
nyugaton továbblépni nem tudó fiatalabb magyarból is aki bőven jó ide.
Meglátjuk ki jön, mondjuk Megyerit is kipróbálhatnánk..
Kapussal szerintem nagy kisérletezésbe nem kellene belemenni. De az az egyetlen poszt amit talán nem néztek be a 4 év alatt. Lefkovits Robi,Tujvel,Szapi mind jó kapus volt szerintem.
Most ezt hogy érted? Ha Szappanos távozik akkor muszáj. Vagy Tujvel az elsőszámú kapus és akkor nincs kísérletezés. Se kicsi,se nagy.
Ezt úgy értem,hogy kapus poszton a tutira menjenek mint a felsorolt illetők esetében. Ne kisérletezzünk.Tujvel nyerjen még egy kupát aztán neveljen nekünk egy kapust.
Tény, hogy jó kapusokat hoztak… Megyeri azért volt az olaszoknál, lenyomott már fél évet az nb2-ben stabil kezdőként.. Tehetséges gyerek
Egyáltalán nem stabil kezdő az NB2-ben. 🙂 Barcikán két Megyeri Gábor van, mindkettő kapus és fele-fele arányban kezdtek eddig.
Csak azért, mert a mi Megyerink megsérült..
Nem csak azért.
Voltak sérülései, szerintem akkor védett a másik Megyeri. Egyszer legalábbis azért került ki. A sok sérülés a fura nekem. Kapusoknál nem jellemző,hogy egy fél szezonban összeszednek 2-3 sérülést
Sérülten a padon volt?
Igen,az óvár ellen megsérült,majd padozott kicsit nem 100%os állapotban és visszaállt. Ahogy Szappanos is a padon tért vissza még nem 100%oson. Összesen 2 kapus van barcikán,nem nagyon tudnak varriállni.

Igen, ez egy meccs volt. És a többi?
A sérülés után padozott 4 meccset aztán visszaállt és csak a kupában nem ő védett. Az ajka ellen miért került ki arról mit tudsz? Te úgy gondolod testvériesen osszák el a meccseket vagy mi?? Elfogadom ha mást tudsz mint a sérülése de akkor oszd meg velünk ne azt bizonygasd,hogy az amit mondok az nem úgy van. Én úgy tudom mind2x sérülés miatt került ki a kezdőből . Lehet butaságot hallottam,annyira nincs szem előtt,sör is fogyott. Meghallgatom azt is amit te tudsz/hallottál róla
Bacikaiként több információm van, mint neked. 🙂 Legyen elég ennyi.
Felőlem jöhet 🙂 Sérülékeny valamiért. Ami egy kapusnál ritka. Viszont mindig vissza is verekedte magát.
hajlamos vagyok azt gondolni, hogy nem lesznek értelmesen pótolva az eladottak, de reménykedjünk…hátha Kun G. II. hasítani fog!
Heló! Én a reményre!
Van az az Eddie Murphy vígjáték, ami vagy 30 éves már és arról szól, hogy úgy választják meg képviselőnek, hogy a neve azonos az eddigiével, aki kampány közben meghalt. Na nekem kb ilyen érzésem van most a reKunnal.
Mondjuk ha Lukic helyett jön Sasa Lukic Traore helyett meg Traore Adama én nem bánom 🙂
Ez a leggyönyörűbb: „az eddig is igen csekély bennmaradási esélyek még tovább zuhannának Kispesten. „. Kinyílt a bicska a zsebemben. Azért az eddigiek alapján, ennyi ugyanolyan szar csapatnál leírni, hogy eddig is csekély volt a bentmaradási esélyünk.
Mintha már el lenne döntve…
Pont ez jutott nekem is eszembe.
felkészül Kun Gusztáv…
De szeretnek, de szeretnék kungergovel beszelni…
Csak a Béla ne jöjjön.
Kun G. helyett Kun G. azaz Kun Gábor helyett Kun Gergely veszi át az ügyvezetői posztot (még ha csak állítólag névazonosság is véletlenül.Haha).
nb1.hu:
„távozik Kun Gábor ügyvezető, akinek a helyét Kun Gábor veszi át.”:D
világbajnok! :-DDDDD
Még fel kell gyorsan kutatni Medelényi Gergelyt, oszt meg is vagyunk.
Kijafaszom az a Kungergely?? De komolyan….ismeritek?
legalább ha szidni kell, akkor nem kell új nevet megtanulni:) a „rezsicsökkentés” egyik jele:)
Gondolhatod,hogy mennyiben lett volna egy komplett K.G. egyenszerkót legyártatni.
és a szótagszám is kijön 🙂
tessék, mindenre is, odafigyelnek….mond, hogy nem szurkolóbarát a klubvezetés. jajj de kíváncsi vagyok, hogy ki ez a geri, mondjuk az arcán nem látom az örömöt:)
Találtam egy kungerit Dömsödön, a helyi fociklub technikai vezetője volt, de találtam egy fotót is másutt, és sztem nem ő az.
Szóval a szokásos sötét ló. De mindegy, ahogy a szlávedzőről, róla sem mondok egyelőre semmit, sajnos tuti fogjuk gyalázni…ha igazak a csapatfelételadós téli hírek.
ő az,sztem: https://hu.linkedin.com/in/gergely-kun-b7367859
Ahogy nézem, a saját cégét viszi, de legalább ért a pénzügyhöz.
háát, nem tudom, hogy vele mennyire leszünk beljebb.
Valószínűleg semennyivel, de legalább költségcsökkentve kapjuk a szart
Remélem nem…
De. Gyanús az orra nagyon hasonló, a szemüveg bezavar.
P&S Solutions Kft. …ő az egyedüli tulaj és ügyvezető is. Nullás cég. Nulla árbevétel, nulla alkalmazott….jó a belépője a csávónak. Persze ettől még lehet zseniális, de azért nagyobb összegbe nem fogadnék rá. Tökéletes outsidernek néz ki. Olyan strómanszerű. De abbahagytam, meglássuk.
Szerintem nincs jelentősége, hogy ki az ügyvezető a klubnál. A klub sikeressége nem nagyon függ tőle. A legnagyobb kérdés, hogy a kijelölt tulajok felsőbb utasításra mennyi pénzt öntenek be. Ezen múlik, hogy hány játékost kell eladni és mekkora összegből erősíthetünk. Azt, hogy kiket igazolunk és adunk el, megint nem az ügyvezető dönti el. Gondolom a szakmai vezetést sem a gazdasági szakember fogja elzavarni. Maximum, esetleg spórolhat valamit a működésen. De nem az a nagy tétel.
Nem vitatkozom, pedig néhány csípős válasz az ujjam hegyén volt. De nem. Nos, tehát igazad van, azaz a kungabesz maradhatott volna, ha úgysem számít…vicc.
Egy szót sem írtam Kun Gáborról. Őt már rég ki kellett volna tenni. Bár a fontos döntéseket, ha jól tudom eddig sem ő hozta meg.
Ez az ügyvezető poszt teljesen átalakult, azzal, hogy a szakmát kitették egy szakmai igazgatói posztba. Szinte tényleg egy gazdasági/operatív ügyéntézői feladatkör maradt itt. Erre írtam, hogy nincs nagy jelentősége, ki lesz az új kollega. Szerintem olyat is találtak, akinek semmi köze sincs a labdarúgáshoz. Sajnálom, hogy nem írtál pár csípős választ! 🙁 Kedvelem a csípős megjegyzéseidet. 🙂
Jesszam pepi… :-)) Ezek után tényleg kár, hogy nem írtam csípős megjegyzést..közben meg el is felejtettem, úgyhogy bátran állíthatom, zseniális volt. 😉
amiket felsoroltál jellemzőket vele kapcsolatban tipikusan ránk illene 🙂 🙁
Nem értem…hogyhogy ránk?
a klubra értettem, hogy nem mindig a megfelelő embert, nem megfelelő pedigrével hozzuk a megfelelő pozira..legyen az csapat, edző, klubalkalmazott, így értettem.
okéoké…most már értem…
https://honvedfc.hu/hirek/tavozik-kun-gabor-ugyvezeto/2022-11-22?fbclid=IwAR081QrG4GYLkUMTX5QGC8fNLCETloPFYoymra4-vOUpunCVfrh8wxUQYy8
Hoppá,hoppá!!!!
Megfáztam, köhögök, szarul érzem magam, dolgozni kell, de ez a nap legjobb híre! Ma délután beugrok a plébániára elrebegek egy imát, mert ezt a Nagyúristen intézte az tuti. Apró kariajandék. 🙂
A változás elkezdődött! Meghallották az egyszerű emberek hangját! :))) Jobbulást, igyál egy kis misebort, hátha segít:)
Mészöly Kálmán a Szőke Szikla elhunyt!
Tudom megosztó nagyon Jászberényi, de érdemes ezt a bő 4 percet végighallgatni tőle…
https://www.youtube.com/watch?v=9pQrm42AUbI
TC tipikus 21. sz-i szélhámos, aki semmihez se ért, folyik belőle a kamu és megvezet mindenkit a barátságos és „pozitív” szövegével. Egyik szurkolótársunk még „interjút” is csinált vele az egyik meccs után, ha jól emlékszem. 🙂
Szeretném megköszönni a magyar válogatottnak, hogy jelenlétével nem legitimizálja ezt az elnyomó meleg- és sör ellenes országot.
Most a sör a bajod vagy fázol?
Lefordítom, te annak örülsz, hogy a válogatott nincs kint egy világeseményen?? Azt gondolom, hogy ezen megállapításod nem kellene így nagy dobra verni, mert bármilyen eseményen – pláne egy VB – megtisztelő ott lenni, függetlenül annak rendezési körülményeitől. Ilyen módon a Pekingi olimpián -amely országban szintén csorbítják az emberi jogokat és üldöznek népcsoportot – minek vettük részt…..
Szilágyikám maga eljesen elvesztette a humorérzékét? Nem kell félni nem fogunk kiesni, mindenki nyugodjon meg.
Ön engem ne „Szilágyikàmozzon”,ha negkérhetem.Különben meg ilyen lila beütèsű nèvvel nem kellene itt „humorizàlni”.Azt meg nem értem,hogy mikènt jön ide a kiesès kérdèse?
Tibikém, itt mindenki ideges, gondolom azért mert szarul megy a Csapatnak. Csak erre gondoltam.
Milyen Tibi???Ott a nevem,hogy hívnak.Olvasd el!
Magyarul!?
Szappanos Péter Válogatott lett!
Még a Honvédból…
Ez egy szép gesztus volt Rossitól.
érjük is be ennyivel sztem jó darabig.
Szappanos válogatott lett, respekt Rossinak..
…ezzel pedig egy kb.50-100.000 euró közötti összeggel megdobta Rossi a vételárát.
Pontosan
+ Szapinak
Megérdemelte, de ez a csere szép gesztus volt Rossitól
Elkezdődött a VB. A VAR már belehúzott. Láttak olyan lest amit még itthon se mertek volna befújni.
Sajna valóban les volt, csak egy játékos volt közte meg a gólvonal között, mert a kapus kifutott.
Sajna valóban les volt, csak egy játékos volt közte meg a gólvonal között, mert a kapus kifutott.
A futballvilág szégyene ez a VB!
A helyszín nevetséges az időpont vállalhatatlan s az első gól érvénytelenítése egyszerűen elképesztő!
De mégis szeretjük majd s a két legjobb vagyis Brazília és Argentína végre döntőzhet egyet!
les volt

Nem a legjobb kép de les volt ez szerintem. Ha nem akkor meg nagyon hajszálon múlt a kapus segge miatt.
Úgy látom kihaltunk mint a kardfogú tigris.
Mi is regenerálódunk a téli szünetben. Nagyon ránkfér és per pill nem is bánom, hogy nincsenek meccseink. Ami hiányzik az a Barátok a stadiból.
https://port.hu/cikk/magazin/a-netflix-bemutatja-a-vilag-legmocskosabb-maffiaszervezetet/article-88906?fbclid=IwAR0N1T6BEffCU8S2PtESht1zc6EGnHVxX1e3Py3d5vBhKl6QZmoXI08Jkog
https://www.youtube.com/watch?v=2rxylqQq_gc&t=3s
This is a good comic.
Generally, this manga is a good read.
In nature, it is physical.
További szájpörgető versenyeink:
http://www.csakfoci.hu/magyar-foci/nb-i/honved/a-honved-volt-edzoje-allitja-a-rasszizmus-uzte-el-magyarorszagrol-ekkor-jottem-ra-hogy-ez-nem-az-az-orszag-es-nem-az-a-klub-ahol-a-karrieremet-elorevihetem?fbclid=IwAR1XNyCcciYfiOSoX4aRm-hdAIphTsH5yWdRtjt4bTmn1B8Wzn2rsJcHNbU
Hát igen, a lasszizmus csúnya dolog, de mi nem gyarmatosítottunk, nem raboltunk ki, tettünk tönkre országokat, más nemzeteket, úgyhogy nekünk miért kellene elérzékenyülni. Az ukrajnai politikátok is háborúpárti. Úgy, hogy kuss,nyálas buzi.
Dehogynem gyarmatosítottunk! Az Oroszokat és a Kínaiakat kezdtük el gyarmatosítani! :D:D:D
Keress rá: Ferenc József föld, Tiencsin 😀 :p
Ez döbbenet, baszki. Egyből az jutott eszembe, ahogy dr. jászberényi már hónapokkal ezelőtt azt mondta a videóiban hogy TC „hazudik”.
Itt többen vért hánynak tőle, de amúgy én bírom a faszit (mármint a Jászberényit), szerintem korrekt, ebben meg még igaza is volt. Kurc (végleg kiderült) egy szar, opportunista kígyó. Ilyen „kurvaerős” dumákkal felveri maga körül a port, hogy aztán várja valami nyugati nagyontoleránsBLMbtq csapat mesés ajánlatát. PC vagyok, ments ki innen címszóval
Hagyjuk már az embert..
„…a magyar futballban tapasztalható rasszizmus volt az utolsó csepp a pohárban, ami miatt távozott a kispestiektől.”
Véletlenül sem a teljesen kilátástalan játék, valamint az impozáns 1 egész pont/meccs átlaga miatt. Plusz még ő távozott, nem kirúgták. Istenem…
Egy zoom meetingen közösen megbeszélték, hogy kirúgva felmond… Ezen jól ki is kerekedett a szeme.
Nem akarták kirúgni csak online meeting közben állandóan a filterekkel szórakozott
Nálunk borsodban ettől kevesebbért is kapott már edző a pofájára. Azt nehezen magyarázhatná rasszizmussal.
Életemben először hozzászóltam a csakfocin. Magvas gondolataimat a témáról nyugodtan olvassátok el, benne van a klub múltja és jelene. A jövője is.
Fehér embertől még sose láttam,hogy a rasszizmus kártyát veszi elő,hogy magyarázkodjon 🙂 Az eredeti cikk gondolom a skótoknak szól, azért bukott mert a rasszizmus ,így még mehet a Dundeehoz mint az új Ferguson:)
Isten hozott nálunk öcsém ez a való világ, Sinkó, Bozó, Mendelényi meg Kun a qurva anyád
Ki a fasza gyerek ? Tusi , Te thuudod…. :
Jááááj…ez jó volt 🙂
Gangstusi
Oké, megcsináltad a napomat :DDDDD
Kicsi off: Kuusela könyvét hol lehet megvenni?
Őőőőőő…könyvesbolt?!
.-)
Eddig cipősboltokban kerestem 😉
3 ba mentem be,fogalmuk se volt miről beszélek. Neten se találtam. Január óta várom,hogy megjelenjen,a honlapon láttam,hogy már létezik,de sehol sincs 🙁
Mert a kuusela finnül nem cipő, hanem nyakócás szeklice (az egy ritka madárfaj) 🙂
Nem is tudtam, hogy van könyve. Érdekelne engem is amúgy.
Januárban volt egy interjú vele. Akkor beszéltek a könyvéről is. Nagy részt kap benne a Kispest elmondása szerint.
https://honvedfc.hu/hirek/munka-munka-munka/2022-11-17
Ui: ha látod valahol te vagy bárki megköszönnèm ha beírnátok ide ☺️
Tudsz finnül?
Nem,de januárban még arról volt szó,hogy Magyarul is megjelenik. Reméltem,ha már jött belőle Kispestre akkor meg is van a fordítás 🙂 Ezek szerint nincs?!
Én pár hete inkább már csak olvasni járok fel ide. Mert legutóbb mikor hozzászóltam, olyan szinten kiforgatták a szavaimat, hogy elment a kedvem attól hogy bármit is írjak. Egyébként meg 1 csapatért szurkolunk mindannyian, független attól hogy ki mit gondol a világról vagy bármiről. S szerintem mi mindannyian azt szeretnénk ha jobb lenne a csapatnak. A szurkolók meg igen is tartsanak össze s tegyék félre azt hogy x és y mást gondol a világról mint ő. Na bocs, csak ennyit akartam. Csak a Kispest!
2005-2006 -ban 13.lett a Kispest 33 ponttal 33-52 gólaránnyal. Itt lépett le Pini, megszűnés veszélye fenyegetett, és jött Gyuri bá. A következő évben 8.hely, 41 pont.
Nem szeretnék róla vitázni, ezért csak tényeket közöltem (remélem nem tévedtem).
16 csapatos bajnokságban a rákövetkező évben is 8ik, majd rákövetkező évben 13ik helyen végeztünk, 6 ponttal a kieső helytől – igaz kupagyőzelem- , aztán 9ik hely, és 2010-2011. 9ik hely, ha jól emlékszem.2012-től kezdett el a csapat felzárkózni az élmezőnyhöz. Akárhogy is számolom ehhez 6 év kellett.
Nem tévedsz. Aztán….
2007-08 8. Bp. Honvéd 30 12 7 11 45 36
2008-09 14. Bp. Honvéd 30 8 8 14 31 46
2009-10 9. Bp. Honvéd 30 9 11 10 38 35
2010-11 10. Bp. Honvéd 30 11 7 12 36 39
Majd jött a ner ellenszél és jöttek jobb eredmények.
Neki az első éveiben elnyomássalés közpénzekkel se kellett megküzdeni ugye mert az csak 2010 óta van.
faszom, hagyjuk az egészet a p.csába mert most már ott tart az ügy, hogy mi azért érvelünk a jelenlegi tulajok mellett, mert a metalcom és /vagy a klub alkalmazottai vagyunk Highlanderrel együtt. Ezt megfejelik, hogy mi egy és ugyanazon személyek vagyunk csak más nicknéven, ugye Hunor? Utóbbi ugye tudjuk, hogy leginkább kire jellemző…….
Nem értem ,hogy ez a gyerek mitől lett ilyen köpönyegforgató egyszercsak.Előfordul hogy vita támad ha fociról van szó, az is hogy néha egy-egy markánsabb vélemény ami nem fedi X Y álláspontját szül némi sértődöttséget,de ezer más módja van ennek rendezésére,mint hogy ott szúród aljas módon hátba az illetőket és keresel hozzá szövetségeseket akár hazugság árán is,ráadásul fikciókra alapozva,ahol pontosan tudod hogy nem járnak és ezáltal nem reflektálnak rá.
Szabi b.taatiról beszélt.
„Gondolom” te is….(bár én nagyon másképp itélem meg,mint te-szerintem egyenes ember az illető).
Most mit rinyálsz? Lebuktunk. Ennyi volt. Mondtam a titkos megbeszélésén a klubbházban,hogy mendibaba ne ide küldjön minket mert itt van egy csomó Sherlock és simán lebukunk,hogy beépített ügynökök vagyunk. Majd máskor figyeltek Szabival nem csak Kun előtt hajolgattok. Így nem kapunk többet Kun díszdobozos szivarjából se. Kösz bazdmeg!
Elbasztuk. Mehetünk Tomi után Kanadába piios kockás flanelingben ,kertészgatyában meg sárga bakancsban teherautó sofőrnek…
Mi van velem?
olvasd el amit írtam és rájössz mire céloztam…other side
Talán én utaltam olyanra,amit írtál?
Vagy bataati?
Utóbbi…
Hát nekem ahhoz nem sok közöm van,hogy másnak mi a véleménye. Ha számít valamit,akkor én a te esetedben kizárnám,hogy a klub alkalmazottja vagy.
Csupán azért írtam, mert Pini által itthagyott középcsapatról olvastam. Én meg kib…ul úgy emlékeztem, hogy a kispesti érzelmű Kiss Zsolt egyedül maradt, de egyedül nem tudta volna vinni tovább a klubot, és én attól rettegtem, hogy vége a dalnak.
Hogy ezen felül kiről ki mit gondol, az meg hidegen hagy.
Bocsánat az autocorrect átjavította a „csapatot” „középcsapatra”. Pini csapatainak annyyi pontra volt a kieső zóna mint Hemi csapatainak az elnyomásig. A stabilt meg azért írtam mert itt stabilitásról olvastam már 2006tól.
Megbeszéltük.
olyan jó, hogy a túloldalon az itt elhangzottakat, leírtakat ferdíti el és egy elmúlt korszaknak csak a pozitív oldalát domborítja ki az illető :))) (Hunor nem rólad beszélek!) na de mit is várunk ott, ahol egy szurkolótársunk helyes írási hibáit figurázzák ki vagy éppen azon szurkolókat állítják pellengérre és kussoltatnák be, akik nem tudnak minden meccsen ott lenni, szemben azokkal ugye akik utaznak, áznak, fáznak, napszúrást kapnak. Ha ez alapján bárkinek is megfordul a fejében a szurkolókat kategorizálni, és egyeseket magasabb polcra helyezni akkor azt gondolom, hogy nem csak a klubnál, de a szurkolói családunkban is komoly gondok vannak!
Ilyen az online világ. Engedd el,kb 10 ember eszi a baromságait. A Kispest család kicsit nagyobb, a valóságban a 2 szar közül senki se állítja az egyikről,hogy az lekvár. Akinek már oda kell aljasodnia,hogy szurkolókról és játékosokról hazudozik,hogy figyeljenek rá az annyit ér mint a számtalan regisztráció, amit eleinte tagadott majd csak beismerte. Bárcsak a sokat emlegetett nemzetközi szereplésekért,kapott pénzből csapatot építettünk volna. De mint megtudtuk, hülye aki erősít,úgyis ki fog esni 🙂
instant Insta : A két úriember bő két órája találkozott egymással… Reméljük nem véletlenül…

Lanza: „Bongiorno vezérem! Mi ez a kupleráj itt Kispesten? Pár éve bajnokok, gólkirályok szaladgáltak itt!”
Kakadu: „Nem tudom Bajnok csak öntöm beléjük a tízmilliárdokat feleslegesen semmi eredmény nélkül”
Lanza: „Na akkor legyen finito nekik jöjjenek frankó tulajok sok sok dellával s akkor én is jövök az edzői stábba megtanítani focizni a botlábúakat!
Kakadu: „Rendben Davide tavaszra meglesz!”
Lanza: „Ok Ciao”
Kinevezte nagykövetnek?
Sima pofavizit.Mi másra gondoltàl?Jàtszani nem,befektetőnek nem,edzőnek nem.Sportigazgatónak nem.Nem kell többet belelátni ami,sztem.
Az Isteni Lanzafame az a hajó ami már sajnos végképp elment!
A játékára lenne hatalmas szükségünk!
Azért ha az a mentalitás beköltözne a klubházba, bármilyen szerepkörben, azzal biztos nem veszítenénk. Merne egy játékos nem hajtani. A kocsijáig pofozná ki a stadionból.
…csak edzeni ne kelljen…..mert ugye az „italian stallion” sokszor megtette ezt. Ettől még elismerem amit a klubért tett.
** „öreg ember nem rakéta” -egy régi szlogen a seregből…:) szóval fiatalon biztos jobban szeretett edzeni.
de ami a találkozást illeti, nem fura, hogy pont most, amikor ez a zűr van a központban/klubban ?
** fiatalabbak kedvéért: öreg ember ott az „öreg” katonát jelentette, aki már jellemzően nehezen mozdult, kb mint Lanza az edzésen 🙂
🙂 én csak azért nem voltam katona, mert fősuli miatt halasztást kaptam, aztán meg eltörölték, de mivel van katona a családban ismertem ezt a mondást:) Nem tudom mi az apropója, én nem akarok ebbe mást látni….konteokat nem szeretnék gyártani. De ismét kiemelem, Lanzát baromira elismerem és habitusa a pályán mindig is segített a csapatnak, de nem szabad elmenni mellett, hogy szeretett ő is elsunnyogni pár dolgot:) na de zárjuk is le, mert a végén rámsütik, hogy Lanzát sem ismerem el. 🙂
Lanza szeretett besunnyogni is. Ha érted mire gondolok 😀 Kiváncsi lennék rá edzőként, eleinte gyakran ülne a lelátón piros lap miatt. Lelkes Imrén, jó értelemben vicces sztorikat hallani róla 😀
Tényleg…ott milyen mutatókkal ténykedik? Arról van valami infó?
Ha jól tudom 4-5 vereség után jött az első győzelem. Az eredményeket annyira nem követem csak a sztorikat 🙂
Legyen így!
Megértük,hogy egyesek szemèben Hemy istenkiràly lett….de megszèpìtett mindent az idő….
Alapvetően rossz a megközelítés, hogy Hemit bármilyen szinten is ezekhez hasonlítjuk. Az előbbi utálata vagy szeretete nem fogja ennek a két balfasznak az érdemeit csökkenteni. Ez csak arra alkalmas, hogy valaki azon röhögjön, hogy Hemit 1500 szurkolóból 500-an küldték el az anyjába a bokáig húgyos WC-jű stadionban, míg strómanékat bő ezren a 3000-ből az új oroszlán-barlangban.
Mondjuk ezeket el lehet küldeni az anyjukba annélkül,hogy a secu fenyítsen, vagy pátkányozzanak stb , ellenben Heminél 🙂
írtam valahol, hogy a jelenlegi tulajok „érdemeit” nem kell elismerni?? sok minden negatívum,amit Hemy tett, homályba merült…, de nem is akarok ebbe most belemenni, mert „más” oldalon már klubvezetők mintaképének tekintik.
Divatmágnás volt Hemi, nem király.
Végülis mikor 500-1500 fő járt a Bozsikba nem volt nagy sor a büfénél 🙂
azért azt visszasírom, mikor csak hátra kellett fordulni sörért
Azt adom. Sokkal könnyebb volt bebaszni meccs közben 😀
Figyu én vállalom a véleményem,hogy király volt az öreg(a mostaniakhoz képest akár istenkirály is).
Mondom ezt úgy(!),hogy alig vártam,hogy elmenjen,mert: -nem tudtunk már vele tovább fejlődni,pénztelenek voltunk,gyengék stb…
De benne volt valami tisztelnivaló.
(na ezekben nincs).
Vártam,hogy jobb jöjjön helyette.
Nagyon nem azt kaptam,hanem igazi lúzer balfékeket….
Fogalmazd meg,hogy mi tisztelnivaló volt benne?Kívàncsi vagyok.
Ezt a kérdést te sem gondolhatod komolyan.
De komolyan gondolom, mi baj vele, hogy kíváncsi vagyok a véleményedre?
Az,hogy kihúzott minket a szarból anno.
Az,hogy stabilizálta a helyzetünket.
Saját pénzeket beletolva tette mindezt(nem állami vagyonnal töketlenkedett)és ne gyere azzal,hogy megkapta ő is a TAO-t. Tudom,hogy megkapta,de korántsem azt a nagyságrendet,amit máshol,más csapatok.
90%-ban tudta,hogy mit csinál(ezek ugyanennyiben nem tudják kb).
Aztán mintha egy kis ellenszélben bajnokságra is vezetett volna minket.
Soroljam még?
Az ugye megvan, hogy először a fradit akarta megvenni, mert így akart a politikához dörgölözni. De ott befürdött és jók lettünk mi is. Azt nem vonom kétségbe, hogy stabilizálta a klubot, de ne vitassuk el, hogy ehhez azért nagyban hozzájárultak a TAO pénzek. Szóval miért is ne jöjjek a TAO pénzekkel vagy az MFA üzemeltetéséért kapott pénzekért? Vagy a fiatalok játszatása miatt kapott pénzekért, mert őket is csak akkor kezdte el bevetni, amikor állami zsé járt érte. Előtte meg jöttek a TBC-s meg járókeretes külföldiek, akiket a Cordella hozott ide. Jujj, de elfelejtjük azt az időszakot, amikor zsákban jöttek a használhatatlan játékoskok, akikkel cordella és még páran mostak szépen pénzt. De beszéljünk arról is, hogy az öreg egyetlen kanyi vasat nem költött a nemzetközi szereplésekre, hogy megerősítse a csapatot, sőt, akik lehetett eladott. Az megvan, hogy egy időben úgy leszarta a csapatot, hogy átadta Cordellának? Akkor a csapat majdnem kiesett és a Gács Pali közbenjárására vette vissza az öreg a gyeplőt. Az, hogy bajnokok lettünk ahhoz majdnem több köze van Pipponak – pizzériát üzemeltet- aki figyelmébe ajánlotta Rossit. Aztán szerencséje volt, hogy idetalált Lanza is.Az a csapat nem, nem Hemynek köszönheti a sikert, hanem csak maguknak, meg a zseni Rossinak. Ha azt a csapatot egyben tartja és kicsivel több pénzt ad a mesternek és nem árulja ki Lanzát a ződeknek és megveszi a kért 2-3 játékost Rossinak, akkor állítom, hogy a BL-ben is alkotni tudtunk volna. Egyszóval voltak az öregnek eleinte érdemei nem vitatom!, De hogy most elkezdjük itt és odaát nosztalgiával emlegetni,hááát…emellett persze a mostani tulajok is elmehetnek a p..ba és én is fogok velük szemben kritikával élni, mert amit klubunkkal tettek az nem megbocsátható!
1. Az elején még igenis tolta bele a lóvét….de amikor szembesült azzal, hogy közpénzzel kell versenyeznie, onnantól kezdve látványosan visszvett….ahogy mondjuk Újpesten is eljutottak erre a szintre.
2. Végig pozitív volt a pénzügyi mérlegünk. Ez nyilván nem ér semmit, ha nincs mellette eredmény, de most se eredmény, se pozitiv pénzügyi mérleg.
3. Összerakott egy nemzetközileg elismert utánpótlás bázist…a Fradi, Vasas, Mezőkövesd, ZTE szekerét a mi fiataljaink tolják…nyilván nem kizárólagosan, de ott vannak.
4. Nagyon sok mellényúlása volt….de az utóbbi 30 év legjobb légiósát és legjobb edzőjét Ő hozta ide Kispestre, Magyarországra a mostani légiósokhoz és edzőkhöz képes fillérekért.
5. Bajnoki cím, Bajnoki bronz, 2 db Magyarkupa arany és talán 2 Magyar Kupa ezüst, 3 kispesti gólkirállyal, mindezt a Fradi, Vidi költéségvetésének a törekdékéből.
6. Fizetési sapka biztos fizuval….sok játékos mondta, hogy valóban nem a legmagasabb a fizu, de az biztos.
7. Felmerült problémákról kommunikáció, valamilyen formában történő megoldás —-) jelenleg 0 kommunikáció
Nagyjából ezeket tudtam összeszedni nagyjából 5 perc alatt…valóban nem volt az Öreg olyan típus, aki túlzottan magasztalni kell, de az első 7 pontot korrektül teljesítette. A lepusztult Pini féle Kispestől az nb1-ben meghatározó csapatot csinált….szemben a mostani, évek óta Diósgyőri magasságokban szenvedővel….
Amit elírtál azok közül igen valóban sok minden megállja a helyét, de a „nemzetközileg elismert utánpótlás bázis” megjelölés erősen túlzó?Hol voltunk mi nemzetközileg elismerve? Kit adtunk mi nemzetközlieg elismert csapatnak az MFA-nak az idejében? MFA csapataink hol voltak nemzetközileg jegyezve? Látjuk, hogy a vasas, kövesd és zte szekerét miként tolják a fiataljaink, de ha szeretnétek bátran hozzuk vissza szendreit, májert, ihrig- farkast, cipfet, botit…Az elmúlt 30 év legjobb edzőjének és játékosának idehozatalához nagyon kevés szerepe volt. Annak, hogy ők ide kerültek leginkább az andrássy úton pizzériát üzemeltető Pipponak köszönhető és Cordellának. A fizetési sapka meg….annyira volt jelen, hogy egyes játékosok bérének egy részét kispesti vállalkozói körök állták, csak, hogy maradjanak. A csapat megerősítését meg minden egyes alkalommal, amikor előre lehetett volna lépni nagy kegyesen elfelejtette. Hidd el én nem akarom az öreget baszogatni és vannak eredményei, de most erősen elkezdeni nosztalgiázni az irányába és visszakövetelni részemről kicsit túlzó. Emellett persze a mostani tulajok egyszeren senkik.
„de a „nemzetközileg elismert utánpótlás bázis” megjelölés erősen túlzó?”
MTK, MFA a két legjobb magyarországi utánpótlás bázis. 2007 előtt hidegvizes zuhanyzók, patkányjárta öltözők voltak. Lehet túlzó volt a nemzetközileg elismert, de akkor is kizárólag Hemingway érdeme, ameddig eljutott az MFA.
„.Az elmúlt 30 év legjobb edzőjének és játékosának idehozatalához nagyon kevés szerepe volt.”
Gondolom Te fizetted az átigazolási díjukat, Te adtál nekik fizut…akiket mondtál, azok valamilyen kapcsolatrendszer eredménye volt, a Kispestre kerülésükre meg Hemingway mondta ki az áment….el is zavarhatta volna őket.
„de most erősen elkezdeni nosztalgiázni az irányába és visszakövetelni részemről kicsit túlzó.”
Ha van munkahelyi menzád, ahol olyan, amilyen de végsősoron többnyire finomakat eszel, majd ezt leváltja egy olyan, ahol az étkészlet csúcsminőség, a személyzet tip-top, csak éppen az eléd lerakott kaja ehetetlen, akkor nagyon gyorsan el fogsz kezdeni nosztalgiázni a többnyire ehető régi menzáról.
„Emellett persze a mostani tulajok egyszeren senkik.”
Ebben a legszörnyűbb, hogy egy olyan rendszert, infrastruktrúrát, szurkolói bázist, stb. vettek át, amit csak tovább kellett volna csiszolgatni, olyan pénzkeretből, ami az elődjének sosem volt igazán. 🙁
2017. November. Krasnodar-Honvéd 8:0.” Nemzetközileg elismerve”.

Bocsánat de hol a tökömben voltak 2006ban közpénzek a fociban? 2012körül kezdtek pénzek megjelenni a fociban.(de inkább 2014 szerintem de ebben a tévedés jogát fenttartom) Ha tolta bele akkor 3 év alatt Pini stabil csapata miért csúszott a 14. helyre éppenhogy bentmaradva?
A nemzetközileg elismert utánpótlásbázis mitől az? Amint lett az Mtk és a mi akadémiánkon kívül más, nem jött ide egy tehetség se. Topligába 0 játékosunk mutatkozott be. A válogatottba luxemburg meg ferröer ellen odafér Dani és Botka. Danin kívül minden mfa-s megbukott külföldön. Botka is azért jött ide mert a fradinak nem volt kb utánpótlása. De a szekerüket se Botka és se Vécsei nem tolja azért.Világ életében fradista volt Botka és az egész családja.Az nem nagy érdem,hogy kieső csapatokban vergődnek a nagyágyuink
Ha olyan biztos volt a fizu miért bundáztak a játékosok mert nem volt fizu? Supka elég közvetlen ember,ha összefutsz vele kérdezz rá nyugaton. Lanza fizetését egy nem létező szponzor fizette, Rossi meg csak azért jöhetett mert bruttó 850ért aláírt
Ragozhatjuk napokig.
Az öreget akkor is többe nézem,többet letett az asztalra,valószínűleg több ideig is próbálta több-kevesebb sikerrel irányítani a klubot,mint a maiak.
Nekem ő sokkal pozitívabb személy a klub történetében egyelőre.
De tudod mit?
Beszéljük ezt át egy fél év múlva,addig te is átrágsz egy-két dolgot magadban.
az idő kevés lett volna ehhez, kellett ez a pár bohóc, akik „klubtulaj”-os játékot játszanak 3 éve Puskás/Bozsik/Tichy,/Détári…klubjával.
a HONVÉDDAL (részben a mi bőrünkre is).
ami az öreget illeti, nálam soha nem lesz semmilyen király, de 1 felelősségteljes tulajdonos volt ezekhez a nímandokhoz képest.
Hemi papáról van egy emlékem…Kivittem az akkor 8 és 10 éves gyermekeimet a kecsó ellen.A gyerekeket süteménnyel kínálta,velem kezet fogott, és azt mondta jó szórakozást…Nem várom el ezt a mostani tulajoktól,de ég és föld a különbség…
Nekem is van egy emlèkem Hemyről..bajnokok lettünk és lekapcsoltatta a villanyt a Bozsikban ès a hátsó füvesre tereltette ki a szurkolókat,ahol vak sötétben,semmilyen módon ünnepeltük ezt a törtènelmi tettet.Egyik 19,màsik 1 híjjàn húsz!
Szabi ezt most komolyan mondod, hogy nálad egál hemi balfaszkodása és az, hogy 3 éve a kiesésen görcsölünk.. .?
akkor kezdem feladni… :/
ui… miközben tudom, hogy téged is kicsinál ez mai helyzet és nem azért kívántuk az öreget melegebb éghajlatra, hogy ez mostani nihill mentalitás lépjen a helyébe…de javíts ki pls. ha tévednék!
én remélem, hogy csak a szülinapi koccintások miatt írtál ilyeneket. 🙂
// ISten éltessen még1szer!
Trollkodott egyet egy bajnoki cím után vs lapít és leépít valaki egy őszi szezonbeli kiesőhelyen állás után.
Mindenki döntse el melyik a jobb egy picikét.
Trollkodott???Ok meggyőztèl,Hemy gyere vissza!
Nem akarlak én meggyőzni semmiről.
De nézzük már azt is,ki mit tett le az asztalra.
Szerintem ő letett valamit.
Letett igen mert valódi tulajdonosa volt a klubnak a maga kíméletlenül racionális és szűkmarkú hozzáállásával!
Abban az időben még annyi pénzzel és annyi szerencsével megcsinálhatta az egyszeri kutyavásárt budán (pesten!) de ma már az ő hozzáállása és üzletpolitikája édeskevés lenne a NERb1 ben!
Persze,Így van.
Mazochistáknak és perverzeknek , vagy esetlegesen nosztalgiázóknak ebéd mellé :
https://www.youtube.com/watch?v=uYLf2Q3467E
Számszerint sem tudom megnevezni azt, amit igértek/teljesült.
SZÉGYEN!
Mondjuuuuuk: NULLA?? 🙂
! SZÉGYEN !
Bocs mindenkitől a „tulaj előszedéseim” miatt(biztos elég unalmas már),de nagyon kivagyok rájuk.
Ezek,ha így folytatják kiejtenek minket.
Szarul láttam már többször is a helyzetünket,de kilátástalanul még eddig sosem. Most ez van és foghatjuk ezt bármire,nagyrészt az ő saruk a helyzet.
osztva az aggodalmadat, abban talán bízhatunk, hogy még 1 ilyen kókler bandát nem dobhat a gép nekünk…
sem szakmai, sem elhivatottság téren nem lehet ennek alámenni.
ebben reménykedhetünk!
//persze ezt sem tudtuk elképzelni, hogy ennyire el lehet ezt cseszni.
Szia,
Lehet valakinek unalmas, de másnak meg más unalmas. Mindannyian tele vagyunk féltéssel, dühvel és aggodalommal. Ezzel a Gondolatoddal, hogy eddig többször is kaksinak Láttad a helyzetünket, most meg egyenesen kilátástalannak, azzal sokan tudunk azonosulni. Bízzunk, mert mást nem tehetünk. Amit tehettünk mi szurkolók, azt meg megtettük.
én nem tartozom ebben a témában közétek .És még sokan mások sem. Értem én, hogy ez a sírás most trendi dolog,de attól ez még nem így van.Nem mindenki van tele „féltéssel”. Azt gondolom, ahogy én is teszem,hogy mindenki csak a saját nevében beszéljen.
Nem sírunk, pláne nem trendizünk, (nem is értelek, hogy írsz hasonlókat, mert ezzel Te meg mindenki mást kategorizálsz be) hanem már nem látjuk azt, amit az elvakultságunk is tudott láttatni. Az, hogy mindannyian tele vagyunk bizonyos érzésekkel, érzelmekkel, legyen az bármi, az meg csak annyit tesz, hogy nem közömbös számunkra a Kispest. Ergo, ha belőled semmyen érzelmet nem vált ki, akkor mi a pikulának 1 Honvédos fórumon Írkálsz?
Te még a kiesés pillanatában is -szerintem- védeni fogod őket. Jogod van hozzá. Hemivel szemben kissé kritikusabbnak tűntél…
Szerinted fog javulni a játékunk? Bent fogunk maradni?
Mi ad neked még reményt, miben tudsz még bízni?
Miben bízol még?
Hát nem abban,mint ti jópáran,hogy kiesünk és akkor diadalmasan jön majd az” ugyemegmondtam”. Különben ez a „te miben bízol még ” el sem hangozhatna. Na,nézzük miben lehet bízni:
Abban,hogy ez a kibaszott BP.Honvéd. És ez elég is ahhoz,hogy ne aggódjak. Bővebben nem untatnálak a témában benneteket,mert ittmár az a faszagyerek,aki minél jobban vizionálja a legrosszabb forgatókönyvet úgy látom. És nem az,aki rendes szurkolóként bízik a csapatában.
A profizmusban.
Lyulyyyy!
Naponta többször is felnézek a hivatalosra hogy van e már valami „hivatalos”
Rossz olvasni hogy a legjobb játékosainkat hová akarják értékesíteni!
Megérthető ha valóban a pénzkimentés és a klub eladása a cél!
Csak akkor ez történjen is meg végre!
Remélem egy méltóbb vezetés érkezhet végre a klubhoz, mind anyagilag mind szakmailag s akkor nem számít kiket adnak el!
Számomra nem megérthető,ha ezek az emberek a szakadék szélére teszik a klubot azzal,hogy még a használható játékosokat is eladják alólunk úgy,hogy egészen biztosan nem tudunk hasonlókat igazolni és emellett mi vagyunk a legfenyegetettebbek a kiesés tekintetében.
Nem megérthető ,de pláne nem elfogadható.
Rakják rendbe amit elkúrtak,aztán -felőlem legalábbis – adjanak el akit akarnak,menjenek ahova akarnak. De ne a süllyedő hajót hagyják el,hanem a működőképest.
Én is kétkedve fogadom ezeket a játékoseladós híreket, viszont másrészről meg nem látom magam előtt, mitől lenne ennél rosszabb a helyzet. Egy értelmes edzői koncepióval, és maxiálisan a klubért dolgozó játékosokkal a vélt távozókkal sem lehetne rosszabb a helyzet szerintem.
Én is kétkedve fogadom ezeket a játékoseladós híreket, viszont másrészről meg nem látom magam előtt, mitől lenne ennél rosszabb a helyzet. Egy értelmes edzői koncepióval, és maxiálisan a klubért dolgozó játékosokkal a vélt távozókkal sem lehetne rosszabb a helyzet szerintem.
Szentimentális vagy Hunor!
Ők nem drukkerek hanem tulajdonosok!
Má’ mé’ raknák rendbe ha szabadulni akarnak tőle?
S ha rendberaknák miért is akarnák eladni?
Nagyon leegyszerűsíted.
Ha valami rendbe van rakva,azt sokkal jobb áron lehet értékesíteni(igényes vevők esetén).
Bármi miatt akarhatják eladni.
Talán egy dolog szól a rendberakás mellett: az eladási ár. De lehet, hogy Nerniában nem számít. Az ár annyi amennyit mondanak, és az veszi meg akit kijelölnek…franc tudja.
https://honvedfc.hu/hirek/oszi-szunet-teli-munka/2022-11-16 emellett a csakfoci ír egy törökországi edzőtáborról, de az ugye a hivatalos honlapon nem szerepel.
Két hónap alatt, megtanulnak focizni? Hmmm…
Azért az is jó lenne, ha komolyabb ellenfelek ellen játszanánk edzőmeccseket, mert a szokásos ellenfelek ellen, nem sokat lehet lemérni.
olvastam egy tanulmányban, hogy ha valakivel, akinek egy adott dologhoz nincs tehetsége, de 10.000 órát foglalkoznak annak fejlesztésével, akkor képes lesz az adott képességét egy megbízható szinten használni. A tanulmányban a zongorzás volt felhozva példának. Szóval ez nálunk is működhetne:)
Az baj,mert ~1464 óra van csak a kezdésik
Szabi, bazmeg, mit érünk vele, ha megtanulnak zongorázni?
mit?mit? Az, hogy a csapat egy kottából játszana már nem is elég? 🙂 Gondolj bele, egy Für Elist hallgatva te is szívesebben innád az unicumot és a söröd:)
Inkább Acceptől hallgatnám a für Elise-t meccs előtt. 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=25vzEXfCA7Y
nem annyira csippázom ezt a műfajt, de ez így hallgatható számomra. 🙂
vazzeeeeee…. hogy imádtam úgy 85 körül!
// + Yngwie J. Malmsteen….hmmm ?
Őt csak foltokban…de utána olvasva rögtön ismerős lett…
Kedves nézőink, a Vasas baloldali támadását szépen védekezte le a Honvéd. A védelem határozott, erős játékkal adta el Bach H-moll etűdjét, amit a Honvéd szurkolók kitörő bravó kiáltásokkal jutalmaztak. Közben a Vasas gólt szerzett, de legalább a zongoraszéket nem tudták kirúgni a Honvéd új kapusa, Fischer Annie feneke alól.
és azt se felejtsétek el, hogy zelenszkij is zongorázással futott be…
volt ott azért egy kis gitározás is:)
Àllítólag a vidi csomagban vinnè Szappanost és Tamást.Ha lenne esze a vezetőségnek,akkor Tamás helyett elhozná Heistert,bàr lehet hogy fizuja gond lenne.Nb1-ből nagyon mozdítható jàtèkost pótlásra nagyon nem tudnèk max olyanokra kellene rárepülni,akiknek nyáron lejár a szerződésük (pl.Antonov,Gergènyi.)
Szerintem hatalmas hiba lenne megint felforgatni a csapatot…nem mondom, hogy nem kell igazolni, vagy éppen pár játékost elküldeni, de lehet nem a legjobb formában lévőkkel kéne kezdeni. 🙁
Bár úgy gondolom az első lépésnek az kéne, hogy legyen, hogy Mendelényi leül a kibaszott székében és mond valamit, hogy mégis mi a tervük a Klubbal? Vevőket keresnek? Vagy az csak pletyka? Mert tök felesleges addig bármilyen igazoláson gondolkozni, ami a tulajdonosi háttér bizonytalan lábakon áll….
Én csak egyet kérdeznék, hogy te az elmúlt 3 évben mikor tapasztaltál olyat, hogy a klubvezetés korrekten kiáll és beszámol dolgokról? Sztem te olyat, amit második bekezdésben írtál ne várj!
Apróhirdetést ne adjunk fel estleg a jófogáson vagy a marketplace-n? Baszki,szerinted ha a lehetséges vevő arról értesülne hogy mindenáron értékesíteni akarod a terméket,mennyivel ajánlana kevesebbet? 25-30%? Mert ha nem hülye egyből a feléről indítaná az ajánlatát. Senki ne haragudjon meg,de néha van egy olyan érzésem, hogy itt tizenéves kislányok kommentelnek. Ilyet nem is hallottam még, hogy valaki azon háborog,hogy őt egy ekkora deal-nél nem tájékoztatják folyamatosan eladói legfelsebb szintről,és ezt személyes sertésnek veszi,mert ő a terméket ugyan megvenni nem tudná,de kedveli!
Azért Mendelényi már párszor leült kamera elé….
Leült..és számodra mondott olyat, ami megnyugtatott vagy hiteles volt? Legutolsó „leülése” alkalmával mindenki hibás volt csak ők nem. Számomra nem hiteles!
Ja megígérte, hogy tanultak a hibákból és most már minden f@sza lesz kb röviden. És most ez van ami, látjuk.
Teljesen igazad van! Így kellene, de ez nem Hemingway szint.
Antonov jó? Nekem ő olyan fekete folt 🙂
komolyan kérdezed ?
15/ 1 gól 2 assist.
talán 1 fokkal jobbak a beadásai, mint TKnak.
Nem tudom,lilàknàl van jó meccse,de csak felvetés volt részemről.Fekete folt?Nem inkàbb orrnehéz?
A fekete foltot úgy értem,hogy nem tudok róla semmit csak,hogy orrnehéz 😀
Ui: sötét folt 😀
Pénzért biztos nem igazolunk..
Ezt a hülyeséget ki mondta neked?!
Tök egyszerű, baromira megugrottak a költségeink, a tulajok ki szeretnének szállni, így a megemelkedett költségeket a klubnak kell kitermelni.. Ezért minimális összegen felül nem racionális pl. Doka árú játékosokat hozni…
Doka 400k a TM-nél. Van kiszemeltünk aki több nála ugyanott, csak mivel kevés van neki vissza aszerződéséből,kevesebbért megszerezhető,mint Doka volt anno. Na,ilyenkor mi van? Racionális vagy sem?! Meg az az igazság, jegyzem meg mellékesen,hogy kurva nehéz olyan oldalon kommentet írni, ahol a 80% azzal kezdi hogy nyavalyog a pénztelenség miatt és világvégét vizionál,de ezzel párhuzamosan megtartaná azokat akikért utoljára pénzt látnánk,de még igazolni is akar minőséget,baszd meg! Na,az ilyen embereknek teljesen felesleges információkat adni érkezőkről és távozókról egyaránt. Nem személyes, aki akarja vegye magára.
Nekem nincs bajom a játékos eladással, mert egy profi klubnál az alap, hogy a játékosokkal gazdálkodik.. A jelenlegi vezetőségről nincs jó véleményem, de ezen a területen jól teljesítenek.. A baj az, hogy nem jól rakják össze q keretet.. Remélem igazad lesz, hogy a megugró költségek ellenére visszaforgatnak pénzt új játékosok vásárlására..
Na megy itt a nagy kvíz, hogy kit kinek ad el a klub. Én felteszem az 1 Milliós kérdést? Sinkó – malacpofi – Gábort kinek tervezi eladni a klub?
Remélem Pini húsüzemének adják el ezt a disznósajt arcú smicisapkás fradiszurkolót
A klasszikus vicc jut eszembe:
– Mennyit adsz értük?
– Én??? Semmit!
– Oké, a Tied!
Ha tud betonozni én tudok olyan helyet ahol hasznos lehetne.
Igen..klasszik esete, amikor egy Klubnak nincs felelős tulaja.
Szappanos esetleges pénzzé tételének nem az az üzenete számomra, hogy kell a pénz a biztos bennmaradást segítő esetleges igazolásokra, hanem inkább az, hogy „vigyük amit lehet” elv mentén pénzzé tesznek minden használható játékost.
Ezek után a fiatalok szerepeltetéséért kapott pénz sorsa is kezd aggasztani.
Remélem ez a Szappanos ügy csak inkább egy amolyan morált bontó aknamunka, mert ha Ő elmegy, akkor tényleg nagy szarban leszünk. 🙁
Üdv! Lekell igazolni Holit a Vasasból!
A vasas talán nem olyan hülye, hogy a valamit is érő játékosaitól megszabaduljon. Amúgy is kevés van belőlük náluk.
Êlő szerződése van.
Ahogy elnézem a dolgokat,nagyon úgy tűnik,hogy nálunk hatalmas nagy csövesség van,míg a többi csapatot ez valahogy „elkerüli”. Ők tudnak költeni,igazolni,mi meg a pénztelenség mellett,nagyon meg is fogunk gyengülni kb,ahogy a dolgok kinéznek.
Mert azt senki ne mondja nekem,hogy egy Szappanost,egy Zsótért,egy Tamást,egy Lukicsot csak úgy pótolni fogunk. Biztos,hogy nem! A többi távozóról nem is beszélve!
Mégegyszer: Egy profi klub,mint mindenhol az egész régióban,eladna lejárt szerződés előtti játékosokat hogy pénzt kapjon vissza, egy
nemrég kevésbé kerülőt meg százmilliókért eladna. Mi a faxt nem lehet ezen megérteni ,illetve hogy jön ki ebből a nemzethalál,mert ez teljesen véletlenül egybeesés egy nem túl kedvező gazdasági helyzettel?! Ugyanígy jártunk volna el,meg így is kell eljárni,2-3 évvel ezelőtt is! De ugye mindig olyan jól esik sírni-ríni.
Még egyszer: leszarom,hogy mi a trendi a játékoseladásoknál.
Azok a tények,hogy a klubot egyre mélyebbre süllyesztik ezek a kóklerek. Engem ez érdekel,semmi más.
Azt kell eldöntened, hogy egy gazdaságilag működő klubot akarsz, vagy egy csődtömeget..
Akkor tudunk megmaradni, ha a potenciális játékosaink azt látják, hogy innen van előrelépés és közben a klub is jól jár.. Itt van Sampeiro.. Ingyen jött, most van érte érdeklődés.. Ha eladjuk mondjuk 500eEUR-ért, akkor kevesebb mint 5 hónap alatt kerestünk rajta minimum 150 milliót, amiből hozhatunk egy újabb játékost, akit megint felépítünk..
Baszki egy full csődtömeg vagyunk minden téren!
Én azt értem mit akarsz mondani,de először rakjuk már rendbe a klubot és stabilizáljuk már azt a kurva csapatot.
Eddig azt akartad hogy menjenek. Most,hogy akár olyan olvasata is lehet a dolognak hogy lehet hogy mennek,meg az a gondod,hogy érthetően és az üzleti világban teljesen megszokott módon ,pénzt vennének ki ‘állóeszközökből” eladás előtt. Mert azt azért te sem gondolhatod komolyan,hogy 3 év alatt egyetlen saját forintot sem tettek ebbe az egészbe.
Biztos tettek bele,de abban nagyon nem ertünk egyet,hogy: eladunk egy leamortizált szart,vagy eladunk egy értékes valamit.
Az előbbi annyit is ér(kevesebbet),míg utóbbi nyilván többet. Marpedig ha eladnak mindenkit,azzal csökken a csapat/klub ertéke is
Az öreg ugyanígy adta el. Kellett vennünk/szereznünk vagy 15 játékost hirtelen. Egyébként kicsiben már szerintem mindegyikünk csinált ilyet. Hogy példát
is mondjak árultam a kocsit de kivettem belőle a Hi-Fit,vagy levettem az alufelniket ,és így magát az autót sokkal gyorsabban elvitték,mert olcsóbb lett. Aztán aki akart vegyen rá/bele.
Nekem teljesen más az üzletpolitikám,ilyen autópiacos feelingnél. Maradok a példádnál.
A „kiveszed a hifit” mellett lecseréled a még elfogadható gumikat szarabbakra,a motort kikapod belőle és belehajítasz egy bizonytalan eredetűt,ami vagy beválik,vagy nem.
A műszaki vizsga meg lejár és ki tudja meghosszabbítják-e ezek tudatában. A vevőjelölt lehet szivesebben vesz át egy olyan kocsit,aminél tudja mire számíthat.
Ez a klubra vetítve:
Merthogy itt most nagy változasok lesznek elvileg.
Egy gyengébb kerettel nem biztos,hogy esélyesnek látná a vevő az nb1-es tagság meghosszabbítására a csapatot. Az meg egyből le is viszi az értékét,ha nb2-ben gondolkodunk. De egyébként az is,ha értéktelenebb játékosok vannak a keretben.
Amíg te a fikcióidról beszélsz én meg bevett gyakorlatokkal és tényekkel
próbálok operálni, addig csak a karaktereket pocsékoljuk egymásra.
Amennyiben az fikció,hogy az egyik más üzletpolitikát folytat,mint a másik ,akkor tényleg hagyjuk.
Szapi szerződéséből még másfél év hátravan, mégis listán van. Egy vérprofi klub másfél évre igazol kapust?
Ha kifizetik a szerződésben szereplő kivásárlási árat, akkor nem tudsz mit csinálni..
Hemingway anno pont ezért nem írt kivásárlási összeget….mert így kicsengeti a Vidi a lóvét, úgy meg a piaci körülményeknek megfelelően mond az ügyvezető egy zsíros összeget, amit vagy elfogad a másik fél, vagy nem.
Olvasd el mégegyszer amit írtam utána beszélj hülyeségeket.A ” egy nemrég kevésbe kerülőt százmilliókért” részt ajánlom a témában figyelmedbe .
Akár ezt el is fogadom. De most a kiesés szélén állunk. Nem engedhetjük meg magunknak a gyengülést. Mert akkor mindent elveszítünk!
Fene tudja,hogy egy jó üzletet elszalasztanék e ( Szappanos) olyan dolgok miatt,amik vagy vekövetkeznek vagy nem. A többi felmerült név esetében a Lukinál kényszerpályán mozgunk mivel nyáron ittmaradt ,Zsótér és a többi támadó esetében 1 árva gólócskától búcsúzunk mindössze ha szigorúan vesszük, Dokánál egy cserejátékos,Tamás helyére már emlegetnek valakit aki mások szerint jó ,de én nem követem a pályafutását.
Pótolni fogjuk, kérdés milyen minőségben.
Ja még a nem túl jó Nono-t vagy Petrusenko-t sem tudtuk. Ilyen Plakuchenko meg Mitrovic ezek nem megoldások.
Petrusenkonál mondjuk jobb Gomis. Nononál meg látjuk azóta is,hogy a „nem túl jó” konkrétan azt jelenti,hogy nélküle megálltunk a góllövésben hiába egy Lukic szintű csatár.
Petrusenko TM ára amúgy 150k -val emelkedett mióta pár hónapja távozott,valamint több kerője is van. Az ő elengedését tartom az egyetlen szakmai hibának az összes nyári távozó közül.
Petrus pályafutáást követem az Istránál. Folyamatosan a jó között van és nagyon stabil lett vele a kp. Bakot lőttek elengedésével. Benne komoly pénz lett volna sztem.
Nekem akkor is jobban tetszik amit Gomis csinál ott ,még ha ezért jön az ügyeletes „ezzelakungabitéltetedelkaptalak” ember is☺️ Gomis-Petrusenko jó lehetett volna. De ugye Bocskay, gondolj bele mennyit ment volna fel az értéke,ha a szezon nagyrészében padozik Bocskay mögött
Én ezt a költözős dolgot akkor sem értem.
Mindenféle jött – ment edzőre focistára elverünk évi több száz millát de áramra nincs lóvé…
Pedig a hazai pálya is azért előny lenne.. Ahogy mondják a 13. játékos.. Fizessünk őt meg inkább.. :).
Mondjuk nem tudom mekkora költség ez a fenntartás…
13.ik játékosként a szurkolókat aposztrofálják, de őket inkább már ne fizessák, mert ugye azok már rég meg lettek véve:) Amúgy sehol sincs szó konkrétan költözésről. Balfaszul és kétértelműen adtak ki kommunikét, ez tény. De olvashattad, hogy a fidinél, lokinál is vannak közüzemi költségek miatt problémák. Sztem eltolja az MLSz a tavaszi szezont.
Meddig, áprilisig?
Akkor jobb lesz?
Ha 2 héttel eltolják ,Májusig talán 2 hazaink lenne. Amúgy szerintem jobb április,nem kell annyit fűteni és a nap is késöbb tér nyugovóra 🙂
Sztem már márciusban lehetne 13:00 órás kezdéssel meccseket rendezni, megspórolva egy villanyvilágítást. Maximum a TV nem ad minden meccset élőben vagy lesznek körkapcsolások. Én pl. anno alig vártam, hogy apámmal együtt szombat esténként a rádióban hallgassam Novotny Zoltánékkal a körkapcsolásokat:))
A kocsiba beülve hallgattam azon a hülye telken.. 🙂
Na látod, máris van mire visszaemlékezned. 🙂 Nem voltak azok olyan rossz idők, nagyon jó szakemberek voltak.
Fidinél annyira komoly problémák vannak,hogy épp most készülnek többszázmillióért kivásárolni Szappanost.
Akkor gondolom Cser-Palkovics hazudik…mert ott is felmerült ám, hogy az önkormányzat -nem a klub!- nem fizeti a közüzemi számlákat és költöznek csútra. Azért így más a leányzó fekvése, hogy ott ezen számlákat az önkorinak kell kigazdálkodni és nem a klubnak.Ezáltal ezen pénzeket máris játékosvásárlásra tudják fordítani.
Szabi. Nem érdekel ki a fenntartó,ez mit mond,az mit mond. Kiesőhelyen vagyunk,árulják az „a még elfogadható szintet képviselő játékosainkat” és árulják a klubot is. A vidi meg többszázmilliókért készül vásárolgatni.
Ne hagyd figyelmen kívül ezen infókat.Azért nem mindegy,hogy a klub kasszàból kell kivenni ezt a pènzt,ezàltal a keretmegerősítèst hàttérbe szorítani vagy a közüzemi szàmlàkat más fizeti.Hidd el nekünk is jó lenne ez a szitu,amiben a fidi van.Tőkeerős szponzor ès önkoris stsdion fenntartàs.Nem vagyunk jó helyzetben a hìrek alapjàn ez tèny.Elbasztak mindent amit lehet,de ez csak minket,szurkolókat èrdekel.Vízvàlasztó lesz ez az időszak,sztem eldől aklub sorsa.
Nem a csapat üzemelteti a stadiont. Semmi köze a kettőnek egymáshoz…
Azt pletykálják,hogy az akadémia és a stadion fenttartása 1,5-2 milliárd plusz. Itt nem érnek semmit a 100 milliók 🙂
A pályafutésről meg egyebekről azt,hogy egy új gyepszőnyeg kevesebbe kerülne tavasszal,mint az eddigit pátyolgatni.
A pályafűtés off,az fixi. De én ezeket a számokat a pályafűtés nélkül hallottam.
Eddig is csóróság volt, van benne rutin. Csak most már nincs egy Gazdi-kaliber se, akit el lehetne adni.
http://www.csakfoci.hu/magyar-foci/nb-i/honved/honved-eladhatjak-a-vidinek-a-legjobb-formaban-levo-jatekost-reszletek
Simán kivásárolják..
nagy az esélye..
Teljesen varhato volt. Es tuti nem ez a vege. Nagyon sajnalom…
Én is sajnálom, és félek, hogy annak ellenére, hogy milyen jó fél szezont futott, nem a kapus poszt lesz a legnagyobb problémánk tavasszal. Meg, ha valaki menni akar, az menjen is el. Lásd Lukics példáját.
Mit sajnálsz tulajdonképpen? Azt,hogy távozhat egy jó játékost,vagy azt hogy ilyen a profifoci,hogy a szabadon igazolhatóként érkező után rövid idő alatt százmilliók folynak be a kasszába akkor eladod?!
Azt hogy megy. A tobbit meg leszarom. En erzelmi alapon kozelitem meg, te meg professzionalisan vagy a fasz tudja hogy. Mindkettonknek joga van hozza, csak en nem basztatlak teged.
pl. azt, hogy mire összeállna 1 csapat, mindig eladják min, a felét.
így még 1 nagyon jó edző sem tudna csapatot építeni, nem csoda, hogy buknak nálunk félévente és megy a szenvedés 3 éve.
Azt nem tudom,hogy ő mit sajnál,én mondjuk azt,hogy eladnak minden használható játékost és esélyes,hogy kiejtik,tönkrevágják a klubot.
Az,hogy százmilliók folynak be,az nagyon jó dolog,amellett klub meg süllyed egyre mélyebbre.
Sajnos ez is egy elképzelhető forgatókönyv. De meg kell várni, hogy kik érkeznek a helyükre. Még nagyon az elején vagyunk az egész holtszezonnak. Tavaszig még bármi történhet. Ez úgyis felül dől el.
Ok,én eddig azt látom,hogy évről-évre gyengébbek vagyunk.
Sajnos én is. 🙂 Csak próbálom magamat nyugtatni, hogy nem csak távozók lesznek. Az biztos, hogy ez a Metalcomos dolog nem működik.
kérdés már csak az, hogy vidi vagy külföld. Jobban esne, ha külföld.
Menjen oda ahol többet keres. Azt a melót amit ő beletett, hogy itt járjon senki se tudja felmutatni az nb1ben. Szedje meg magát. A következő csapata után 34-35 évesen erre nem lesz már akkor sansza.
Az vigye aki nekünk többet fizet!
Ár kérdése
Szapinak 2024-ben járna le szerződése, válogatott kerettag, szóval lehet kérni érte pénzt.
Tudom, de biztos van egy kivásárlási ára.. Ha azt megadják, akkor csak vele kell megegyezniük
Ne aggódj, mert ugyan ezek lehet hogy edzőválasztások meg egyebekhez hülyék, de innen gombokért még nem adtak el senkit.
Ezt tudom, ebben profik
Sokra megyünk vele.
Ezt a kommented nem is értem.
Hát az a lényege kb,hogy leszarom a zsebüket,kit mennyiért adnak el.
Az van,hogy kiesőhelyen vagyunk és árusítják a (szarok közül is) a jobbakat,akiket esélytelen lesz megfelelően pótolni.
Züllesztik a klubot….. stb.
De… Eladnak többszázmillióért játékosokat.
Húdefasza…